Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
Να δώσει διαπιστευτήρια σε ποιόν αφού και οι πλέον συντηρητικές δυνάμεις αποκυρήσουν αυτές τις απόψεις; Περιμένει να ανέβουν πάνω οι Έλληνες για την πατρίδα για να κάνει την τύχη του;
Μαλλον δεν παρακολουθεις την επικαιροτητα. Ειδικα η σημερινη μερα ειναι γκαστρωμενη διεθνως. Τελος οφ τοπικ απο μενα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.483
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πήγα στο ivis4 , με μενού Λουκακου. Ωραίος χώρος ο κηπακος αλλά πολύ κουνούπι, απαραίτητα εντομοαπωθητικο. Καλό το φαγητο, τίμιο για 25-30/κεφάλι με την έκπτωση του etable, όχι κάτι για το οποίο θα ξαναπήγαινα όμως.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Πήγα στο ivis4 , με μενού Λουκακου. Ωραίος χώρος ο κηπακος αλλά πολύ κουνούπι, απαραίτητα εντομοαπωθητικο. Καλό το φαγητο, τίμιο για 25-30/κεφάλι με την έκπτωση του etable, όχι κάτι για το οποίο θα ξαναπήγαινα όμως.
Πέρασα την προηγούμενη εβδομάδα, καθώς το ξενοδοχείο μου ήταν στην ευρύτερη περιοχή. Συμφωνώ για τον κήπο και την έκπτωση του etable. Δοκίμασα το greek style burger (ωραίο/ιδιαίτερο χωρίς να κόψω φλέβες) κι ένα κοκτέιλ (επίσης ωραίο).
Συνολικά μπορεί να ξαναπήγαινα αν βρισκόμουν στη γειτονιά, όχι να κάνω ταξίδι για να το επιλέξω
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Παιδιά επειδή βαριέμαι να ψάξω 26 σελιδούλες ξέρουμε κανένα ασιάτικο νότια προάστια που να μην πρέπει να πληρώσεις νεφρό αλλά να μην είναι και χάλια ;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Παιδιά επειδή βαριέμαι να ψάξω 26 σελιδούλες ξέρουμε κανένα ασιάτικο νότια προάστια που να μην πρέπει να πληρώσεις νεφρό αλλά να μην είναι και χάλια ;
α) Chaus στον Αγ. Δημήτριο. Βιετναμέζικο, καθόλου glamorous, έχω να πάω κάποια χρόνια.
β) Rouan Thai Πειραιάς.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Έχω κι εγώ να πάω χρόνια στο πρώτο αλλά αν και διαφημίζεται βιετναμεζοκινεζικο μάλλον κινεζικό είναι. Δε τα θυμαμαι τα βιετναμεζικα πιάτα δηλ. μπορεί να κάνω και λάθος. Είναι όμως καλό και τίμιο μαγαζί, σε μια πρωτεύουσα που ομολογουμένως δεν έχει καλά ΝΑ ασιατικά εστιατόρια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Έχω κι εγώ να πάω χρόνια στο πρώτο αλλά αν και διαφημίζεται βιετναμεζοκινεζικο μάλλον κινεζικό είναι. Δε τα θυμαμαι τα βιετναμεζικα πιάτα δηλ. μπορεί να κάνω και λάθος. Είναι όμως καλό και τίμιο μαγαζί, σε μια πρωτεύουσα που ομολογουμένως δεν έχει καλά ΝΑ ασιατικά εστιατόρια.
Έχει και κινέζικα. Αλλά εγώ είχα επικεντρωθεί στο βιετναμέζικο κομμάτι του καταλόγου.
 
  • Like
Reactions: GTS

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Παιδιά επειδή βαριέμαι να ψάξω 26 σελιδούλες ξέρουμε κανένα ασιάτικο νότια προάστια που να μην πρέπει να πληρώσεις νεφρό αλλά να μην είναι και χάλια ;
Παίρνω delivery από το Mr.Dim στην ' Ανω Γλυφάδα(Γούναρη).Πολύ καλό.Αλλά δεν έχω πάει πότε ούτε ξέρω τι παίζει από χώρο...
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Παιδιά επειδή βαριέμαι να ψάξω 26 σελιδούλες ξέρουμε κανένα ασιάτικο νότια προάστια που να μην πρέπει να πληρώσεις νεφρό αλλά να μην είναι και χάλια ;
Φίλος μου, που μένει στο Παλαιό Φάληρο, μου έχει πει πως είναι πολυ καλο


DELIVERY MENU Vietnam II Π. Φάληρο Αμφιθέα

εγώ δεν έχω παει όμως :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom