Ζάκυνθος

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
καταρχήν Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη. Λέω να πάω Ζάκυνθο το καλοκαίρι. Όλο το αναβάλλω αλλά φέτος είμαι αποφασισμένος. Μπορείτε να μου δώσετε μερικές πληροφορίες? πρώτον που μου προτείνετε να μείνω (χωριό και ξενοδοχείο) κατά δεύτερον μια εβδομάδα είναι αρκετη να δω το νησι όχι με την ψυχή στο στόμα? και κατά τρίτον αξιοθέτατα, παραλίες, βόλτα με κανένα καικάκι κλπ κλπ......
ευχαριστώ!!!!!!!!!!!
 
Μηνύματα
51
Likes
45
Εμάς παιδιά στην Ζάκυνθο δεν μας άρεσε πολύ, πήγαμε πέρσυ το καλοκαίρι. Καταρχάς ήταν αρκετά βρώμικα, και φυσικά κανείς δεν καθάριζε όταν τελείωνε η λαϊκή, σκουπίδια παντού. Δεύτερον από πινακίδες όλο το νησί ΧΑΛΙΑ. Αφού σε μία διασταύρωση κάποιος αγανακτισμένος είχε γράψει με σπρέυ σε μία πινακίδα οδηγίες για την πόλη. Οι παραλίες πάρα πολύ ωραίες πάντως, όλες. Στα ξενοδοχείο ΠΑΡΚ (PARK) μόνο μην μείνετε, ο τύπος μας κορόιδεψε ξεδιάντροπα στο θέμα του δωματίου και σε συνδιασμό με όλα τα άλλα μας χάλασε η διάθεση. Και από καθαριότητα χάλια, ένα σκοτωμένο κουνούπι σε έναν τοίχο του ξενοδοχείου ήταν εκεί για μέρες, μπορεί και φέτος ακόμα να είναι εκεί...
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Εμάς παιδιά στην Ζάκυνθο δεν μας άρεσε πολύ, πήγαμε πέρσυ το καλοκαίρι. Καταρχάς ήταν αρκετά βρώμικα, και φυσικά κανείς δεν καθάριζε όταν τελείωνε η λαϊκή, σκουπίδια παντού. Δεύτερον από πινακίδες όλο το νησί ΧΑΛΙΑ. Αφού σε μία διασταύρωση κάποιος αγανακτισμένος είχε γράψει με σπρέυ σε μία πινακίδα οδηγίες για την πόλη. Οι παραλίες πάρα πολύ ωραίες πάντως, όλες. Στα ξενοδοχείο ΠΑΡΚ (PARK) μόνο μην μείνετε, ο τύπος μας κορόιδεψε ξεδιάντροπα στο θέμα του δωματίου και σε συνδιασμό με όλα τα άλλα μας χάλασε η διάθεση. Και από καθαριότητα χάλια, ένα σκοτωμένο κουνούπι σε έναν τοίχο του ξενοδοχείου ήταν εκεί για μέρες, μπορεί και φέτος ακόμα να είναι εκεί...

γειά σας και από μένα:)

και γω για ζακυνθο λέω φέτος, 1-6 αυγούστου.
εκλεισα στο galaxy hotel, στον λαγανά , του ομίλου παρκ hotel.
με υποψίασαν τα παραπάνω που έγραψες. και επείδη το δωμάτιο έχει 110 :shock:τη βραδιά,
μήπως και πήγε κανείς πρόσφατα και μπορεί να μας πεί εντυπώσεις; ή να προτείνει κανένα άλλο ξενοδοχείο πάνω όμως στη θάλασσα και αξιοπρεπές;

επίσης ο λαγανάς έχει τόσο κακή φήμη όσο ακούγεται;

ευχαριστώ πολύ:lol:
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Εγω μολις γυρισα απο ζακυνθο.δεν ειχα ξαναπαει .δεν προλαβα να γυρισω αρκετα αλλα πηγα στις μπλε σπηλιεσ και στο μαραθονησι και πραγματικα το μεροσ ηταν καταπληκτικο.
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Εγω μολις γυρισα απο ζακυνθο.δεν ειχα ξαναπαει .δεν προλαβα να γυρισω αρκετα αλλα πηγα στις μπλε σπηλιεσ και στο μαραθονησι και πραγματικα το μεροσ ηταν καταπληκτικο.

σε πιο ξενοδοχείο έμενες; ευχαριστημένη;
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
σε πιο ξενοδοχείο έμενες; ευχαριστημένη;
Η κολλητη μου εχει σπιτι.απλα τα φαγητα ειναι καταπληκτικα.φρεσκο κουνελι με μακαρονια και κοτοπουλο η πρεντζα φοβερο τυρι η φρυγανια επισησ πολυ καλο γλυκο.τι να θυμηθω.μπουκωμενη ημουν ολη μερα.εχουν φοβερη τρελλα και μαρεσει ο τροπος ομιλιασ τους.η φιλη μου εχει μια μεγαλη αυλη και ολοι περναγανε απο εκει απο το πρωι.πολυ πλακα.
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
σε πιο ξενοδοχείο έμενες; ευχαριστημένη;
εΙΔΑ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΣ ΖΑΚΥΝΘΟ .να πας σιγουρα σε μια ταβερνα στο αργασι στον γιωργο.τοπικη κουζινα σπιτικη,μην τυχον και δεν πας στο λεω.σπεσιαλιτε του κοτοπουλο χψριατικο με μακαρονια και κοκκινιστο αν δεν ειναι ημερας θα σου πει να μην το φας.εγω βεβαια πηγα με την κολλητη μου που την ξερει χρονια αλλα σε ολουσ τουσ πελατες το ιδιο λειτουργει.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
γειά σας και από μένα:)

και γω για ζακυνθο λέω φέτος, 1-6 αυγούστου.
εκλεισα στο galaxy hotel, στον λαγανά , του ομίλου παρκ hotel.
με υποψίασαν τα παραπάνω που έγραψες. και επείδη το δωμάτιο έχει 110 :shock:τη βραδιά,
μήπως και πήγε κανείς πρόσφατα και μπορεί να μας πεί εντυπώσεις; ή να προτείνει κανένα άλλο ξενοδοχείο πάνω όμως στη θάλασσα και αξιοπρεπές;

επίσης ο λαγανάς έχει τόσο κακή φήμη όσο ακούγεται;

ευχαριστώ πολύ:lol:
ειναι ακομα χειροτερα στον λαγανα, εκτος αν εισαι 18 χρονων που συμπαθεις τους μεθυσμενους αγγλους. εγω θα εψαχνα για ξενοδοχειο στον γερακα, νοτια με απιστευτη παραλια. ολοι οι ντοπιοι και οσοι γνωριζουν εκει πανε
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Χρύσα , ευχαριστώ πολύ για τις γκουρμέ σπεσιαλιτέ. έχω ακούσει και εγώ για την ίδια ταβέρνα και θα πάω οπωσδήποτε - αν βρω βέβαια κάπου να μείνω, γιατί αν απορρίψω αυτό το ξενοδοχείο στον λαγανά - σαιτα, ευχαριστώ και σένα- χλωμό το βλέπω να μείνω κάπου καθοτι είναι σχεδόν όλα φουλ.

το σενάριο να μείνω μεν στο ξενοδοχείο στον λαγανά - που σημειωτέον μου είπαν από τη ρεσεψιον ότι είναι "οικογενειακό" - και να μετακινούμε σε άλλες περιοχές παίζει; εσείς που ξέρετε την περιοχή... βοηθήστε με παρακαλώ

είναι τόσο δύσκολο να μπεις και να βγεις από την αυτή την περιοχή οδικώς;

ευχαριστώ
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Χρύσα , ευχαριστώ πολύ για τις γκουρμέ σπεσιαλιτέ. έχω ακούσει και εγώ για την ίδια ταβέρνα και θα πάω οπωσδήποτε - αν βρω βέβαια κάπου να μείνω, γιατί αν απορρίψω αυτό το ξενοδοχείο στον λαγανά - σαιτα, ευχαριστώ και σένα- χλωμό το βλέπω να μείνω κάπου καθοτι είναι σχεδόν όλα φουλ.

το σενάριο να μείνω μεν στο ξενοδοχείο στον λαγανά - που σημειωτέον μου είπαν από τη ρεσεψιον ότι είναι "οικογενειακό" - και να μετακινούμε σε άλλες περιοχές παίζει; εσείς που ξέρετε την περιοχή... βοηθήστε με παρακαλώ

είναι τόσο δύσκολο να μπεις και να βγεις από την αυτή την περιοχή οδικώς;

ευχαριστώ
ευαγγελια για μενα ο λαγανας ειναι οτι χειροτερο, τα μαλια , το φαληρακι τα θεωρω καλυτερα. δεν θα μπορεις ουτε να κοιμηθεις αν εισαι καπου κοντα στην βαβουρα. εφοσον εχετε μεσον γιατι δεν κοιτας καπου αλλου για δωματιο, ακομα και μεσα στην πολη καλα ειναι να βρεις. τωρα αν δεν βρισκεις πουθενα και θες να πας στον λαγανα, δες που ακριβως ειναι το ξενοδοχειο, μπορει και να σου κανει.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
φυσικα και θα πας να δεις κι αλλα σημεια. δεν ειναι δυσκολο το να μπεις κια να βγεις. οπως και να εχει παντως θα περασεις υπεροχα
 

violetta

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
brussels-london
Ταξίδι-Όνειρο
κουβα
πολυ χαιρομαι...φευγω την τριτη για ζακυνθο 8 μερες και διαβασα τοσες πολλεσ πληροφοριες..πραγματικα χρησιμες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.475
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom