Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Καλησπερα στο γκρουπ. Να κανω μια ερωτηση? Θελω να κλεισω εισιτηρια για κρακοβια για 30 νοεμβρη και μ βγαινει πηγαινε ελα 128 ευρω το ατομο, με ryanair και αποσκευη 10κιλη. Πολλα δεν ειναι η μου φαινονται πολλα?
Εγώ θα πάω 10/10 αλλά τα είχα κλείσει το καλοκαίρι και μου βγήκαν μόλις 75€ όλα μαζί, πηγαινε-έλα από Θεσσαλονίκη, με αποσκευή και θεσεις :p Αν τα ειχες κλείσει νωρίτερα θα μπορούσες να βρεις και φθηνότερα, τώρα όμως όσο πάει και ανεβαίνουν οι τιμές, ειδικά όταν μιλάμε για ταξίδια κοντά στις γιορτες...
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπερα στο γκρουπ. Να κανω μια ερωτηση? Θελω να κλεισω εισιτηρια για κρακοβια για 30 νοεμβρη και μ βγαινει πηγαινε ελα 128 ευρω το ατομο, με ryanair και αποσκευη 10κιλη. Πολλα δεν ειναι η μου φαινονται πολλα?
Για Κρακοβια πολλα μπορεις αν δεν θες ντε και καλα να πας τοτε να βρεις κατω απο 70 χωρις αποσκευη ..
 

House

Member
Μηνύματα
28
Likes
8
Για Κρακοβια πολλα μπορεις αν δεν θες ντε και καλα να πας τοτε να βρεις κατω απο 70 χωρις αποσκευη ..
Χωρις αποσκευη βγαινει 98. Που δε συμφερει. Μ βγαινει πιο οικονομικα να παω κατοβιτσε αλλα δν εχει για τις ημερομηνίες που θελω
 

elenabi

Member
Μηνύματα
32
Likes
9
Εγώ θα πάω 10/10 αλλά τα είχα κλείσει το καλοκαίρι και μου βγήκαν μόλις 75€ όλα μαζί, πηγαινε-έλα από Θεσσαλονίκη, με αποσκευή και θεσεις :p Αν τα ειχες κλείσει νωρίτερα θα μπορούσες να βρεις και φθηνότερα, τώρα όμως όσο πάει και ανεβαίνουν οι τιμές, ειδικά όταν μιλάμε για ταξίδια κοντά στις γιορτες...
Ακριβώς ! Όσο νωρίτερα τόσο πιο καλές τιμές
Μου έχει τύχει να κλείσω 5 λεπτά αργοτερα μετά από φίλους με Ράιαν και πλήρωσα 20 ευρώ περισσότερα
Μόλις γίνει κράτηση από άλλον ανεβαίνει η τιμή
Όσες λιγότερες θέσεις μένουν τόσο ακριβότερα
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Πιστεύω οτι αν περιμένει μερικές μέρες παίζει να βρει και σε καλύτερη τιμή.
 
Last edited by a moderator:

Angelka

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Εγώ έκλεισα Βαρσοβία για 15/10 αρχές Σεπτεμβρίου με 80€ πάνε έλα χειραποσκευη priority και θέση
 

House

Member
Μηνύματα
28
Likes
8
Εγώ έκλεισα Βαρσοβία για 15/10 αρχές Σεπτεμβρίου με 80€ πάνε έλα χειραποσκευη priority και θέση
Καλα και γω μονο με χειραποσκευη βρηκα με 98. Η τιμη που ανέφερα ειναι με 10κγ αποσκευη.

Πιστεύω οτι αν περιμένει μερικές μέρες παίζει να βρει και σε καλύτερη τιμή.
Ευχαριστω πολυ. Θα το τσεκαρω παλι σημερα και θα δω.
 
Last edited by a moderator:

Angelka

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Η παραδοτέα χειραποσκευη στη Ryan έχει τις ίδιες διαστάσεις με τον αν πάρεις καμπίνας!Εγώ προτίμησα καμπίνας με προτεραιότητα και θεση
 

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Καλησπέρα!
Ίσως είναι χαζή απορία, απλά επειδή θυμάμαι σχετικό περιστατικό με φίλο (νομίζω με τη Ryanair), και δεν βγάζω άκρη από το ίντερνετ...
Δικαιούται κάποιος μέσα σε 24 ώρες από το κλείσιμο εισιτηρίων να τα ακυρώσει και να του επιστραφούν τα χρήματά του (ανεξαρτήτως εταιρίας και για ταξίδι που δεν είναι πχ μέσα στην επόμενη βδομάδα, ή ακόμα και μήνα), ή είναι στο χέρι της εκάστοτε εταιρίας το αν θα του επιτρέψει να τα ακυρώσει, να τα αλλάξει ή ενδεχομένως και τίποτα;...
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Καλησπέρα!
Ίσως είναι χαζή απορία, απλά επειδή θυμάμαι σχετικό περιστατικό με φίλο (νομίζω με τη Ryanair), και δεν βγάζω άκρη από το ίντερνετ...
Δικαιούται κάποιος μέσα σε 24 ώρες από το κλείσιμο εισιτηρίων να τα ακυρώσει και να του επιστραφούν τα χρήματά του (ανεξαρτήτως εταιρίας και για ταξίδι που δεν είναι πχ μέσα στην επόμενη βδομάδα, ή ακόμα και μήνα), ή είναι στο χέρι της εκάστοτε εταιρίας το αν θα του επιτρέψει να τα ακυρώσει, να τα αλλάξει ή ενδεχομένως και τίποτα;...
Εξαρτάται τόσο από την εταιρεία όσο και από τον συγκεκριμένο τύπο εισιτηρίου που έκλεισε (αν δίνει τη δυνατότητα δωρεάν ακύρωσης). Εσύ τι εννοείς; Αν μπορείς να αμφισβητήσεις τη συναλλαγή μέσω της τράπεζας;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom