Εurovision 2010

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.027
Καιρός ήταν να ανοίξει αυτό το θέμα! Άντε να θυμηθούμε τις όμορφες στιγμές που ζήσαμε...:lol:
Σχόλια:
1) Η Ελληνοβελγίδα είναι καλλονή! Go Avgoustaki!!!
2) Οι Μαγγίρες, επιτέλους, να φύγουν! Ούστ Μαγγίρες!!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
2) Οι Μαγγίρες, επιτέλους, να φύγουν! Ούστ Μαγγίρες!!!
δεν φανταζεσαι ποσο συμφωνω μαζι σου!!ξουτ ξουτ ξουτ...
αν και σκεφτομαι κατα καιρους τα χειροτερα - βλεπε φωτη και μαρια:mad::mad:- και οι μαγγιρες φαινονται μια χαρα!!!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:romeo:
Ιντερβίζιον: Μια εναλλακτική Γιουροβίζιον



Ο πρωθυπουργός της Ρωσίας Βλαντίμιρ Πούτιν πρότεινε χθες στους ηγέτες της κεντρικής Ασίας και της Κίνας να διοργανώσουν από κοινού ένα διαγωνισμό τραγουδιού που θα ονομάζεται «Ιντερβίζιον» και θα είναι ο ανταγωνιστής της «Γιουροβίζιον».
Μία τέτοια διοργάνωση θα καλούσε τους επίδοξους τραγουδιστές από την Κίνα να συναγωνιστούν τους Ουζμπέκους, τους Τατζίκους, τους Καζάκους, τους Ρώσους και τους Κιργίζιους.
«Με τη διεξαγωγή ενός διεθνούς, μοντέρνου διαγωνισμού τραγουδιού, την Ιντερβίζιον, θα ενισχυθούν οι πολιτιστικοί δεσμοί ανάμεσα στις χώρες μας», δήλωσε ο Πούτιν στους αρχηγούς κρατών των χωρών-μελών του Οργανισμού Συνεργασίας της Σαγκάης (SCO) όπως μετέδωσε το πρακτορείο ειδήσεων Ίντερφαξ.
Δεν έγινε αμέσως γνωστό αν θα συμμετάσχουν το Ιράν, η Ινδία, η Μογγολία και το Πακιστάν, που συμμετέχουν ως παρατηρητές στον Οργανισμό.
Ο ετήσιος διαγωνισμός Γιουροβίζιον ξεκίνησε το 1956 και έφθασε να έχει τηλεοπτικό κοινό περίπου 100 εκατομμυρίων τηλεθεατών, παρά τη φήμη που έχει σε μερικές χώρες ότι είναι κακόγουστος.

kathimerini.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ - ΜΠΕ
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εμεις παντως προτιμαμε τη Γιουροβιζιον ως εχει.....γιατι να μπουν αλλα κρατη στην Ευρωπη???
γαι να μη ξεχασουμε τις προτιμησεις μας....δινω ενα απο τα καλλιτερα τραγουδια που περασαν αλλα δυστηχως το τελευταιο της Ιταλιας....

 
Last edited by a moderator:

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Δε βλέπω να ποστάρετε οπότε παραθέτω τις 10 φετινές υποψηφιότητες.

  1. Γιώργος Αλκαίος & Friends
  2. Κατερίνα Αυγουστάκη
  3. Ελευθερία Ελευθερίου
  4. Εmigre
  5. Γιώργος Καραδήμος
  6. Μέλισσες
  7. Μάνος Πυροβολάκης – MP3
  8. Δέσποινα Ρίτσι
  9. Second Skin
  10. Χρήστος Χατζηνάσιος
Εδώ έχει και φώτο και αναλυτικά το κείμενο
Eurovision 2010: Οι 10 ελληνικές υποψηφιότητες - ERTonline - Eurovision
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Δε βλέπω να ποστάρετε
γιατι αραγε δεν ποσταρουμε??
μαυρη απογοητευση μας εχει πιασει ολους.....
κοιταζα τις υποψηφιοτητες και δεν πιστευα στα ματια μου....:xmas_evil:
ειμαι σιγουρη οτι ολους μας βασανιζουν τα ακολουθα ερωτηματα..
ποιο σατανικο μυαλο σκεφτηκε αυτα τα ονοματα?
ποια δαιμονια μνημη θυμηθηκε τον λησμονημενο απο ολο τον υπολοιπο κοσμο γιωργο αλκαιο?
η ιδια μνημη, πως και δεν ξεθαψε και τον μπιγαλη (που οσο να πεις εχει και μια χ εμπειρια/απωθημενο με τον εν λογω διαγωνισμο)?
λετε να γυρισει η δαφνη??(γιατι πλεον ολα παιζουν)..
:xmas_rolleyes::xmas_rolleyes:
αμα δουμε μονο εγω, ο cakenet και καμια 10αρια αλλοι ανωμαλοι την διαδικασια επιλογης του τραγουδιου..τι τηλεθεαση θα κανει???
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Δε βλέπω να ποστάρετε οπότε παραθέτω τις 10 φετινές υποψηφιότητες.

  1. Γιώργος Αλκαίος & Friends
  2. Κατερίνα Αυγουστάκη
  3. Ελευθερία Ελευθερίου
  4. Εmigre
  5. Γιώργος Καραδήμος
  6. Μέλισσες
  7. Μάνος Πυροβολάκης – MP3
  8. Δέσποινα Ρίτσι
  9. Second Skin
  10. Χρήστος Χατζηνάσιος
Εδώ έχει και φώτο και αναλυτικά το κείμενο
Eurovision 2010: Οι 10 ελληνικές υποψηφιότητες - ERTonline - Eurovision
Λιστα ολο εκπληξεις.....ειλικρινα θελω να δω ο Πυροβολακης τι θα παρουσιασει......κατσε πρωτα να δουμε τα τραγουδια και μετα θα παισουν τα σχολια
Σπανια στη Γιουροβιζιον βγαινει ποιοτικο τραγουδι.....συνηθως οτι κανει πιο πολυ φασαρια (βλεπε τα τερατα Lordi απο τη Φιλλανδια)
Μονο αγιασμο δεν εκαναν στη πιστα μετα το τραγουδι τους....για να ανέβει ο επομενος.....:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:

Αυτος ο Cake-net που το καθε του μήνυμα επιανε 4 σελιδες...που χαθηκε...ειναι ικανος να αναμεταδωσει τα τραγουδια πριν την ωρα τους...:xmas_confused::xmas_confused:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Αυτος ο Cake-net που το καθε του μήνυμα επιανε 4 σελιδες...που χαθηκε...ειναι ικανος να αναμεταδωσει τα τραγουδια πριν την ωρα τους...:xmas_confused::xmas_confused:
προσπαθει να ξεπερασει το σοκ των υποψηφιοτητων...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
προσπαθει να ξεπερασει το σοκ των υποψηφιοτητων...
Λες....εεε??? Εγω σου λεω οτι μολις παρουσιαστει...θα εχει ετοιμους τους στοιχους.....:xmas_biggrin::xmas_biggrin::xmas_biggrin:
Τη βραδυα της παρουσιασης των τραγουδιων θα γελασει καθε πικραμενος....περιμενω με αγωνια....:xmas_cool::xmas_cool:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!!

Μου λείψατε πολύ...και ελπίζω να τα καταφέρω σύντομα να είμαι πάλι κοντά σας!

Πολλά τα τρεχάματα με τις εργασίες στο καινούργιο σπίτι και την μετακόμιση... πολλά και στην δουλειά οπότε χάθηκα για κάποιο διάστημα. Ελπίζω να μπούνε σύντομα όλα σε τάξη.

Τώρα...σχετικά με τις επιλογές των συμμετοχών μας στην Eurovision...είναι προφανές ότι η ΕΡΤ θέλει να ρίξει κάπως τους τόνους αυτού του διαγωνισμού στην Ελλάδα! Δεν ξέρω γιατί, αλλά μάλλον θέλει να αποφύγει πια τον ντόρο που γινόταν στο παρελθόν.

Οι υποψηφιότητες είναι οι εξής 10:

1) Γιώργος Αλκαίος & Friends
Ο γνωστός Γιώργος Αλκαίος, που έχει κάνει σουξέ στο παρελθόν, αλλά το θέμα είναι, μπορεί να αντέξει το βάρος της Eurovision;

2) Χρήστος Χατζηνάσιος
Στροφή στην ποιότητα.... το θέμα δεν είναι η ποιότητα ή όχι η ποιότητα! Ο διαγωνισμός το έχει αποδείξει δυνατά στο παρελθόν ότι αντέχει όλα τα ακούσματα...το θέμα είναι να μπορέσεις να έχεις το πακέτο και να μπεις στο πνεύμα του διαγωνισμού! Θα μπορέσει ο συγκεκριμένος τραγουδιστής;



3) Μάνος Πυροβολάκης
Μαντινάδα μας υπόσχεται ο Μάνος Πυροβολάκης... με ελληνικούς και αγγλικούς στίχους και σύγχρονα ροκ ακούσματα! Από την άλλη πάλι, παρωχημένο δεν είναι το συγκεκριμένο άκουσμα; Νομίζω ότι θα γεμίσουμε βιολιά φέτος στον διαγωνισμό...όργανα όλης της οικογένειας των βιολιών! Πόσο δυνατό μπορεί να είναι το άκουσμά μας για να ξεχωρίσουμε;



4) Κατερίνα Αυγουστάκη
Η Ελληνοβελγίδα Κατερίνα Αυγουστάκη(ς), νικήτηρια του Βελγικού X-Factor που έχει συμμετάσχει με μεγάλη επιτυχία και σε αντίστοιχο διαγωνισμό των νικητών των X-Factor που έγινε κάπου στην πρώην Ρωσία (νομίζω στην Ουκρανία, δεν θυμάμαι κι εγώ ο έρμος) και το Ρώσικο το έχει κάπως περισσότερο από το Ελληνικό αφού όλο και κάτι θα έμαθε τόσες μέρες στην Ρωσία, ενώ τα ελληνικά της είναι όσο φτωχή και η ελληνική οικονομία θέλει να ανέβει στην πίστα σαν δεύτερη Έλενα Παπαρίζου και να θριαμβεύσει με τα ελληνικά χρώματα ανά τας Ευρώπας! Το έχει όμως;



5) Ελευθερία Ελευθερίου
Πρόσφατα αποχώρησε από το ελληνικό X-Factor...άνηκε στην ομάδα του Γιώργου Θεοφάνους και ο μέντοράς της τα πήρε άγρια για την άδικη αποχώρηση της κοπέλας, αφού δεν έπρεπε να αποχωρήσει γιατί έπρεπε να αποχωρήσει κάποιος από τους ασθενείς που δεν συμμετείχαν στο συγκεκριμένο επεισόδιο λόγω της γουρουνογρίπης! Δεν της κακοέπεσε, αφού την πήρε ο Σάκης στο σχήμα του, αλλά από την άλλη γουρούνιασε και η ίδια και δεν ήθελε με τίποτα να πετάξει από πάνω της την ρετσινιά της διαγωνιζομένης! Έτσι έβαλε λυτούς και δεμένους και κέρδισε επάξια μια θέση στην τελική δεκάδα των διαγωνιζομένων στον ελληνικό τελικό της Eurovision για να ξαναυπάρξει διαγωνιζόμενη και στην Ευρώπη!



6) Εmigre
Να και το πρώτο γκρουπάκι που θα μας αντιπροσωπεύσει στο διαγωνιστικό μας κομμάτι! Αν και ο Αλκαίος δεν θα είναι μόνος του και θα είναι κάπως σαν γκρουπ κι αυτός, είπανε ότι όχι, κι εμείς δικαιούμαστε να βγούμε στην Ευρώπη! Αφού ο ήχος μας είναι Ευρωπαϊκός...δεν βλέπουμε και πολύ χαΐρι στην Ελλάδα, ίσως εκεί να αναγνωριστούμε! Το θέμα είναι ότι έχουν ωραία ακούσματα, αλλά θα έχουν το Χ που αναζητούν και στο X Factor; Θα πάνε με όρους Eurovision και με όρους που οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι μας θέλουν στον διαγωνισμό;



7) Γιώργος Καραδήμος
Και ναι...η κουλτούρα και η ποιότητα πιαστήκαν χέρι - χέρι...και κατεβαίνουν στον ελληνικό τελικό με άλλη μία συμμετοχή! Δεν ξέρω τι τραγούδι θα γράψει...ελπίζω να μην κοιμηθούμε μόνο, γιατί οκ να την πάμε την κουλτούρα μας, αλλά θα πρέπει να είναι μια δυνατή συμμετοχή, σαν αυτές του Ζέλικο για λογαριασμό των πρώην Γιουγκοσλαβικών χωρών με τις οποίες συμμετείχε στο παρελθόν.



8) Mέλισσες
Περνά περνά η μέλισσα και τα μελισσόπουλα! Άσχετο, αλλά αφού μου ήρθε να μην το γράψω; Αλλά τι παραπάνω να γράψω εδώ; Πάνω κάτω ισχύει ότι έγραψα ήδη για τους Emigre...




9) Second Skin
...κι ότι θα γράψω και για τους Second Skin!



10) Δέσποινα Ρίτση
Δέσποινα Ρίτση είναι το όνομά της...σε αντίθεση με την Κατερίνα Αυγουστάκη, μια χαρά τα μιλάει τα ελληνικά της! Εκεί που κόλλησε στα ίδια ελληνικά η Καλομοίρα, εκεί η Δέσποινα πάει για το μάστερ στην γλώσσα και δηλώνει Ελληνίδα που μεγάλωσε στο εξωτερικό κι ότι την τιμάει η πρόταση που της έκανε η ΕΡΤ! Το θέμα είναι, αυτό το γαλλικό στυλ δεν έχει τόσο πέραση τα τελευταία χρόνια στον διαγωνισμό, θα τα καταφέρει να μας εντυπωσιάσει με κάτι διαφορετικό;


Πολλούς από τους παραπάνω καλλιτέχνες δεν τους γνωρίζουμε και δεν γνωρίζουμε το στίγμα που μπορούν να μας αφήσουν. Η πρώτη γεύση, είναι γεύση απογοήτευσης, αλλά μέχρι να ακούσουμε τα τραγούδια και κυρίως μέχρι να τα δούμε ολοκληρωμένα κατά την σκηνική τους παρουσία, δεν μπορούμε να κρίνουμε απόλυτα και δεν μπορούμε να απορρίψουμε την ιδέα της έκπληξης!



Το θέμα βέβαια παραμένει....που είναι η Μάρω Λύτρα...οέο;;;:xmas_rolleyes:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Aντε cake-net και ανησυχουσαμε.......τι θα γινουμε χωρις εσενα....παντως η εισοδο σου ήταν δυναμικη ως συνηθως....:xmas_wink::xmas_wink:
Συμπερασματα θα βγαλουμε αφου ακουσουμε ολα τα τραγουδια....ειμαι σιγουρη οτι θα εχουμε αρκετες εκπληξεις.......ελπιζω να πρυτανευσει η λογικη.....
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
και για να εχετε ολοι μια αποψη για τους διαγωνιζομενους, voila μερικα βιντεακια προσφορα του καταστηματος..

1. μελισσες

2. emigre

3.γιωργος καραδημος

4. κατερινα αυγουστακη

5. χρηστος χατζηνασιος και ποιοτητα????
ριξτε μια ματια στο βιντεο και ισως αλλαξετε γνωμη...

6. ελευθερια ελευθεριου
την ελευθερια ελευθεριου εγω η δολια που δεν εβλεπα xfactor ουτε που την ξερω!!επειδη, ισως υπαρχουν και αλλοι σαν εμενα..δειτε..

7. μανος πυροβολακης

8. δεσποινα ριτσι..αν κρινω απο αυτο το τραγουδακι, οχι, δεν μου αρεσει καθολου..:xmas_sad:

9. second skin..το γκρουπ της σαννυ μπαλτζη..και θα μου πειτε ποια ειναι αυτη?μακαρι να ξερα..

10. και για το τελος αφησα το καλυτερο..back to 90's!!!

θανο καλλιρη, δημητρη κοκοτα και διονυση σχοινα get ready!!ερχεται η σειρα σας!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.977
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom