1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Δανία Σουηδία Φινλανδία Ευφορία στη Σκανδιναβία ή Σκανδιναβικό τουρλού! (Sto-Cop-Hel)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος giannismits, στις 24 Νοεμβρίου 2015.

1. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ωστε μ'αυτον εισαι ερωτευμενη καταραμενη αχρηστη χαχαχα:D
    Αραγε αυτη ειναι η ακριβης μεταφραση?
    Πραγματι η προσφωνηση Αναπηρη σαν βρισια ειναι απιστευτη. Εγω λιωνω οταν κοπαναει το κεφαλι της υπηρετριας στον τοιχο!Δεν υπαρχει η σκηνη!
    Επισης και ο Κριστιαν Ροναλντο που μπουκαρει στο δωματιο (ιδιος ειναι:D)!

Το φιναλε της ιστοριας με τη Σοραγια ηταν τελικα το κλου της υποθεσης:p

greco and vasnorth like this.
  2. chrisbd

chrisbd Member

"Απάνθρωποι" , γελάτε με τον πόνο των άλλων...

giannismits likes this.
  3. vasnorth

vasnorth Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κων/πολη - Λονδίνο
    Αρχικά Γιάννη θέλω να σου μεταφέρω για άλλη μιά φορά πολλά μπράβο για το σύνολο της ιστορίας που μας έδωσες! Άψογη από όλες τις απόψεις!
    Εύχομαι στο μέλλον να μπορέσεις να πραγματοποιήσεις όλα εκείνα τα ταξίδια σε μέρη που ονειρεύτηκες.
    Τέλος, το video και η μεταγλώτιση ήταν ''όλα τα λεφτά''. Αν η μεταγλώτιση ή έστω η απόδοση του κειμένου είναι ακριβώς έτσι και στην αυθεντική γλώσσα του σενάριου τότε το σενάριο διεκδικεί όσκαρ!
    Θυμάμαι σε κάποιο παρόμοιο σίριαλ πριν πολλά χρόνια που η μία πρωταγωνίστρια αποκαλούσε την αντίζηλο της ''παρακατιανή'' (ήταν πιό χαμηλής κοινωνικής τάξης!). Το θυμάμαι και ακόμα γελάω.

greco likes this.
  4. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Σ'ευχαριστω φιλε μου για αλλη μια φορα:) Η ιστορια αυτη ειναι πια απο τις αγαπημενες γιατι και το ιδιο το ταξιδι ειναι απο τα καλυτερα που εχω κανει. Οταν ξεκιναω μια ιστορια δεν ξερω πως θα μου βγει και πως θα εξελιχθει. Μαζι με αυτη της Πορτογαλιας την θεωρω την πιο ολοκληρωμενη.

Πολλες φορες διαβαζω τις ιστοριες που εχω γραψει εδω και αναπολω τα ταξιδια. Ειναι ο καλυτερος τροπος να τα ξαναζωντανεψω! Ας πουμε ενω το Παρίσι μου αφησε μια χλιαρη αναμνηση, διαβαζοντας την ιστορια μου και βλεποντας τις φωτο τελικα καταλαβαινω πως το νοσταλγω και πως αξιζει. Οταν περνα ο χρονος καταλαβαινεις τι σου αφησε ενα μερος.
    Χαιρομαι να τα μοιραζομαι μαζι σας γι αυτο και μπαινω στην δυσκολη διαδικασια της συγγραφης:)

Αυτο που λες η Σοραγια το ειπε νομιζω. Διοτι αποκαλουσε την παρακατιανη Μαρια της γειτονιας "σκουπιδιαρα του διαβολου":D:D

Ivanna Petrovna, greco and vasnorth like this.
  5. vasnorth

vasnorth Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κων/πολη - Λονδίνο
    Και κάτι σχετικά επίκαιρο με τη Στοκχόλμη.
    Κοντά στο λούνα παρκ Grona Lund, άνοιξαν ελληνική ταβέρνα παρόμοια με την ταβέρνα από το μιούζικαλ ''Mama mia''. Στα εγκαίνια παρευρέθηκαν και ήταν ευκαιρία για ένα reunion τα μέλη των ABBA.
    Ίσως είναι μία ευκαιρία να προβληθεί η Ελλάδα μέσω της δύναμης που κρύβει στην παγκόσμια σκηνή το όνομα ''ABBA''.
    http://www.abc.net.au/news/2016-01-...of-mamma-mia-venue-tyrol-in-stockholm/7104016

Dina Z, greco and giannismits like this.
  6. KLEOPATRA

KLEOPATRA Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ειρηνικος ..παντου
    Ω....αληθεια παει η ραιαν Μαροκο;. Χμ... .Γιαννη σου ευχομαι ολοψυχα να αυγατισουν τα λεφτα για να μεγαλωσουν κ τα ταξιδια!!

giannismits likes this.
  7. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Mια πρόθυμη, γλυκιά, ευγενική, ορεξάτη Mod (ή ο αγαπητός @silversurfer ) να μεταφέρει την ιστορία στις ολοκληρωμένες.

Ευχαριστώωω:)

8. katkats

katkats Moderator

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν. Αμερική
  9. Vegerazaros

Vegerazaros Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ελβετία ξανά
    Μαλλον πρεπει να ξαναπαω Στοκχολμη.... :)

10. makisg

makisg Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Καλαμάτα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νησιά Φίτζι
    και εγώ...

Vegerazaros likes this.
  11. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Να πάτε να πάτε. Τι κάθισα και τα έγραψα:pΣτόχος μου να σας παρασέρνω:D

Dina Z, vasnorth, XristinaK and 2 others like this.
  12. Vegerazaros

Vegerazaros Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ελβετία ξανά
    Εσυ ..εσυ τα κανεις ολα.... ειχα κλεισει απο περσι ενα εβδομαδιαιο στη Λιθουανια...(λογω φτηνων εισιτηριων) και εκει που ειχα αρχισει να απογοητευομαι..τι θα κανω τοσες μερες εκει και σκεφτομουν μαλιστα να τους χαρισω το 60αρι και να μην παω....ξαφνικα μου ερχετε φλασια και κοιταζω απο αεροδρομιο Καουνας που μπορει να πας?...μαντεψε!....Κοπενχαγη...με 43! Ευρω ..στην υγεια σου! ρε φιλε you make my day! 4 μερουλες γεματες 2 Βιλνιους...2 Καουνας...και 3 kοπενχαγη με ετοιμο οδηγο στο χερι! Ξενοδοχειο κοντα στο tivoli:romeo:

Last edited by a moderator: 26 Φεβρουαρίου 2016
    Triplover likes this.