EasyJet Ερώτηση για easyjet

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Να ρωτήσω κάτι γιατί δε μου έχει ξανασυμβεί: Έχω κλείσει μια εξαιρετικά φτηνή πτήση με Easyjet (19 €) και μάλλον δε θα πάω γιατί θα πετάξω άλλη ημερομηνία εκτός απροόπτου

Αν είμαι non-show στη πτήση υπάρχουν κάποιες συνέπειες? Όπως πχ κάποια χρέωση στη κάρτα μου (εγώ δε θέλω να ενημερώσω τηλεφωνικά, είδα στο σάιτ ότι αν ακυρώσεις πτήση έχει χρέωση και μάλιστα σημαντική) που ίσως έχουν τα στοιχεία από τότε που έκανα τη κράτηση?

Και γενικά επειδή συνήθως πετάω με μίλια, τι γίνεται αν είσαι non-show σε πτήση? Υπάρχουν συνέπειες?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Νομίζω μπορείς να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών και να ζητήσεις πίσω τους φόρους αν δεν πετάξεις.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλησπέρα χρόνια πολλά, σκεφτόμαστε να κλείσουμε από Ηράκλειο για Λονδίνο το Πάσχα.. Είναι ριψοκίνδυνο να κλείσουμε από τώρα τα εισιτήρια λέτε;;;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.422
Likes
4.406
Για "τουριστικές" περιόδους δύσκολο να υπάρξει ακύρωση. Εξαρτάται και από την εταιρεία. Αλλά και σε περίπτωση ακύρωσης από αυτούς θα πάρεις χρήματα πίσω. Εννοείται διαμονή με δωρεάν ακυρωτικά.
Σε σχέση με το "από τώρα", εγώ θα έλεγα ότι είναι κι αργά
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.014
Likes
6.395
Αυτό που γράφει ο @mourohavlos , δωρεαν ακύρωση στη διαμονή και όλα κομπλέ.

Αν ακυρώσει η αεροπορική 14 μέρες πριν την πτήση σου επιστρέφει τα χρήματα. Αλλιώς οφείλει να σου βρει εναλλακτικό δρομολόγιο.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Για "τουριστικές" περιόδους δύσκολο να υπάρξει ακύρωση. Εξαρτάται και από την εταιρεία. Αλλά και σε περίπτωση ακύρωσης από αυτούς θα πάρεις χρήματα πίσω. Εννοείται διαμονή με δωρεάν ακυρωτικά.
Σε σχέση με το "από τώρα", εγώ θα έλεγα ότι είναι κι αργά
Αυτό που γράφει ο @mourohavlos , δωρεαν ακύρωση στη διαμονή και όλα κομπλέ.

Αν ακυρώσει η αεροπορική 14 μέρες πριν την πτήση σου επιστρέφει τα χρήματα. Αλλιώς οφείλει να σου βρει εναλλακτικό δρομολόγιο.
Με παραξενεύει που έχει 2 πτήσεις προς Λονδίνο από Ηράκλειο με διάφορα περίπου 4 ωρών, η μια φτάνει απόγευμα Λονδίνο και η άλλη μετά τα μεσάνυχτα.. Θέλω να κλείσω την απογευματινή και φοβάμαι μηας αλλάξουν στην βραδινή από μόνοι τους..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.891
Likes
40.638
Με παραξενεύει που έχει 2 πτήσεις προς Λονδίνο από Ηράκλειο με διάφορα περίπου 4 ωρών, η μια φτάνει απόγευμα Λονδίνο και η άλλη μετά τα μεσάνυχτα.. Θέλω να κλείσω την απογευματινή και φοβάμαι μηας αλλάξουν στην βραδινή από μόνοι τους..
Αν συμβει κατι τετοιο, μπορεις να ζητησεις επιστροφη χρηματων.
Αν τα παιδια ειναι σε ηλικια που αντεχουν βραδινη ταλαιπωρια, υπαρχει ολη νυχτα τροπος μετακινησης για Λονδινο, αν θες να την κρατησεις.
Γενικα η easy ειναι αρκετα αξιοπιστη χωρις πολλες εκπληξεις, δεν ειναι να φοβασαι πολυ για αλλαγες.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.075
Likes
44.498
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Με παραξενεύει που έχει 2 πτήσεις προς Λονδίνο από Ηράκλειο με διάφορα περίπου 4 ωρών, η μια φτάνει απόγευμα Λονδίνο και η άλλη μετά τα μεσάνυχτα.. Θέλω να κλείσω την απογευματινή και φοβάμαι μηας αλλάξουν στην βραδινή από μόνοι τους..
Λάβε απλά υπόψιν σου το ενδεχόμενο να συγχωνευτούν οι δύο πτήσεις αν δεν είναι γεμάτες, χωρίς να λέω ότι είναι κανόνας, το έχω δει να συμβαίνει σε εταιρείες χαμηλού κόστους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.075
Μηνύματα
879.714
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom