Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Το βρηκα: Σε περίπτωση ακύρωσης του εισιτηρίου επιστρέφονται ο ναύλος και οι φόροι, συμπεριλαμβανομένου και του επίναυλου (YQ) ενώ υπάρχει επιβάρυνση τέλους εξυπηρέτησης (YR) ακύρωσης εισιτηρίου 20,00 Ευρώ.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Παιδια καλημερα σας...θελω τα φώτα σας!!! θελω με την παρεα να ταξιδεχω αρχες Απριλιου Μπρατισλαβα για καποιο γεγονός δλδη σε 5 περιπου μηνες και βρισκω εισητηρια με 85 ευρω απο Θεσσαλονικη (διχως αποσκευες κλπ) θεωρειται καλή τιμή? Τι μου προτείνετε? να περιμενω και αλλο ?? να τα κλεισω?
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδια καλημερα σας...θελω τα φώτα σας!!! θελω με την παρεα να ταξιδεχω αρχες Απριλιου Μπρατισλαβα για καποιο γεγονός δλδη σε 5 περιπου μηνες και βρισκω εισητηρια με 85 ευρω απο Θεσσαλονικη (διχως αποσκευες κλπ) θεωρειται καλή τιμή? Τι μου προτείνετε? να περιμενω και αλλο ?? να τα κλεισω?
Είναι ένα νορμάλ ποσό δεν θεωρείται και ευκαιρία με τις τιμές που βλέπω κατά καιρούς απλά αν δεν μπορείς να παίξεις με τις ημερομηνίες και είναι στάνταρ αυτές που θέλεις πιστεύω ότι θα δυσκολευτείς να βρεις καλύτερες τιμές και ρισκάρεις να αυξηθεί η τιμή. Έχω παρατηρήσει όμως ότι από Σόφια έχει πτήσεις με 20-30 ευρώ κάθε μέρα για Μπρατισλάβα έτσι αν ανέβει πολύ η τιμή θα μπορείς έστω να χτυπήσεις ίδια επίπεδα αν χρησιμοποιήσεις ενδιάμεσο σταθμό τη Βουλγαρία με λίγη ταλαιπωρία παραπάνω.
 
Last edited by a moderator:

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Παιδια καλημερα σας...θελω τα φώτα σας!!! θελω με την παρεα να ταξιδεχω αρχες Απριλιου Μπρατισλαβα για καποιο γεγονός δλδη σε 5 περιπου μηνες και βρισκω εισητηρια με 85 ευρω απο Θεσσαλονικη (διχως αποσκευες κλπ) θεωρειται καλή τιμή? Τι μου προτείνετε? να περιμενω και αλλο ?? να τα κλεισω?
Φέτος από Θεσσαλονίκη η Ryanair την προωθεί αρκετά για οκτωμβρη είχε εισιτήρια στα 40 ευρώ και τώρα βλέπω μέχρι Φεβρουάριο την έχει 20 ευρώ πήγαινε έλα.Οι προσφορές βγαίνουν κάνα 2 μηνο πριν οπότε άμα δεν πετάς high season καλύτερα να περιμένεις λίγο γιατί θα το βρεις λογικά στην μισή τιμή.Εχε υπόψιν σου ότι σε λίγες μέρες είναι η black Friday και περσι έβγαζαν διαφορετικές προσφορές κάθε μέρα εκείνης της εβδομάδας και κάποιες ήταν για Μάρτιο-Απριλιο που σε ενδιαφέρει.Αν και ξαναλέω αν δεν πετάς κοντά στην περίοδο του Πάσχα θα το βρεις φθηνό και 1.5 μήνα πριν θεωρώ.
 
Last edited:

House

Member
Μηνύματα
28
Likes
8
Καλησπερα στο γκρουπ. Να κανω μια ερωτηση? Θελω να κλεισω εισιτηρια για κρακοβια για 30 νοεμβρη και μ βγαινει πηγαινε ελα 128 ευρω το ατομο, με ryanair και αποσκευη 10κιλη. Πολλα δεν ειναι η μου φαινονται πολλα?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπερα στο γκρουπ. Να κανω μια ερωτηση? Θελω να κλεισω εισιτηρια για κρακοβια για 30 νοεμβρη και μ βγαινει πηγαινε ελα 128 ευρω το ατομο, με ryanair και αποσκευη 10κιλη. Πολλα δεν ειναι η μου φαινονται πολλα?
Γενικά ακούγονται πολλά, μπορείς να βρεις και πιο χαμηλές τιμές.
 

elenabi

Member
Μηνύματα
32
Likes
9
Δεν νομίζω ότι είναι πολλά δεδομένου ότι τα κλείνεις 2 μηνες πριν
Εγώ το καλοκαίρι πήγα με 170 πήγαινε έλα το άτομο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom