Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Πιο εύκολα θα με βρεις εδώ παρά στην Αθήνα.

http://www.albarinorestaurant.co.uk/

Για εστιατόριο σε μικρή πόλη μια χαρά είναι.

Και η @katkats επιβεβαιώνει λοιπόν ότι δεν έχει Ισπανικά στην Αθήνα :(
Γιατι δεν λες κατι τοσον καιρο; Ειμαι απο τα ελαχιστα μελη του φορουμ που παω Κεντ καθε χρονο και η εκδρομη προς Ramsgate συνηθως στο προγραμμα. Παιζει να γινει κανενα meeting...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Γιατι δεν λες κατι τοσον καιρο; Ειμαι απο τα ελαχιστα μελη του φορουμ που παω Κεντ καθε χρονο και η εκδρομη προς Ramsgate συνηθως στο προγραμμα. Παιζει να γινει κανενα meeting...
Αυτό που έβαλα είναι στο Broadstairs.Φυσικά δεν είναι μακριά από το Ramsgate.Μένει να δούμε για το meeting καθώς δεν είμαι συνέχεια εκεί αλλά για μεγάλα διαστήματα.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Για πείτε καλοφαγάδες, ποιο μεξικάνικο στην Αθήνα έχει το πιο ωραίο φαγητό?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Πονεμένη υπόθεση τα μεξικάνικα. Απόπειρες των τελευταίων χρόνων ήταν α. το Anchos το οποίο ειναι ουσιαστικά fast food για να χορτάσεις απλά. Νόστιμο αλλά ψιλοflat γεύσεις.
β. Το taqueria maya που μου αρεσε αρκετά αλλά το βρήκα υπερκοστολογημενο, όπως ολα τα εθνικ στην Ελλάδα.
γ. Το Los loros δεν είναι μεξικάνικο ακριβώς. Εχει επιρροές από Βενεζουέλα και Κολομβία. Είναι ταχυφαγειο με αρκετά ενδιαφέρουσες και καινούργιες γευσεις.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Δεν με ενδιαφέρει τόσο να είναι φαστφουντ φάση, όσο για παρείστικο μεσημέρι Κυριακής με τις μαργαρίτες του κλπ αλλά να έχει και ωραίο φαγητό.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν με ενδιαφέρει τόσο να είναι φαστφουντ φάση, όσο για παρείστικο μεσημέρι Κυριακής με τις μαργαρίτες του κλπ αλλά να έχει και ωραίο φαγητό.
Τσέκαρε και το Amigos. Όσες φορές έχω πάει δεν με έχει απογοητεύσει. Μην ξεχάσεις τη φρόζεν μαργαρίτα μαζί με το φαγητό. Έχει Νέα Σμύρνη και Γλυφάδα.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Στο Amigos είχα πάει παλιότερα σε αυτό της Γλυφάδας. Δεν θυμάμαι να είχα απογοητευτεί αλλά ούτε ενθουσιαστεί.
Το που θα πάμε δεν ξέρω, μια frozen (και παραπάνω) θα την πάρω σίγουρα! :D
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Εγγύηση είναι ο "Μεξικάνος" στο γουδί δίπλα στην πλατεία ελευθερίας, μικρό αλλά αρκετά ζεστή ατμόσφαιρα με φοβερές μαργαρίτες και καυτερές γεύσεις. Έχω να πάω βέβαια 2-3 χρονάκια, οπότε κάνε μια έρευνα σε κριτικές πρώτα.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Το είχα τιμήσει και αυτό, θυμάμαι το φαγητό μου άρεσε. Ήμουν καπνίστρια τότε και με είχε χαλάσει που δεν κάπνιζαν μέσα. Είναι και μικρούλι αν θυμάμαι καλά.

Προσπαθούσα να θυμηθώ κάποιο που είχαμε φάει αρκετά πιο παλιά πολύ ωραία σε αυλή και τελικά νομίζω πως είναι το el taco bueno. Έχει αλλάξει διεύθυνση κι οι τελευταίες κριτικές όμως είναι απογοητευτικές!

Θα την ήθελα την αυλή βασικά.
 
Last edited by a moderator:

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Τσέκαρε και το Amigos. Όσες φορές έχω πάει δεν με έχει απογοητεύσει. Μην ξεχάσεις τη φρόζεν μαργαρίτα μαζί με το φαγητό. Έχει Νέα Σμύρνη και Γλυφάδα.
Μακράν πιο ωραία μαγειρεμένα στη Νέα Σμύρνη! Συμφωνώ απόλυτα, μη ξεχάσετε την κανάτα με τη frozen μαργαρίτα
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Έχει αυλή το amigos στη Νέα Σμύρνη?

Στο mamacita έχει πάει κανείς στην Πλάκα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom