Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Θα δω, όταν είμαι από εκεί, να το δοκιμάσω, όνομα έχει ή όχι το μαγαζί ; :)
"Κωνσταντινουπολη".
Εχει μονο 3 ειδη γλυκων, ειναι Τουρκος. Ειναι μια τρυπα σαν καφενειο. Να δοκιμασεις τα τριγωνακια που εχουν μεσα κρεμα, δεν θυμαμαι πως λεγονται. Το κουτι γραφει ενα ζαχαροπλαστειο στα νοτια προαστια που νομιζω οτι δινει κι εκει. Οταν πρωτοανοιξε ηταν πολυ χαρουμενος που του ζητανε να ετοιμασει catering για παρτι και τον μαθαινουν, αρα τα ετοιμαζει αυτος μαλλον.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Φίλος μου, που μένει στο Παλαιό Φάληρο, μου έχει πει πως είναι πολυ καλο


DELIVERY MENU Vietnam II Π. Φάληρο Αμφιθέα

εγώ δεν έχω παει όμως :)
Πήγαινα εγώ παλαιότερα και όντως ήταν πολύ καλό και με καλές τιμές. Είναι στην Αχιλλέως κοντά στην Λ.Αμφιθέας. Εχω να πάω αρκετό καιρό όμως για να σας πω πως είναι σήμερα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Εχθες φαγαμε στο Ancho Mexican Grill στην Αιολου. Δεν ηταν "μαυρο χαλι" απ εξω αλλα θελει πολλη προσπαθεια για να κανεις το μεξικανικο τοσο επιπεδο και αδιαφορο. Η δε κοπελα που το ετοιμαζε στη μπαρα ειχε τετοια ξινιλα που στραβωνε το στομα της ως το αυτι και νομιζω οτι χαλαρα θα εφτυνε ολους τους πελατες γιατι υπηρχαν. Μακρια...
 
Μηνύματα
210
Likes
859
Ασιάτικο τίμιο είναι το AKIRA στην Ηλιούπολη (πιο πολύ για sushi όμως) και το RAINBOW στον Άλιμο.
Έχεις καταλάβει τι παίζεται με αυτό το μαγαζί που είναι τώρα το rainbow? Την τελευταία πενταετία έχει γίνει από μπαράκι μεξικάνικο περουβιάνικο ανατολίτικο και τώρα σουσάδικο. Μπορεί και να ξεχνάω και κάποιο...
Επίσης, πολύ καλό σουσάδικο στην Ηλιούπολη το oma.
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
paefstra, ευχαριστώ για την πληροφορια , τις επόμενες ημέρες θα παω να δοκιμάσω.

alvadi, ναι είναι καλό, είναι και χρόνια καλό Ασιατικό.

Πάντως από προσωπική εμπειρία, στο Χαλάνδρι το Sai Pan, είναι σταθερή αξία.
Φαντάσου πως όταν πρωτοπηγα , μου είπαν φίλοι μου που μένουν, προς τα εκεί, πως πηγαινουν χρόνια στο, συγκεκριμένο :)
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
"Κωνσταντινουπολη".
Εχει μονο 3 ειδη γλυκων, ειναι Τουρκος. Ειναι μια τρυπα σαν καφενειο. Να δοκιμασεις τα τριγωνακια που εχουν μεσα κρεμα, δεν θυμαμαι πως λεγονται. Το κουτι γραφει ενα ζαχαροπλαστειο στα νοτια προαστια που νομιζω οτι δινει κι εκει. Οταν πρωτοανοιξε ηταν πολυ χαρουμενος που του ζητανε να ετοιμασει catering για παρτι και τον μαθαινουν, αρα τα ετοιμαζει αυτος μαλλον.
Πέρασα χθες από εκεί, αλλά δεν πηρα , αυριο μάλλον θα το τιμήσω, είχε πολυ κόσμο :)
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.708
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom