Ερωτηση για hotels.com

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Νομιζω οτι χανεις τη διαφορα. Φροντιζω να εξαργυρωνω σε δωματιο εστω κι ενα ευρω πανω απο το credit την καθε βραδια.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
hotels και για μενα,θετικη ως τωρα η διχρονη εμπειρια.Δυσκολα ξαναγυριζω στη μπουκινγκ.,δεν βλεπω να υπαρχει λογος.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Την εταιρία την είχα χρησιμοποιήσει στο παρελθόν και ήμουν ικανοποιημένος χωρίς πρόβλημα.
Είχα βρει όμως διαφορά τιμής σε δωμάτια και την σταμάτησα.Πιο πολύ χρησιμοποιούσα την Venere
που εξαγοράστηκε από Hotels
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Δεν εχω βρει διαφορα στις τιμες στο ιδιο καταλυμα.
Μονο στην σελιδα του ξενοδοχειου βρισκω καλυτερες προσφορες απο τις μηχανες αναζητησης.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν εχω βρει διαφορα στις τιμες στο ιδιο καταλυμα.
Μονο στην σελιδα του ξενοδοχειου βρισκω καλυτερες προσφορες απο τις μηχανες αναζητησης.
Εξαλλου γιατι ενα καταλυμα να δωσει διαφορετικες τιμες σε 2 μηχανες? Μονο οι προσφορες τους μπορει να διαφερουν, τπτ αλλο. Συμφωνω ομως οτι ο καλυτερος κ οικονομικοτερος τις περισσοτερες φορες τρόπος ειναι η απευθειας επικοινωνια με το καταλυμα.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Απο τοτε που ανακαλυψα αυτα τα κολπα παντα μου αρεσε καλυτερα το hotels.com απο το booking.com, ειχε καλυτερο χαρτη, καλυτερες τιμες, σου εδινε τιμη για το συνολο των ατομων και των βραδιων και οχι σαν κατι αλλους που δινουν τιμη ανα βραδυ κλπ
Οχι οτι ειμαι πολυταξιδεμενος αλλα ποτε δεν μου εχει τυχει ποτε κατι τετοιο να μου αναβαθμισουν το δωματιο. Ισως επειδη επιλεγω τις περισσοτερες φορες κατι ρημαδια αχουρια που μαλλον δεν εχουν ουτε ενα δωματιο της προκοπης :)

ΥΓ εχω δει μικρες διαφορες στο ιδιο ξενοδοχειο τις ιδιες μερες στις δυο μεγαλες σελιδες που ψαχνω και συγκρινω. βεβαια δεν μπορω να ξερω με σιγουρια οτι μιλαμε για το ιδιο δωματιο ακριβως καθως εχουν μια ταση να περιγραφουν με γενικολογα τα δωματια και με γενικες φωτογραφιες.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Εξαλλου γιατι ενα καταλυμα να δωσει διαφορετικες τιμες σε 2 μηχανες?
Γιατί η Α ή Β μηχανή για τους δικούς της λόγους (διαφημιστικούς-ανταγωνιστικούς-προωθητικούς κλπ)
ζητά από τον ξενοδόχο λιγότερη προμήθεια και φαίνεται στην τιμή.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γιατί η Α ή Β μηχανή για τους δικούς της λόγους (διαφημιστικούς-ανταγωνιστικούς-προωθητικούς κλπ)
ζητά από τον ξενοδόχο λιγότερη προμήθεια και φαίνεται στην τιμή.
Λιγοτερη προμηθεια? Ουτε στο Θεο τον ιδιο δε χαριζουν... Μονο περισσοτερη.. Εξαλλου εχουν τα εργαλεια κ παρακολουθουν η μια τις τιμες της αλλης, δεν ειναι ερασιτεχνες. Δε νομιζω οτι κανεις μπορεί να πει οτι η μια ειναι φθηνοτερη απο την αλλη. Το φαινομενο των διαφορετικων τιμων ειναι περιορισμενο κ τοπικο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
@orck
Κσθολου γενικολογα, λενε λεπτομερως καθε παροχη ( κλιματισμο, μπαλκονι, παραθυρα με θεα, τ.μ.). Να διαβαζεις προσεκτικα τι κλεινεις και να το ζητας. Γιατι εκτος απο την αναβαθμιση γινεται και υποβαθμιση εκ του πονηρου καμια φορα και πρεπει να ζητας ο,τι εκλεισες.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Εγώ πάλι δεν βρίσκω σημαντικές διαφορές μεταξύ booking και hotels.Τουλάχιστον αυτά που με ενδιαφέρουν.Και βρίσκω τις περιγραφές του hotels ελλιπείς.Πριν καιρό είχε προσφορά σε ένα ξενοδοχείο με σημαντική διαφορά.Αλλά δεν έλεγε ότι δεν είχε ανελκυστήρα.Σημαντικό για μας γιατί μέλος της παρέας μας είχε κινητικά προβλήματα τότε.Το κατάλαβα βλέποντας φωτογραφίες του ξενοδοχείου και διαβάζοντας το στην άλλη μηχανή.΄Οχι ότι και οι άλλοι είναι άγιοι αλλά πρέπει να προσέχουμε γενικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom