Εστιατόρια με Διεθνή κουζίνα

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Εχεις δίκαιο, η τεμπελιά μου (και η αδιαφορία μου) έπεισαν πρώτα εμένα (και μετά δυστυχώς και τους άλλους) ότι η Hytra είναι η καλύτερη λύση χωρίς να το κοιτάξω καλύτερα. Ευχαριστώ για όλα, θα επανέλθω αφού ασχοληθώ λίγο σοβαρότερα!
Κοίτα και εδώ αν θέλεις:

https://www.ask4food.gr/athina/syntheti-anazitisi-estiatorion

Ας πούμε ότι είναι το Ελληνικό tripadvisor(με τα καλά και τα κακά του) για την Αθήνα.Μπορεί να ανακαλύψεις και κανέναν γνωστό από εδώ....
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Ξεχαστε τo Κοhenoor που γνωριζαμε και αγαπουσαμε...
Εχει μετονομαστει σε India Bollywood και ενω, υποτιθεται, παραμενει η ιδια διευθυνση, μενου κ.λ.π., ωστοσο εχει "μεταμορφωθει" σε οτι πιο τραγικο εχω επισκεφθει στη ζωη μου...
Τα τραπεζια για φαγητο εχουν περιοριστει μετα βιας σε 6 και οοολα τα υπολοιπα προσφερονται για ποτο και ναργιλε... Για να φτασεις στα ελαχιστα τραπεζια που πλεον σερβιρουν φαγητο νιωθεις οτι περνας μεσα απο εναν παρακμιακο τεκε. Το χάλι συμπληρωνει ενας dj που παιζει, οχι απλως εκκωφαντικα αλλα σε σημειο να φτανεις στα ορια του εγκεφαλικου, ανατολιτικους αμανεδες, καποια ξωφαλτσα μπολυγουντ χιτς και ολα αυτα διανθισμενα με Παολα και τα τραγουδια του συχωρεμενου του Παντελιδη...Επισης βγαινει μια ασχετη χορευτρια για χορο της κοιλιας...
Εννοειται ΔΕΝ μπορεις να μιλησεις με τον διπλανο σου, εννοειται ΔΕΝ μπορεις καν να φας, απλα δεν βλεπεις την ωρα να φυγεις.
Το μενου εχει περιορισει τα πιατα στο μισο και εχουν κανει και μειωση στις τιμες ... γενικα, οπως μας ειπε περιχαρης και ο ιδιοκτητης, θελουν να το κανουν στεκι λιγοτερο για φαγητο και περισσοτερο για διασκεδαση (what??). Τι διασκεδαση τωρα ηταν αυτη δεν ξερω... Ισως να ειναι μακρυα κι απο μενα η ολη φαση... αλλωστε ημαστε η μονη ελληνικη παρεα, ολοι οι αλλοι -πακιστανοι, μπαγκλαντεσιανοι και απο τις περιξ χωρες που βρισκονταν εκει- ηταν στα "καγκελα"... κωλο δεν εβαλαν κατω, χορευαν, τραγουδουσαν, ερωτοτροπουσαν... τι να λεμε... αξεχαστη βραδυα!
Καλά, μου εξάπτεις απίστευτα την περιέργεια. Ήθελα που ήθελα να πάω να δω πώς εξελίχθηκε -το Kohenoor στα πιάτα με σάλτσα σου τον ψιλοέπιανε- τώρα με αυτά που είπες θα πάω μάλλον πιο γρήγορα για να γελάσω. Υποθέτω ότι ήθελε να μιμηθεί το Bollywood bar/restaurant λίγα τετράγωνα πιο πέρα και τελικά το αντέγραψε σε όλα (;).
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.426
Likes
7.800
Καλά, μου εξάπτεις απίστευτα την περιέργεια. Ήθελα που ήθελα να πάω να δω πώς εξελίχθηκε -το Kohenoor στα πιάτα με σάλτσα σου τον ψιλοέπιανε- τώρα με αυτά που είπες θα πάω μάλλον πιο γρήγορα για να γελάσω. Υποθέτω ότι ήθελε να μιμηθεί το Bollywood bar/restaurant λίγα τετράγωνα πιο πέρα και τελικά το αντέγραψε σε όλα (;).
Παρε και ωτοασπιδες καλου - κακου :)
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Συμφωνώ ότι υπάρχουν πολλές εκδοχές κι εμένα προσωπικά μ'αρέσουν τα σαλιγκάρια
αλλά όχι ντε και καλά στην παέγια μου.Θα γελάσεις αλλά έχω φάει υπέροχη παέγια στην Κύπρο.
Η παέγια δεν είναι Βαρκελωνέζικο πιάτο και τα περισσότερα μαγαζιά προσφέρουν κατεψυγμένη
και αντί για σαφράν βάζουν χρωστική.Βέβαια ο καθένας τρώει ότι γουστάρει.Εγώ προσωπικά δεν
έχω ευχαριστηθεί παέγια στην Βαλένθια.Και πίστεψε με έχω φάει σε πολλά και καλά εστιατόρια. :)
View attachment 232061
Εδώ δεν θα έβαζα ούτε κοτόπουλο ούτε σαλιγκάρια. ;)
Αθηνα κατι σχετικό? κοιταζω αθηνοραματα για ισπανική κουζίνα
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Αθηνα κατι σχετικό? κοιταζω αθηνοραματα για ισπανική κουζίνα
Δεν έχω βρει και εγώ κάτι καθαρά ισπανικό στην Αθήνα.Τουλάχιστον πρόσφατα.Γνωστοί μου πήγαν στο παρακάτω:

https://www.facebook.com/PaellaBarcelona/

Καλ0ύτισκες εντυπώσεις.Θα το δοκιμάσω προσεχώς.
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Δεν έχω βρει και εγώ κάτι καθαρά ισπανικό στην Αθήνα.Τουλάχιστον πρόσφατα.Γνωστοί μου πήγαν στο παρακάτω:

https://www.facebook.com/PaellaBarcelona/

Καλ0ύτισκες εντυπώσεις.Θα το δοκιμάσω προσεχώς.
από τις φωτό έτσι κιέτσι...

Δεν έχω ιδέα για Αθήνα. :(:(
καλά, θα συννενοηθώ με fotast να πεταχτούμε κατά κει κανα μεσημέρι..
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
από τις φωτό έτσι κιέτσι...
Καλά μεταφερθήκαμε εδώ σε αυτό το παλιό θέμα.΄Ισως γράψει και κανείς άλλος...

Δεν θυμάμαι κανένα καθαρόαιμο ισπανικό στην Αθήνα τα τελευταία χρόνια.Επισκέπτης διημέρου(max.) είμαι στην Αθήνα πιά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλά μεταφερθήκαμε εδώ σε αυτό το παλιό θέμα.΄Ισως γράψει και κανείς άλλος...

Δεν θυμάμαι κανένα καθαρόαιμο ισπανικό στην Αθήνα τα τελευταία χρόνια.Επισκέπτης διημέρου(max.) είμαι στην Αθήνα πιά.
από τις φωτό έτσι κιέτσι...
Εγώ θα σας έλεγα να μην το κουράσετε με τα ισπανικά της Αθήνας (τα ποια; ;)). Βρείτε κάπου να κάνουν ωραίο ριζότο, κριθαρότο κτλ και αφήστε την παέγια για όταν θα επισκεφτείτε την Ισπανία.
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Καλά μεταφερθήκαμε εδώ σε αυτό το παλιό θέμα.΄Ισως γράψει και κανείς άλλος...

Δεν θυμάμαι κανένα καθαρόαιμο ισπανικό στην Αθήνα τα τελευταία χρόνια.Επισκέπτης διημέρου(max.) είμαι στην Αθήνα πιά.
συνήθως πού βρίσκεσαι δηλαδή? αν επιτρέπεται φυσικά
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Εγώ θα σας έλεγα να μην το κουράσετε με τα ισπανικά της Αθήνας (τα ποια; ;)). Βρείτε κάπου να κάνουν ωραίο ριζότο, κριθαρότο κτλ και αφήστε την παέγια για όταν θα επισκεφτείτε την Ισπανία.
ξεκίνησα από την πρώτη σελίδα του τοπικ να ψάχνω για ξένες κουζίνες και τα πρώτα που τσέκαρα είναι ήδη κλειστά, κρίμα
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
ξεκίνησα από την πρώτη σελίδα του τοπικ να ψάχνω για ξένες κουζίνες και τα πρώτα που τσέκαρα είναι ήδη κλειστά, κρίμα
Θέλει ανανέωση το τόπικ...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.732
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom