Εurovision 2010

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Για μένα η καλύτερη συμμετοχή είναι αυτή: ( και όχι, δεν είχα γεννηθεί ακόμα :bleh: )


Το συγκεκριμένο είναι από εκπομπή της τότε γαλλικής tv, γιατί το αυθεντικό του φεστιβάλ, είναι κουτσουρεμένο.
 
Last edited by a moderator:

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
ε, οχι λοιπον..δεν το καθυστερω αλλο!!!αρνουμαι!!
οι εξελιξεις τρεχουν και εμενα μου εχουν λειψει πολυ
οι συζητησεις μας γυρω απο το θεμα!!!!

πειτε λοιπον..ποιον/α θα θελατε να δειτε να εκπροσωπει
την ελλαδα στην επομενη eurovision?
τι ξερετε για την katerine avgoustakis και απο που ξεφυτρωσε αυτη??
ακουσατε τα νεα οτι οι μαγγιρες πανε σπιτι τους και την θεση τους παιρνει
η καλομοιρα???
Καιρός ήταν να ανοίξει κι αυτό το θέμα! :clap::clap::clap:

Η Katerine Avgoustakis θα είναι μάλλον μία από τους 3 υποψήφιους μια και η ΕΡΤ κατευθύνεται σε διαγωνισμό φέτος, με τον ίδιο τρόπο που είχε γίνει πρόπερσι με την Καλομοίρα, τον Μαρτάκη και την Χρύσπα!

Προς το παρόν βέβαια δεν έχει ασχοληθεί ακόμη με τον διαγωνισμό η ΕΡΤ μια και περιμένει να τελειώσουν πρώτα οι εκλογές και στην συνέχεια να πιάσει αυτό το θέμα!

Η είδηση ότι θα αναλάβει η Καλομοίρα την παρουσίαση δεν επιβεβαιώθηκε ποτέ από κανέναν και βασίστηκε απλά και μόνο σε κάποιες δηλώσεις της Καλομοίρας, πέρυσι, ότι θα ήθελε να παρουσιάσει η ίδια της τον διαγωνισμό.

Σύμφωνα με δικές μου πηγές θα αναλάβουν την παρουσίαση η Κατερίνα κι ο Δημήτρης από τον Λάμψη FM.

Προτείνω τη διοργάνωση να παρουσιάσει επιτροπή του travelstories, και πιο συγκεκριμένα το δίδυμο famek-traveller.

Για τραγούδι προτείνω τον leftris_b με καπέλο γαϊδάρου σε στίχους κώστα χατζή και μουσική iron maiden.

:haha:
Και που ξέρουν οι παραπάνω από Eurovision? Τα 'παμε, αυτοδιοριστήκαμε εγώ και η Λατίνα Γιουροβιζιονολόγος Α και Γιουροβιζιονολόγος Β αντίστοιχα! :bleh::bleh::bleh:

Λοιπόν έχω κάποια βίντεο από το άξιο τέκνο της πατρίδας μας στο Βέλγιο (λες να μιλάει ελληνικά?)
Δεν μιλάει ελληνικά, απ' ότι ειπώθηκε, αλλά τα καταλαβαίνει αν της μιλήσεις!

Ο father είναι Έλληνας και η mother Βελγίδα!

Αγαπητή latina δεν αστειεύομαι καθόλου.
Βλέπεις κάθε χρόνο τι έρχεται στη eurovision. Δηλαδή εκείνος ο ισπανός Στάθης Ψάλτης ήταν καλύτερος? Για να μην αναφερθώ στα σούργελα που παρελαύνουν κάθε χρόνο. Αφού δεν βγήκαν τραγουδάρες σαν της Γαλλίας και του Ηνωμένου Βασίλειου, τι έχουμε να χάσουμε? Θα έχουμε χαρούμενο τραγουδάκι, νέα παιδιά, όμορφα μουτράκια, μπιτ και ενίοτε και εθνικ επίδραση. Η καλύτερη συνταγή για τη eurovision.
Γιατί... πήρε κάποια ιδιαίτερη θέση ο ισπανός Στάθης Ψάλτης; Πόσα 12άρια μάζεψε και δεν τα θυμάμαι; :roll::roll::roll:

Όσο για τις τραγουδάρες της Γαλλίας και της Αγγλίας...θα διαφωνήσω! Δεν είναι τραγουδάρες και είναι έξω από το γενικότερο πνεύμα του συγκεκριμένου διαγωνισμού όπως έχει σήμερα!

lefteris τι μας έβαλες !!! τους θεούς!!
μην κοροιδεύεις καθόλου...
το συγκεκριμένο κομμάτι άνετα θα το έπαιζε η Θώδη,και την πρωτιά την είχαμε standar!!
"άν βγήκε" να την σπονσοράρομε!! μόνο έτσι μπορεί να σωθούμε..:shock:
Στην Eurovision κερδίζει το πακέτο....τραγούδι, χορογραφία, σκηνική παρουσία και δε συμμαζεύεται! ...και η Έφη το έχει έτοιμο:


Κι αν επιμένετε στην ποιότητα...υπάρχει ΚΑΙ αυτή:


Για μένα η καλύτερη συμμετοχή είναι αυτή: ( και όχι, δεν είχα γεννηθεί ακόμα :bleh: )

Το συγκεκριμένο είναι από εκπομπή της τότε γαλλικής tv, γιατί το αυθεντικό του φεστιβάλ, είναι κουτσουρεμένο.
Αγαπημένο μου τραγούδι (αν δεν κάνω λάθος το έχω και ολόκληρο κάπου) αλλά για άλλη εποχή! Ο χρόνος περνάει και όλα αλλάζουν, οπότε και ο διαγωνισμός προσαρμόστηκε στο σήμερα!

Μήπως να προτείναμε εκπροσώπους από την σημερινή ελληνική πραγματικότητα και να ψηφίσουμε στην συνέχεια αυτούς που προτιμάμε; :clap:
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η είδηση ότι θα αναλάβει η Καλομοίρα την παρουσίαση δεν επιβεβαιώθηκε ποτέ από κανέναν και βασίστηκε απλά και μόνο σε κάποιες δηλώσεις της Καλομοίρας, πέρυσι, ότι θα ήθελε να παρουσιάσει η ίδια της τον διαγωνισμό.
Δεν είναι προϋπόθεση η γνώση Ελληνικών για την παρουσίαση του διαγωνισμού?
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Δεν είναι προϋπόθεση η γνώση Ελληνικών για την παρουσίαση του διαγωνισμού?
Γιατί, πιστεύεις ότι δεν ξέρει ελληνικά αυτή?
Μας δουλεύει ψιλό γαζί όλους, γιατί πουλάει το στιλάκι αυτό. Τόσα χρόνια στην Ελλάδα και κάνει τόσο "τραγικά" και "κραυγαλέα" λάθη? Και όλοι λέμε, τι χαριτωμένο το καημένο το Ελληνόπουλο!!!!! και η έλενα Ακρίτα δήλωσε δημόσια ότι θέλει να τη δείρει...
Εδώ και η Υβέτ, γνήσια Αμερικάνα, μιλάει πολύ καλύτερα ελληνικά.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Δεν είναι προϋπόθεση η γνώση Ελληνικών για την παρουσίαση του διαγωνισμού?
Πλάκα με κάνεις; :haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh:

Οκ...για την παρουσίαση μιας ψυχαγωγικής εκπομπής μιλάμε, όχι για εξαγγελία πρωθυπουργού! Και μόνο αν θα έβγαινε να νιαουρίσει μια χαρά θα ήταν με την Καλομοίρα!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου

Eνα απο τα καλλιτερα πιασαρικα...οχι βεβαια ποιοτικα....που πηρε αξια τη πρωτη θεση...
 
Last edited by a moderator:

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
A, αυτή με το παρανοϊκό βλέμμα που ξεφώνιζε.
Το στήσιμο καλό, αν το έλεγε άλλη τραγουδίστρια θα μου άρεσε περισσότερο.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Last edited by a moderator:

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
A, αυτή με το παρανοϊκό βλέμμα που ξεφώνιζε.
Το στήσιμο καλό, αν το έλεγε άλλη τραγουδίστρια θα μου άρεσε περισσότερο.
Aν και δεν ηξερε καθολου Αγγλικα νομιζω οτι πηγε καλα σε σκηνικη παρουσια...δυστηχως στη Γιουροβιζιον τα ποιοτηκα τραγουδια ειναι λιγα και σπανια πανε πρωτια...
Συνηθως αυτα που κανουν χαβαλε διακρινονται....και σπανια τα σουργελα οπως σωστα εγραψες...
Ποιος ξεχναει τα τερατα που πηραν τη πρωτεια στην Αθηνα ???? Η σκηνικη τους παρουσια και ηταν πολυ καλη αν και επρεπε να ριξουν ενα αγιασμο στη πιστα....για να ανεβει ο επομενος.....παιζοταν και το ευχελεο.....λιγο μου θυμισαν τον εξαποδω μεταλαγμενο.....:haha::haha:
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Ποιος ξεχναει τα τερατα που πηραν τη πρωτεια στην Αθηνα ???? Η σκηνικη τους παρουσια και ηταν πολυ καλη αν και επρεπε να ριξουν ενα αγιασμο στη πιστα....για να ανεβει ο επομενος.....παιζοταν και το ευχελεο.....λιγο μου θυμισαν τον εξαποδω μεταλαγμενο.....:haha::haha:
Με όλα αυτά τα τέρατα που παρελαύνουν, κάπως έτσι θάπρεπε να είναι το διαφημιστικό τρέιλερ της Eurovision::haha:

 
Last edited by a moderator:

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Για σοβαρευτητε και οι δυο σας :haha::haha::haha: με εχει πιασει σκοτοδεινη:lol::lol: μα τα video clip που δωσατε.....
Οντως δεν υπαρχουν τερατα....αγγελουδια ειναι οι Lordi ιδιως ο τραγουδιστης....κατι μεταξυ Χερουβειμ και Σεραφειμ μου βγαζει.....αυτα τα λαγνα ματακια του.....ειναι να μην το δεις στο υπνο σου !!!!!:haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom