Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

paefstra

Member
Μηνύματα
13.025
Likes
41.012
Μου έχουν πει για το Baklavas (πρώην Karaköy Güllüoglu) πως είναι πολυ καλο, αλλά δεν έχω δοκιμάσει ακόμη :)
Σ'αυτο παω συχνα για το καζαν ντιμπι και το προφιτερολ. Εχοντας την επιλογη του κιουνεφε καυτου ψημενου εκεινη την ωρα στο Μικρα Ασια, δεν ψηνομαι για κιουνεφε ψυγειου.
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Ρε παιδια τι σχέση έχει το τι λεει ο Κωνσταντινιδης, με την ποιοτητα των γλυκών του ; Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Η ποιοτητα του είναι κορυφαία, μαζί με του Χατζή.

Σε όλες τις χώρες γίνονται αυτά, και στην Αγγλία βρίζουν τους ξένους, αλλά τους ξένους βάζουν στις βαριές δουλειές.

Ναι θα δοκιμάσω και τον Gulluoglu καμια φορά.

Επίσης δοκιμασα το Malebi στον Νέο Ψυχικο, καλο ειναι, δοκίμασα μπακλαβα με καρυδια και σοκολάτα.
Είναι πολυ νόστιμο.

Paefstra, πηγές στα Κάτω Πατήσια ; Για πες διεύθυνση να ξέρουμε :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.025
Likes
41.012
Ρε παιδια τι σχέση έχει το τι λεει ο Κωνσταντινιδης, με την ποιοτητα των γλυκών του ; Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Η ποιοτητα του είναι κορυφαία, μαζί με του Χατζή.

Σε όλες τις χώρες γίνονται αυτά, και στην Αγγλία βρίζουν τους ξένους, αλλά τους ξένους βάζουν στις βαριές δουλειές.

Ναι θα δοκιμάσω και τον Gulluoglu καμια φορά.

Επίσης δοκιμασα το Malebi στον Νέο Ψυχικο, καλο ειναι, δοκίμασα μπακλαβα με καρυδια και σοκολάτα.
Είναι πολυ νόστιμο.

Paefstra, πηγές στα Κάτω Πατήσια ; Για πες διεύθυνση να ξέρουμε :)
1) Πηγαδα στους Κωνσταντινηδηδες, οχι να τα φαμε κιολας.
2) Πηγα, Πατησιων και Αστυπαλαιας, "Κωνσταντινουπολη".
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Εμενα σχεδον 9 χρονια διπλα στο ιστορικο εργαστηριο του "ρατσιστη της γειτονιας σας" που δεν ειδα να εχει καποιο προβλημα να χρησιμοποιει αλλοδαπους να κουβαλανε με τα χερια σε κιβωτια τα γλυκα στα σκαλακια του Λυκαβηττου, καπου 200 ανεβασματα τη μερα με τα ποδια, αφου δεν γινεται κι αλλιως, για να τα φορτωσουν στο φορτηγακι.
Σε μια φάση υπογλυκαιμικου σοκ, παρήγγειλα mille-feuille από τον Κωνσταντινιδη. Ο τυπάκος που μου το έφερε ήταν φυσικά 'third country citizen" ☺ (μάλλον Ινδός η Πακιστανός). Και τους βρίζει και τους εργοδοτει σε χαμηλόμισθες δουλειές. Προσωπικά έδωσα στο παιδί ένα παχυλο πουρμπουαρ. Εάν ο κάθε κύριος Κωνσταντινιδης θέλει να είναι ρατσιστής και να εκφράζει ρητορική μισους, ας έχει τη στοιχειώδη αξιοπρέπεια να εργοδοτει Έλληνες και σε αυτά τα πόστα. Όχι μου βγάζεις το φίδι από την τρύπα, και σε βρίζω κ από πάνω
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ρε παιδια τι σχέση έχει το τι λεει ο Κωνσταντινιδης, με την ποιοτητα των γλυκών του ;
Καμία. Απλά για κάποιον/α το να είναι ο ιδιοκτήτης ενός καταστήματος νοσταλγος του Μεταξά, να αναδημοσιευει τις αηδίες της ελεύθερης ώρας και να αποκαλεί χιουμοριστικα τον εαυτό του ρατσιστή είναι σοβαρός λόγος για να μην πατήσει ποτέ στα μαγαζιά του και θεώρησα καλό να αναφερθεί.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.746
Δεν ξέρω, δεν εμπιστεύομαι το λούμπεν όπως δεν εμπιστεύομαι και κάθε ελληνικό μέσο. Αν μάθαινα πως εκμεταλλεύεται ή κακομεταχειρίζεται τους υπαλλήλους του ασφαλώς και δε θα πατούσα, σε βλακείες όμως στο fb δε δίνω βάση, έχω δει και κάμποσους να δηλώνουν... λάτρεις των μεταναστών, στην πραγματικότητα όμως όχι τους μετανάστες αλλά ούτε τα άντερά τους δεν χωνεύουν και έχω ακούσει αυτούς τους λάτρεις να μιλάνε με αγένεια στα αντικείμενα λατρείας τους χωρίς λόγο.
 
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Δεν ξέρω, δεν εμπιστεύομαι το λούμπεν όπως δεν εμπιστεύομαι και κάθε ελληνικό μέσο.
Το luben απλά μάζεψε ένα best of με τα μαργαριτάρια του. Μπορείς να μπεις στη σελίδα του στο facebook και να τα δεις με τα μάτια σου. Η φώτο προφίλ του είναι τσολιάδες να παρελάζουν μπροστά από την Αγία Σοφιά και f16 να πετάνε από πάνω.

Στις πρόσφατες φώτο του θα δεις και πρωτοσέλιδα της ελεύθερης ώρας και τον Μητσοτάκη να κάνει "σατανικές χειρονομίες" και ότι οι ομοφυλόφιλοι της ΕΕ πάνε να τα βάλουν με τον ηγέτη Πούτιν και τους αριστερούς να αναφέρονται ως θολοκουλτουριάρες και όλα τα καλά.

Δεν είναι θέμα συζήτησης, δεν έγραψα μην πηγαίνετε στο μαγαζί του. Αδιάφορο μου είναι που ψωνίζει ο καθένας. Ενημερωτικά το έγραψα.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.850
Δηλαδή αν ένας οποιοσδήποτε κορυφαίος τεχνίτης δε είναι σύμφωνα με τις αρχές και τις αξίες είναι λιγότερο ικανός.
Δε συμφωνώ με τις απόψεις του αλλά αυτό δεν θα με εμποδίσει να ψωνίσω από αυτόν.
Και πρέπει να του αναγνωρίσεις ότι έχει το θάρρος και λέει τις απόψεις του και όχι να κρύβετε με δήθεν, άσχετα αν ξέρει ότι θα χάσει πελάτες με αυτό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.025
Likes
41.012
Δε συμφωνώ με τις απόψεις του αλλά αυτό δεν θα με εμποδίσει να ψωνίσω από αυτόν.
Και πρέπει να του αναγνωρίσεις ότι έχει το θάρρος και λέει τις απόψεις του και όχι να κρύβετε με δήθεν, άσχετα αν ξέρει ότι θα χάσει πελάτες με αυτό.
Υπαρχει και αλλη αναγνωση σ αυτο. Οτι επιλεγει πελατεια. Οτι εχει επιδιωξεις μη επαγγελματικου τυπου, δηλαδη διαπιστευτηρια σε μη πελατες. Πολλες αναγνωσεις εκτος απο "θαρρος". Και αφου αυτο θελει, αυτο κανουμε, δεν τα λεει στην παρεα του πινοντας μπυρες. Ειμαστε οφ τοπικ.
 
Last edited:

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.746
Το luben απλά μάζεψε ένα best of με τα μαργαριτάρια του. Μπορείς να μπεις στη σελίδα του στο facebook και να τα δεις με τα μάτια σου. Η φώτο προφίλ του είναι τσολιάδες να παρελάζουν μπροστά από την Αγία Σοφιά και f16 να πετάνε από πάνω.

Στις πρόσφατες φώτο του θα δεις και πρωτοσέλιδα της ελεύθερης ώρας και τον Μητσοτάκη να κάνει "σατανικές χειρονομίες" και ότι οι ομοφυλόφιλοι της ΕΕ πάνε να τα βάλουν με τον ηγέτη Πούτιν και τους αριστερούς να αναφέρονται ως θολοκουλτουριάρες και όλα τα καλά.

Δεν είναι θέμα συζήτησης, δεν έγραψα μην πηγαίνετε στο μαγαζί του. Αδιάφορο μου είναι που ψωνίζει ο καθένας. Ενημερωτικά το έγραψα.
Μπήκα στο προφίλ του και οι απόψεις του σίγουρα είναι αμφιλεγόμενες αλλά έκανα κανά τέταρτο να βρω κάτι εναντίον των μεταναστών. Μπορεί και να υπάρχει, μπορεί να είναι και τρολάρισμα, να φάω όλη μου την ώρα εκεί δε λέει.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.746
Υπαρχει και αλλη αναγνωση σ αυτο. Οτι επιλεγει πελατεια. Οτι εχει επιδιωξεις μη επαγγελματικου τυπου, δηλαδη διαπιστευτηρια σε μη πελατες. Πολλες αναγνωσεις εκτος απο "θαρρος". Και αφου αυτο θελει, αυτο κανουμε, δεν τα λεει στην παρεα του πινοντας μπυρες. Ειμαστε οφ τοπικ.
Να δώσει διαπιστευτήρια σε ποιόν αφού και οι πλέον συντηρητικές δυνάμεις αποκυρήσουν αυτές τις απόψεις; Περιμένει να ανέβουν πάνω οι Έλληνες για την πατρίδα για να κάνει την τύχη του;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.403
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom