Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Στο μαγαζί που γράφει το κουτί στην Δάφνη έχει παει κάποιος;Είναι τα ίδια φαντάζομαι.Αυτός της Πατησίων δίνει και εκεί ή το ανάποδο;
Λογικά το μαγαζί της Πατησίων δίνει στο μαγαζί της Δάφνης.

Με τη πρωτη ευκαιρία, θα επισκεφτώ και το μαγαζί της Δάφνης.

Βρήκα μόνο τη σελίδα του στο Facebook

Connectez-vous ou inscrivez-vous pour voir le contenu

πάντως δεν θεωρείται φθηνό, πουλαει με το κομματι, κανονικές τιμές, όπως οι υπόλοιποι είναι οι τιμές του, αλλά πολυ δυνατός μπακλαβάς :)
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Με το κιλό δεν είναι; νομίζω 9.5€ το κιλό. Για τα μικρά κομμάτια και τα τρίγωνα
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
7.826
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
.... Στην Δάφνη είναι, Λημνου 23 25.
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Με το κιλό δεν είναι; νομίζω 9.5€ το κιλό. Για τα μικρά κομμάτια και τα τρίγωνα

Το τεμάχιο μου το χρέωσαν 0.80 , όταν ρώτησα εάν πουλανε με το κιλό μου είπαν όχι.

Την επόμενη φορά θα παρω κανταιφακια ή αν βρω το πρωι τα τρίγωνα με τη κρέμα :)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Pastel de nata στο Πορτατιφ, Μαυρομιχαλη κεντρο Αθηνας. Δεν δοκιμασα πρωι πρωι αλλα καπως σπανιο και γι' αυτο το βαζω εδω. View attachment 411193
Από αυτό το ζαχαροπλαστείο (που απέξω μου κάνει τέρμα παλιακό και δε θα πήγαινα από μόνη μου) δοκίμασα τυχαία πριν λίγα χρόνια μια πάστα σοκολατίνα. Ήταν ίσως η πιο νόστιμη σοκολατίνα που έχω φάει.

Αλήθεια, έχετε να προτείνετε ζαχαροπλαστείο εντός Αττικής με πολύ καλές καριοκες; Με έχει πιάσει μια λιγούρα εδώ και μερικές μέρες. :p
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.271
Από αυτό το ζαχαροπλαστείο (που απέξω μου κάνει τέρμα παλιακό και δε θα πήγαινα από μόνη μου) δοκίμασα τυχαία πριν λίγα χρόνια μια πάστα σοκολατίνα. Ήταν ίσως η πιο νόστιμη σοκολατίνα που έχω φάει.

Αλήθεια, έχετε να προτείνετε ζαχαροπλαστείο εντός Αττικής με πολύ καλές καριοκες; Με έχει πιάσει μια λιγούρα εδώ και μερικές μέρες. :p
Βρίσκω πολύ καλές του Παπαπαρασκευά.Στην Γλυφάδα.Και στήν Ξάνθη φυσικά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Από αυτό το ζαχαροπλαστείο (που απέξω μου κάνει τέρμα παλιακό και δε θα πήγαινα από μόνη μου) δοκίμασα τυχαία πριν λίγα χρόνια μια πάστα σοκολατίνα. Ήταν ίσως η πιο νόστιμη σοκολατίνα που έχω φάει.
Το εχει γυρισει σε shabby chic το στιλ. Ειχα να μπω απο την καραντινα ειδα οτι βγαζει τα πιο αφρατα κρουασαν που εχω δει και πολυ μεγαλη ποικιλια απο γλυκα. Επισης το θεωρω ακριβο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το εχει γυρισει σε shabby chic το στιλ. Ειχα να μπω απο την καραντινα ειδα οτι βγαζει τα πιο αφρατα κρουασαν που εχω δει και πολυ μεγαλη ποικιλια απο γλυκα. Επισης το θεωρω ακριβο.
Είναι ακριβό, αλλά τα pasteis είναι πιο φθηνά από του Κοντιζα. Όμως εμφανισιακά δεν μου γεμίζουν το μάτι. Θα πρέπει να δωοκιμασω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Είναι ακριβό, αλλά τα pasteis είναι πιο φθηνά από του Κοντιζα. Όμως εμφανισιακά δεν μου γεμίζουν το μάτι. Θα πρέπει να δωοκιμασω.
Κι εγω και θα πω εντυπωσεις. Ελπιζω να μη μυριζουν αυγο γιατι θα χαλαστω.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.271
Και επειδή είπαμε για κρουασάν.Δοκιμάστε και αυτό.Αρχή Συγγρού είναι(Βούρβαχη).Πολύ καλά αλμυρά και γλυκά κρουασάν(μόνο κρουασάν έχει).

Fika.athens
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom