Δανία Σουηδία Φινλανδία Ευφορία στη Σκανδιναβία ή Σκανδιναβικό τουρλού! (Sto-Cop-Hel)

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Ακριβως στα ιδια ειμαστε Γιαννη μου!Οσο για το βιντεο,για μενα ολα τα λεφτα ειναι η προσφωνηση της Σοραγια στην κοπελιτσα ΄αναπηρη¨ και το μπουκετο που ριχνει στον νεαρο.
Ωστε μ'αυτον εισαι ερωτευμενη καταραμενη αχρηστη χαχαχα:D
Αραγε αυτη ειναι η ακριβης μεταφραση?
Πραγματι η προσφωνηση Αναπηρη σαν βρισια ειναι απιστευτη. Εγω λιωνω οταν κοπαναει το κεφαλι της υπηρετριας στον τοιχο!Δεν υπαρχει η σκηνη!
Επισης και ο Κριστιαν Ροναλντο που μπουκαρει στο δωματιο (ιδιος ειναι:D)!

Το φιναλε της ιστοριας με τη Σοραγια ηταν τελικα το κλου της υποθεσης:p
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Αρχικά Γιάννη θέλω να σου μεταφέρω για άλλη μιά φορά πολλά μπράβο για το σύνολο της ιστορίας που μας έδωσες! Άψογη από όλες τις απόψεις!
Εύχομαι στο μέλλον να μπορέσεις να πραγματοποιήσεις όλα εκείνα τα ταξίδια σε μέρη που ονειρεύτηκες.
Τέλος, το video και η μεταγλώτιση ήταν ''όλα τα λεφτά''. Αν η μεταγλώτιση ή έστω η απόδοση του κειμένου είναι ακριβώς έτσι και στην αυθεντική γλώσσα του σενάριου τότε το σενάριο διεκδικεί όσκαρ!
Θυμάμαι σε κάποιο παρόμοιο σίριαλ πριν πολλά χρόνια που η μία πρωταγωνίστρια αποκαλούσε την αντίζηλο της ''παρακατιανή'' (ήταν πιό χαμηλής κοινωνικής τάξης!). Το θυμάμαι και ακόμα γελάω.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Αρχικά Γιάννη θέλω να σου μεταφέρω για άλλη μιά φορά πολλά μπράβο για το σύνολο της ιστορίας που μας έδωσες! Άψογη από όλες τις απόψεις!
Εύχομαι στο μέλλον να μπορέσεις να πραγματοποιήσεις όλα εκείνα τα ταξίδια σε μέρη που ονειρεύτηκες.
Τέλος, το video και η μεταγλώτιση ήταν ''όλα τα λεφτά''. Αν η μεταγλώτιση ή έστω η απόδοση του κειμένου είναι ακριβώς έτσι και στην αυθεντική γλώσσα του σενάριου τότε το σενάριο διεκδικεί όσκαρ!
Θυμάμαι σε κάποιο παρόμοιο σίριαλ πριν πολλά χρόνια που η μία πρωταγωνίστρια αποκαλούσε την αντίζηλο της ''παρακατιανή'' (ήταν πιό χαμηλής κοινωνικής τάξης!). Το θυμάμαι και ακόμα γελάω.
Σ'ευχαριστω φιλε μου για αλλη μια φορα:) Η ιστορια αυτη ειναι πια απο τις αγαπημενες γιατι και το ιδιο το ταξιδι ειναι απο τα καλυτερα που εχω κανει. Οταν ξεκιναω μια ιστορια δεν ξερω πως θα μου βγει και πως θα εξελιχθει. Μαζι με αυτη της Πορτογαλιας την θεωρω την πιο ολοκληρωμενη.

Πολλες φορες διαβαζω τις ιστοριες που εχω γραψει εδω και αναπολω τα ταξιδια. Ειναι ο καλυτερος τροπος να τα ξαναζωντανεψω! Ας πουμε ενω το Παρισι μου αφησε μια χλιαρη αναμνηση, διαβαζοντας την ιστορια μου και βλεποντας τις φωτο τελικα καταλαβαινω πως το νοσταλγω και πως αξιζει. Οταν περνα ο χρονος καταλαβαινεις τι σου αφησε ενα μερος.
Χαιρομαι να τα μοιραζομαι μαζι σας γι αυτο και μπαινω στην δυσκολη διαδικασια της συγγραφης:)

Αυτο που λες η Σοραγια το ειπε νομιζω. Διοτι αποκαλουσε την παρακατιανη Μαρια της γειτονιας "σκουπιδιαρα του διαβολου":D:D
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Και κάτι σχετικά επίκαιρο με τη Στοκχόλμη.
Κοντά στο λούνα παρκ Grona Lund, άνοιξαν ελληνική ταβέρνα παρόμοια με την ταβέρνα από το μιούζικαλ ''Mama mia''. Στα εγκαίνια παρευρέθηκαν και ήταν ευκαιρία για ένα reunion τα μέλη των ABBA.
Ίσως είναι μία ευκαιρία να προβληθεί η Ελλάδα μέσω της δύναμης που κρύβει στην παγκόσμια σκηνή το όνομα ''ABBA''.
http://www.abc.net.au/news/2016-01-...of-mamma-mia-venue-tyrol-in-stockholm/7104016
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ω....αληθεια παει η ραιαν Μαροκο;. Χμ... .Γιαννη σου ευχομαι ολοψυχα να αυγατισουν τα λεφτα για να μεγαλωσουν κ τα ταξιδια!!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Mια πρόθυμη, γλυκιά, ευγενική, ορεξάτη Mod (ή ο αγαπητός @silversurfer ) να μεταφέρει την ιστορία στις ολοκληρωμένες.

Ευχαριστώωω:)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ και χαίρομαι. Όχι που έξυσα πληγές:D
Να πάτε να πάτε. Τι κάθισα και τα έγραψα:pΣτόχος μου να σας παρασέρνω:D
Εσυ ..εσυ τα κανεις ολα.... ειχα κλεισει απο περσι ενα εβδομαδιαιο στη Λιθουανια...(λογω φτηνων εισιτηριων) και εκει που ειχα αρχισει να απογοητευομαι..τι θα κανω τοσες μερες εκει και σκεφτομουν μαλιστα να τους χαρισω το 60αρι και να μην παω....ξαφνικα μου ερχετε φλασια και κοιταζω απο αεροδρομιο Καουνας που μπορει να πας?...μαντεψε!....Κοπενχαγη...με 43! Ευρω ..στην υγεια σου! ρε φιλε you make my day! 4 μερουλες γεματες 2 Βιλνιους...2 Καουνας...και 3 kοπενχαγη με ετοιμο οδηγο στο χερι! Ξενοδοχειο κοντα στο tivoli:romeo:
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom