Ταϊλάνδη Ερώτηση για αεροπορικά προς Ταϊλάνδη

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Όσοι ενδιαφέρονται για πάρκιν στην Σόφια να ξέρουν οτι γύρω απο το αεροδρόμιο υπάρχουν γνωστές αλυσίδες ξενοδοχείων που προσφέρουν υπηρεσίες πάρκιν.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Όσοι ενδιαφέρονται για πάρκιν στην Σόφια να ξέρουν οτι γύρω απο το αεροδρόμιο υπάρχουν γνωστές αλυσίδες ξενοδοχείων που προσφέρουν υπηρεσίες πάρκιν.
Και χωρις να μεινω μπορώ να αφήσω το αυτοκίνητο μου? Με ποιο κόστος?
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Και χωρις να μεινω μπορώ να αφήσω το αυτοκίνητο μου? Με ποιο κόστος?
Αν θυμάμαι κάλά είχα στείλει e-mail στο Ibis και του έλεγα οτι δεν θα μείνω και θέλω να αφήσω το αμάξι μου στο πάρκιν. Μου έδωσαν τιμές και για ανοιχτό και για το υπόγειο πάρκιν του ξενοδοχείου. Οι τιμές ήταν ίδιες ή χαμηλότεερες του αεροδρομίου.
Εδω θα πάρεις μια ιδέα αλλα καλύτερα να τους στείλεις e-mail.
http://www.parkvia.com/en-GB/airport-parking/sofia/ibis-hotel-sofia-airport-parking
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Ενδεχομένως να βολεύει και λεωφορείο Λάρισα-Σόφια (π.χ. με Arda Tur), αλλά κοστίζει περίπου 70-80€/άτομο με επιστροφή. Από Θεσσαλονίκη έχει πιο συχνά δρομολόγια (τουλ. 3 την ημέρα) με τιμή περίπου 40€/άτομο με επιστροφή.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Καλησπερα τα εισιτήρια για Ταϊλάνδη τον Ιούλιο είναι πάνω κάτω στα 650 ευρω εχει νόημα να περιμένει κάποιος μήπως πέσουν οι τιμές? Και μιας και αγαπάτε πολλοί αυτό το μερος ενα προγραμμα κάπως έτσι :
4 μερες Μπανγκόκ
3μSiem Reap (ειναι απωθημένο)
7 Κοh Samui και νησακια
4 Chaig Mai
Σας φαίνεται καλό για Ιούλιο??
Αν σε ενδιαφέρει πάντως για τέλη Ιουνίου μπορείς να βρεις one way με scoot και στα 127 ευρώ πχ http://www.fly4free.com/flight-deal...ngkok-or-kuala-lumpur-from-just-e108-one-way/
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Μηνύματα
39
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ναι δυστυχώς δεν βολεύει τότε!!!
Καμία γνώμη για την σειρά του προγράμματος έχετε??

Γιατί δεν πάτε με Scoot? σίγουρα είναι πιο οικονομική. με 1000 ευρώ κι οι 2 και ξεμπερδέψατε.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Καλησπερα σε ολους τους Ταυλανδοφιλους! Ειμαστε στη διαδικασια με το αλλο μισο για γαμηλιο ταξιδι την επερχομενη ανοιξη στη Ταυλανδη! Η ερευνα ειναι σε πολυ πρωϊμο σταδιο για την ωρα. Σε αυτο το σημειο θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια:

Αρχικα κοιταμε για 15-16 μερες για μεσα Φλεβαρη ή Μαρτη ή Απριλη με πιο πιθανο το Μαρτη. Εισιτηρια βρισκω απο 410€-520€ το ατομο και τα περισσοτερα χωρις αποσκευες. Λογικα μονο με χειραποσκευες θα ειναι.... και τα περισσοτερα μεσω τριτων οπως gotogate, edreams κτλπ. Οι εταιρεις διαφερουν. Αλλα βρισκω με Royal Jordanian, αλλα με Aeroflot κτλπ

Η πρωτη ερωτηση ειναι αν θεωρουνται πολλα αυτα τα χρηματα;; Και αν πουμε οτι ειναι οκ θα μας φτασει μονο μια χειραποσκευη και μια τσαντα πλατης ανα ατομο;; Ουτοπικη ισως η δευτερη ερωτηση το ξερω. Αλλα αν μιλαμε στη τιμη αυτη να προσθεσω και αποσκευη ανεβαινει πολυ μετα...
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Καλησπερα σε ολους τους Ταυλανδοφιλους! Ειμαστε στη διαδικασια με το αλλο μισο για γαμηλιο ταξιδι την επερχομενη ανοιξη στη Ταυλανδη! Η ερευνα ειναι σε πολυ πρωϊμο σταδιο για την ωρα. Σε αυτο το σημειο θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια:

Αρχικα κοιταμε για 15-16 μερες για μεσα Φλεβαρη ή Μαρτη ή Απριλη με πιο πιθανο το Μαρτη. Εισιτηρια βρισκω απο 410€-520€ το ατομο και τα περισσοτερα χωρις αποσκευες. Λογικα μονο με χειραποσκευες θα ειναι.... και τα περισσοτερα μεσω τριτων οπως gotogate, edreams κτλπ. Οι εταιρεις διαφερουν. Αλλα βρισκω με Royal Jordanian, αλλα με Aeroflot κτλπ

Η πρωτη ερωτηση ειναι αν θεωρουνται πολλα αυτα τα χρηματα;; Και αν πουμε οτι ειναι οκ θα μας φτασει μονο μια χειραποσκευη και μια τσαντα πλατης ανα ατομο;; Ουτοπικη ισως η δευτερη ερωτηση το ξερω. Αλλα αν μιλαμε στη τιμη αυτη να προσθεσω και αποσκευη ανεβαινει πολυ μετα...
h τιμες που βρηκατε ειναι πολυ καλες.εγω εχω πληρωσει απο 505 εως 623.αλλα οι τιμες εχουνε παντα μια αποσκευη 20-23κιλα και μια χειραποσκευη .δωρεαν .εκτως και κοιτατε τη scoot που λετε οτι ειναι χωρις αποσκευη.γιατι σε χρεωνει για την αποσκευη.οι αλλες οχι εγω εχω παει με αεροφλοτ με ουκρανικες αερογραμμες και λουφχανσα και ολοι με δωρεαν αποσκευη και χειραποσκευη.αυτο ειναι μεσα στη τιμη του εισητηριου δεν ειναι εχτρα.αεροφλοτ εχει δυο πτησεις για σερεμετχεβο το αεροδρομιο της Μοσχας.αν κλεισετε με των 00.30 φτανει 4.30 στη Μοσχα η πτηση για Ταιλανδη ειναι στις 19.00 οπωτε περιμενε κοντα 15ωρες και η δευτερη πτηση απο αθηνα ειναι 13.05 ειναι επιφωβη ομως γιατι θα εχετες 1ωρα μεχρι την επομενη πτηση για Ταιλανδη .μολις κατεβεται απο το αεροπλανο πατε τροχαδι για να βρειτε την πυλη για την επομενη πτηση.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπερα σε ολους τους Ταυλανδοφιλους! Ειμαστε στη διαδικασια με το αλλο μισο για γαμηλιο ταξιδι την επερχομενη ανοιξη στη Ταυλανδη! Η ερευνα ειναι σε πολυ πρωϊμο σταδιο για την ωρα. Σε αυτο το σημειο θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια:

Αρχικα κοιταμε για 15-16 μερες για μεσα Φλεβαρη ή Μαρτη ή Απριλη με πιο πιθανο το Μαρτη. Εισιτηρια βρισκω απο 410€-520€ το ατομο και τα περισσοτερα χωρις αποσκευες. Λογικα μονο με χειραποσκευες θα ειναι.... και τα περισσοτερα μεσω τριτων οπως gotogate, edreams κτλπ. Οι εταιρεις διαφερουν. Αλλα βρισκω με Royal Jordanian, αλλα με Aeroflot κτλπ

Η πρωτη ερωτηση ειναι αν θεωρουνται πολλα αυτα τα χρηματα;; Και αν πουμε οτι ειναι οκ θα μας φτασει μονο μια χειραποσκευη και μια τσαντα πλατης ανα ατομο;; Ουτοπικη ισως η δευτερη ερωτηση το ξερω. Αλλα αν μιλαμε στη τιμη αυτη να προσθεσω και αποσκευη ανεβαινει πολυ μετα...
Οι τιμές είναι καλές. Τώρα το αν τα καταφέρετε μόνο με χειραποσκευή εσείς ξέρετε αν μπορείτε να είστε μινιμαλιστές με το πακετάρισμα. Προσωπικά έχω βγάλει ταξίδι 3 εβδομάδων με χειραποσκευή (και χειμωνιάτικα ρούχα). Η Ταϊλάνδη δε θέλει πολλά πολλά κι επίσης μπορείτε να πλύνετε κιόλας τα ρούχα στο ταξίδι. Αν δε σας βγαίνει το κονσεπτ αυτό ή θέλετε να κάνετε ας πούμε κι αρκετά ψώνια, τότε μπορείτε να σκεφτείτε να προσθέσετε μία (όχι δύο) παραδοτέα αποσκευή.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Για την ωρα την πιο φθηνη τιμη μου την δινει η Royal Jordanian με 410€ και με αποσκευη μαζι. Εχει ξαναταξιδεψει κανεις με την Ιορδανικη εταιρεια τοσες ωρες;; Ειναι ανετα τα αεροπλανα της;;

Επισης στο πηγαινε βλεπω οτι ρχω 11-12 ωρες αναμονης στο Αμμαν!!! Στην επιστροφη μονο 3 ωρες αναμονη στο Αμμαν ξανα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom