Ερώτηση για airtickets.gr

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Έτσι όπως το περιγράφεις, στην airtickets θα έπρεπε να απευθυνθείς, από τη στιγμή μάλιστα που μίλησες με την ίδια την αεροπορική, ώστε να τους πεις τις διαφορές που εντόπισες και να στο εξηγήσουν αυτοί.

Η airtickets εχει πολλη αναμονη στο τηλεφωνο και δεν αφηνουν να μιλας πολλη ωρα.Εμενα ετσι μου ειπαν.
Αφου εγινε η δουλεια,βεβαια εχει καλως.Απλως ελεγα,αν μπορει καποιος να βγαλει συμπερασμα.
 

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Να ξέρεις απλά ότι η airtickets στις αλλαγές εισιτηρίων χρεώνει περισσότερο από τις ίδιες τις αεροπορικές... Δηλαδή για εσωτερικό πχ εκεί που η ολυμπιακή χρεώνει 15 ή 20 (δεν είμαι σίγουρη) η airtickets χρεώνει 30.. Είναι παράλογα μεγάλη η διαφορά μεν, αλλά τι να κάνουμε...
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
Να ξέρεις απλά ότι η airtickets στις αλλαγές εισιτηρίων χρεώνει περισσότερο από τις ίδιες τις αεροπορικές... Δηλαδή για εσωτερικό πχ εκεί που η ολυμπιακή χρεώνει 15 ή 20 (δεν είμαι σίγουρη) η airtickets χρεώνει 30.. Είναι παράλογα μεγάλη η διαφορά μεν, αλλά τι να κάνουμε...
δηλ. αν έχεις κλείσει εισιτήριο με αιρτικετς , μπορεις να το ακυρώσεις μόνο απο την ιδια την αιρτικετς ή και από την αντίστοιχη αεροπορική?
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
δηλ. αν έχεις κλείσει εισιτήριο με αιρτικετς , μπορεις να το ακυρώσεις μόνο απο την ιδια την αιρτικετς ή και από την αντίστοιχη αεροπορική?
Εγω το ακυρωσα απο την αεροπορικη αλλα επειδη με παρεπεμψαν,καθως δεν εβγαζαν γραμμη.Αναγκαστηκα και πηγα αεροδρομιο.
Αλλα οντως εχει μεγαλυτερες χρεωσεις αλλα οταν βγαζει προσφορες ειναι καλες.
 

MOUMOU

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
και με την intickets τα ιδια. πριν απο 2 βδομαδες εκανα αλλαγη εισητηριου απο κυπρο να επιστρεψω δευτερα αντι σαββατου που ηταν το εισητηριο και πληρωσα 30 ευρω επιπλεον, ασε που επρεπε να κατατεθουν και σε τραπεζα στην ελλαδα, μπερδεμα. οσον αφορα την airtickets εχω κανει αλλαγη ημερομηνιας χωρις επιβαρυνση μονο στην περιπτωση που ειχε αλλαξει ωρα η πτηση και με το που με ειδοποιησαν τους ειπα οτι δεν μπορω και αμεσως μου το αλλαξανε χωρις επιβαρυνση, αλλα οπως τα λες πολυ αναονη στο τηλ!!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
και με την intickets τα ιδια. πριν απο 2 βδομαδες εκανα αλλαγη εισητηριου απο κυπρο να επιστρεψω δευτερα αντι σαββατου που ηταν το εισητηριο και πληρωσα 30 ευρω επιπλεον, ασε που επρεπε να κατατεθουν και σε τραπεζα στην ελλαδα, μπερδεμα. οσον αφορα την airtickets εχω κανει αλλαγη ημερομηνιας χωρις επιβαρυνση μονο στην περιπτωση που ειχε αλλαξει ωρα η πτηση και με το που με ειδοποιησαν τους ειπα οτι δεν μπορω και αμεσως μου το αλλαξανε χωρις επιβαρυνση, αλλα οπως τα λες πολυ αναονη στο τηλ!!

Εγω χρειαστηκε να αλλαξω ημερομηνια εισιτηριου.Η airtickets μου ζητησε αρκετα παραπανω χρηματα,ως διαφορα του ναυλου και 30 ευρω επιβαρυνση.Ευτυχως για μενα,δεν εβγαζαν γραμμη και μου ειπαν να παω στο αεροδρομιο κανι να κανω εγω την αλλαγη σε συνεννοηση με την εταιρεια.
Η αεροπορικη,με χρεωσε 10 ευρω για την αλλαγη και τιποτα αλλο!Καμια αλλη επιβαρυνση,σε σχεση με την airtickets.
 

MOUMOU

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
οποτε το καλυτερο αν βρισκεσαι κοντα στο αεροδρομιο ειναι να πηγαινεις απο εκει και να το κανονιζεις με την ιδια εταιρια οπως καταλαβαινω..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Αν εννοεις εμενα, σου επιστρεφω τους χαρακτηρισμους.
Σε εμενα συνεβη οπως ακριβως το λεω.
Εκλεισα με airtickets και για την αλλαγη,οι ιδιοι με προετρεψαν να απευθυνθω στην ιδια την εταιρεια,οπως και εγινε,γιατι δεν μπορουσαν να μπουν στο συστημα.
Η αλλαγη εγινε στο αεροδρομιο,απευθειας. ΤΕΛΕΙΑ.
Αν δεν ξερεις κατι,να μην το αμφισβητεις.
ΟΚ να δεχθούμε οτι έγινε έτσι.Αλλα σε αυτήν την περίπτωση αυτη η εταιρεία ή οποιαδήπτε άλλη δεν είναι σωστή.Μπορεί ο καθένας να τρέχει στο αεροδρόμιο για να κάνει αλλαγές?Δεν πρέπει να εξυπηρετεί κατευθείαν η ιδια?Και αν κάθετε σε άλλη πόλη?Κάτι δεν έγινε σωστά στην περίπτωση σου.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Τι εννοεις,να δεχτουμε οτι εγινε ετσι;Περιεγραψα ο,τι εγινε και ο,τι μου ειπαν.Το ιδιο ρωτησα και εγω.
Συμφωνω,δε μου αρεσε και εμενα να πηγαινω αεροδρομιο,την τελευταια στιγμη και να περιμενω ποτε θα ανοιξει το γκισε τους.Ευτυχως μενω κοντα στο αεροδρομιο.
Το λαθος ηταν μαλλον της airtickets,που ζητησε αρκετα παραπανω χρηματα,
ετσι μου ειπαν τουλαχιστον απο την αεροπορικη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Τι εννοεις,να δεχτουμε οτι εγινε ετσι;Περιεγραψα ο,τι εγινε και ο,τι μου ειπαν.Το ιδιο ρωτησα και εγω.
Συμφωνω,δε μου αρεσε και εμενα να πηγαινω αεροδρομιο,την τελευταια στιγμη και να περιμενω ποτε θα ανοιξει το γκισε τους.Ευτυχως μενω κοντα στο αεροδρομιο.
Το λαθος ηταν μαλλον της airtickets,που ζητησε αρκετα παραπανω χρηματα,
ετσι μου ειπαν τουλαχιστον απο την αεροπορικη.
Μπερδεύτηκα.Η airtickets είπε οτι δεν μπορούσε να μπει στό σύστημα.Σωστά?Μετά έμαθες απο την αεροπορική οτι ζητούσε παραπάνω χρήματα?Εσένα ζήτησαν χρήματα ή είπαν για το σύστημα?Τελικά έκανες την αλλαγή κατευθείαν με αεροπορική χωρίς ή μικρότερη επιβάρυνση?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επί του θέματος: Για αλλαγές κλπ σε αεροπορικά εισιτήρια, απευθύνεσαι στο γραφείο που τα έχει εκδώσει. Τελεία. Αν τύχει να πας στην αεροπορική και δεχτούν να σε εξυπηρετήσουν, τότε είτε έχουν ενημερωθεί από το πρακτορείο σου για να κάνουν κάτι συγκεκριμένο που το τελευταίο δε μπορεί να κάνει, είτε σου κάνουν χάρη να σε εξυπηρετήσουν.
Μην αναγορεύετε σε γενικό κανόνα τη μοναδική εμπειρία που κάποτε έτυχε να είχατε, και η οποία είναι η εξαίρεση....
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Μπερδεύτηκα.Η airtickets είπε οτι δεν μπορούσε να μπει στό σύστημα.Σωστά?Μετά έμαθες απο την αεροπορική οτι ζητούσε παραπάνω χρήματα?Εσένα ζήτησαν χρήματα ή είπαν για το σύστημα?Τελικά έκανες την αλλαγή κατευθείαν με αεροποτική χωρίς ή μικρότερη επιβάρυνση?

Η airtickets μου ζητησε παραπανω χρηματα για αλλαγη και διαφορα ναυλου.Moνο για την αλλαγη μου ζητησε 30 ευρω,αν θυμαμαι καλα,χωρια τα υπολοιπα.
Οταν πηγα στην αεροπορικη και τους ειπα τι εγινε,μου απαντησαν οτι προφανως η airtickets εκανε λαθος στο ποσο μου ζητησε.Η αλλαγη εγινε απο την αεροπορικη με επιβαρυνση συνολικα 10 ευρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.305
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom