Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

paefstra

Member
Μηνύματα
12.889
Likes
40.631
Μπα... βγήκε όμως προσφορά για λίγες ημέρες (αν και δεν έχω δει μείωση σε συγκεκριμένους προορισμούς που κοιτάω):
https://el.aegeanair.com/flight-deals/prosfores-diagonismoi/new-offer-for-your-destination/
Οι μισοι που τσεκαρω πηραν αυξηση αυτες τις μερες και οι αλλοι μισοι κρατησαν την ιδια τιμη.
Εχει χασει την αξια του αυτο το γαιτανακι "προσφορων" και "κωδικων", που μονο σαν προοιμιο της επομενης ανατιμησης μπορει να εκληφθει. Δηλαδη +30% σε λιγες μερες.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
1.936
Μπα... βγήκε όμως προσφορά για λίγες ημέρες (αν και δεν έχω δει μείωση σε συγκεκριμένους προορισμούς που κοιτάω):
https://el.aegeanair.com/flight-deals/prosfores-diagonismoi/new-offer-for-your-destination/
Ειδα μια παρομοια και απο sky...βασικα εχω σταμπαρει το ναυλο που θελω να αγορασω αλλα κλασσικη διδυμος τ αφησα τελευταια στιγμη κ ανεβηκε,ας δουμε τωρα μηπως με την προσφορα ειναι στην αρχικη τιμη που θα το εκλεινα😂
Edit και ναι επεσα μεσα ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ η τιμη που κοιταζα πριν 5 μερες
 

taver

Member
Μηνύματα
12.459
Likes
28.733
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Πραγματικα η κατασταση με τα αεροπορικα εχει ξεφυγει..βρίσκαμε περυσι καλαματα-βενετια 19,99....Φέτος οι τιμες έχουν στην καλύτερη τετραπλασιαστει!
Ε δεν ήταν default αυυό το €19.99, πέτυχες την περίπτωση. Το περίεργο θα ηταν να το ξαναέβρισκες!
Κι εγω βρήκα Αθήνα -Ρίγα-Αθήνα με Aegean τέλη Ιούλη φετος με €128. Τιμή ανήκουστη άλλες χρονιές. Καθε χρόνο κάτι υπάρχει...
 

Manos46

Member
Μηνύματα
582
Likes
2.447
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί νωρίτερα αλλά θα ρωτήσω... Πως γίνετε να βρίσκω πτήση στο kayak ( mytrip ) αλλά στο site της αεροπορικής δεν υπάρχει η συγκεκριμένη πτήση 🤔🤔
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.042
Likes
1.583
Ποιό 30%? Οι τιμές είναι οι ίδιες με την Τρίτη που έκλεισα...
Τελικά άλλα αντ' άλλων η Aegean πάλι, έβγαλε την προσφορά για/από την Κύπρο
https://el.aegeanair.com/flight-deals/prosfores-diagonismoi/travel-abroad/
και λίγο μετά έβγαλε και Ελλάδα και εξωτερικό, που για την Aegean αφορά από/προς Κύπρο...
https://el.aegeanair.com/flight-deals/prosfores-diagonismoi/new-offer-for-your-destination/
Με έκπτωση έως 30%, σε όλα τα εισιτήρια economy ή business, το μόνο που έχετε να σκεφτείτε είναι το επόμενο ταξίδι σας ανάμεσα σε 117 προορισμούς στην Ελλάδα και το εξωτερικό.
Δηλαδή έβγαλε δεύτερη προσφορά την ίδια μέρα από/προς Κύπρο που οι όροι είναι ίδιοι, αλλά αλλάζει η σειρά των λέξεων.
Δεν ξέρω αν εγώ έχω θέμα με τα ελληνικά μου, αλλά σίγουρα κάποιο θέμα παίζει στην Aegean με αυτούς που βγάζουν τις προωθητικές ενέργειες και γράφουν τους όρους....
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Πως γίνετε την ίδια ακριβώς ημερομηνία να έχει 700 ευρώ για νέα Υόρκη και 1380 για Βιετνάμ ;;;;ποια λογική εξυπηρετεί όλο αυτό ;τι φάση
 

JensFellas

Member
Μηνύματα
41
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
?!
Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί νωρίτερα αλλά θα ρωτήσω... Πως γίνετε να βρίσκω πτήση στο kayak ( mytrip ) αλλά στο site της αεροπορικής δεν υπάρχει η συγκεκριμένη πτήση 🤔🤔
Απλά δεν υπάρχει αυτή η πτήση και στο τέλος θα ψάχνεις να πάρεις τα χρήματα σου πίσω (το έχω πάθει στο παρελθόν).
 

Manos46

Member
Μηνύματα
582
Likes
2.447
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Απλά δεν υπάρχει αυτή η πτήση και στο τέλος θα ψάχνεις να πάρεις τα χρήματα σου πίσω (το έχω πάθει στο παρελθόν).
Το φαντάστηκα ότι δεν υπάρχει η συγκεκριμένη πτήση αλλά μου φαίνεται αδιανόητο πώς πουλάνε εισιτήρια "φαντάσματα"
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
197
Likes
1.122
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αργεντινή
Τι το ωραίο έχει το Κατοβιτσε; :haha:

Μια βιομηχανική πόλη είναι με 2,5 πλατείες, 1 καθεδρικό, 2 malls και μπυραρίες..
Το τι θεωρεί κάποιος ωραίο είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό , αλλά δεν μπω στην διαδικασία να το αναλύσω. Το Κατοβίτσε είναι μια εύκολα προσβάσιμη πόλη, με πολύ ωραία κεντρική γραφική πλατεία με το τραμ στο κέντρο της να δίνει άλλη χάρη , τον ναό της σύλληψης της Υπεραγίας Θεοτόκου να είναι επίσης άξιος επίσκεψης , το μνημείο των ανταρτών της Σιλεσίας ,το εμπορικό της κέντρο και το άγαλμα κιθαρίστα να είναι επίσης ωραίες γωνιές σε συνδυασμό πάντα με την με τον γενικό εκσυγχρονισμό της πόλης .
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.670
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom