1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Δανία Σουηδία Φινλανδία Ευφορία στη Σκανδιναβία ή Σκανδιναβικό τουρλού! (Sto-Cop-Hel)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος giannismits, στις 24 Νοεμβρίου 2015.

1. Dina Z

Dina Z Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ονειρεύομαι ... γενικώς!
    Και βοηθησες πααααρα πολυ :):):)

giannismits likes this.
  2. duty_free

duty_free Member

Τα σέβη μου για την ιστορία και τις φωτος· κυρίως για το το πως κατεφερες να βαλεις σε μιαν σειρα την αφήγηση με αυτές!

Εχω CPH σε μιαν εβδομαδα και εψηθην λιαν! Πως πλερωνεις αληθεια, στην κριστιαννα; Εχουν οι ελευθεριαζοντες αυτονομοι, πι οοοου ες; Αν καταλαβα καλως, δεν πρεπει να τηρουν απαρεγκλιτως το νοου φοτος. Αλλα με θλιβει ολιγον τι το οτι ακομα και σε τετοια μερη, υπαρχουν απαγορευσεις. Θαπρεπε να ηντουσταν ολα λευτερα.

3. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Σ' ευχαριστώ πολύ. Κι εγώ απορώ με τον εαυτό μου ώρες ώρες :D
    Δεν γνωρίζω σ'αυτό που ρωτάς αλλά το θεωρώ απίθανο να έχουν pos. Δηλαδή να αγοράζω τα ναρκωτικά μου από τους διακινητές με κάρτα μου κάνει κάπως:cool:

Στο κεφάλαιο με την Κριστιανία τα γράφω λεπτομερώς. Στον κεντρικό δρόμο δεν θα ρίσκαρα να βγάλω φωτό. Γιατί να μπλέξω. Στο google earth έχει απειροελάχιστες φωτογραφίες από την Pusher Street που σημαίνει πως οι περισσότεροι αποφεύγουν τις φωτογραφίες. Φυσικά και εκτός αυτού του δρόμου μπορείς να φωτογραφίσεις. Αν κι εγώ ακόμα και στα γύρω δρομάκια αισθανόμουν άβολα να με βλέπουν να φωτογραφίζω. Αλλά το έκανα με επιτυχία;)

4. Tonia L.

Tonia L. Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Ζηλανδία
    Η αναφορά στο 1962 είναι σοκ, αν αναλογιστεί κανείς την κατάσταση στην Ελλάδα εν έτει 2019! Ακόμα και εκεί που υπάρχουν πεζόδρομοι, αποτελεί μεγάλο ζήτημα κατά πόσον γίνονται σεβαστοί!

Κατά τα λοιπά μπράβο και πάλι μπράβο για την αφήγηση, τις περιγραφές και τις καταπληκτικές φωτογραφίες! Υπέροχη η Στοκχόλμη, μουντό αλλά ενδιαφέρον το Ελσίνκι, μαγευτική η Κοπεγχάγη! Τόσο η ιστορία σου όσο και οι φωτογραφίες ενίσχυσαν το υπάρχον απωθημένο μου για την πρωτεύουσα της Δανίας!

Last edited: 11 Απριλίου 2019
    giannismits likes this.
  5. giannismits

giannismits Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Σ' ευχαριστώ @Tonia L.
    Αν και πέρασαν 3,5 χρόνια το ταξίδι παραμένει ένα από τα καλύτερα που έχω κάνει. Μάλλον φέτος θα δώσω άλλη μια ευκαιρία στο Ελσίνκι να το δω πως είναι το καλοκαίρι. Εύχομαι σύντομα να πας Κοπεγχάγη που την έχεις απωθημένο. Αν δεν έχεις πάει Στοκχόλμη όμως, προτείνω να ξεκινήσεις μ'αυτήν!

Tonia L. likes this.
  6. Tonia L.

Tonia L. Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Ζηλανδία
    Η αναδρομή στο παρελθόν είναι μια αφορμή για μένα, ως νέο μέλος του forum, να διαβάσω πολύ ενδιαφέρουσες ιστορίες...
    Ευχαριστώ για την συμβουλή!
    Καλά ταξίδια σε όλους μας!