Γενικά Ζευγαράκια...hotels and restos in Europe... by traveller...

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Πάρτε κάτι καλό σαν κι εμένα... κάτι όμορφο σαν κι εμένα... κάτι στυλάτο σαν κι εμένα...

Klasina - Klasina

μυστήριο μέρος, σε μυστήριο μέρος, για μυστήριους...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Πάρτε κάτι καλό σαν κι εμένα... κάτι όμορφο σαν κι εμένα... κάτι στυλάτο σαν κι εμένα...

Klasina - Klasina

μυστήριο μέρος, σε μυστήριο μέρος, για μυστήριους...
το κούνημα χρεώνετε η συμπεριλαμβάνετε μεσα στην τιμή ???
 
Μηνύματα
607
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ιαπωνια
καλά, θα μα τρελάνεις εντελώς εσύ.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:

Και πόσο ταιριαστό όνομα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Πάρτε κάτι καλό σαν κι εμένα... κάτι όμορφο σαν κι εμένα... κάτι στυλάτο σαν κι εμένα...

Klasina - Klasina

μυστήριο μέρος, σε μυστήριο μέρος, για μυστήριους...
Αν θες εξήγησέ μας και γιατί αυτό είναι διαφορετικό από εκείνο:
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%EF%F5-3.html#post39454 :haha::haha::haha::haha:
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Εμένα πάντως μου αρέσει! :clap:
είναι κάτι το διαφορετικό και μάλιστα σε ποιά πόλη!!!
Keep on walking!!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Πάρτε κάτι καλό σαν κι εμένα... κάτι όμορφο σαν κι εμένα... κάτι στυλάτο σαν κι εμένα...

Klasina - Klasina

μυστήριο μέρος, σε μυστήριο μέρος, για μυστήριους...
Ο Σαμίων επηρεάζει κόσμο επικίνδυνα....άντε και κρουαζιέρα στη Καραϊβική
aplayborhood.com_wp_content_uploads_pools_on_celebritys_constellation.jpg
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Ο καιρός ήταν όνειρο, ακόμα καλοκαιρινός... ο νευρικός νοτιάς σιγά σιγά ξεθύμαινε κι η θάλασσα άρχισε να ξεκουράζεται...ο φθινοπωρινός ήλιος πυρπολούσε τον στενό δρόμο κι εμείς πυρωμένοι ξεφυσούσαμε για να ανέβουμε την μεγάλη ανηφοριά... στο τέλος της αφήσαμε χάμου τα ποδήλατα και μείναμε να χαζεύουμε πότε την λαδένια θάλασσα μπροστά μας και πότε το πνιγμένο στο πράσινο αρχοντόσπιτο που έστεκε πίσω μας... μικρός, σαν ρώταγα ποιος έμενε σ'αυτή την ομορφιά, δείχνοντας το σπίτι στο τέλος της ανηφόρας, έπαιρνα πίσω αόριστα... οι Εγγλέζοι... όταν μεγάλωσα έμαθα... ναι, ήταν οι Εγγλέζοι αλλά όχι κάποιοι τυχαίοι Εγγλέζοι...

O Sherrard πρωτόρθε φαντάρος στην ρημαγμένη από τον εμφύλιο Ελλάδα το 1946... από τότε ήρθε και ξανάρθε... η Ελλάδα τον στοίχειωνε...το 1959 ήρθε στη Λίμνη και σχεδόν αμέσως αγόρασε το σπίτι στο τέλος της ανηφόρας...μέχρι που εγκατέλειψε τον μάταιο κόσμο μας, τον Μάη του 1995, μοίραζε την ζωή ανάμεσα στην Οξφόρδη, το Λονδίνο και την Λίμνη... αγάπησε με πάθος την Ελλάδα, βαφτίστηκε Ορθόδοξος, γνώρισε τον Σεφέρη κι εκεί στο σπίτι στην ανηφόρα, άρχισε σιγά σιγά να δημιουργεί... Σικελιανός, Ελύτης, Σεφέρης μα πάνω απ όλα Καβάφης...έργο ζωής, πολύτιμη κληρονομιά στις επόμενες γενιές... αριστουργηματικές μεταφράσεις των μεγάλων Ελλήνων ποιητών στα Αγγλικά... αυτός είναι ο Philip Sherrard, ένας από τους μεγαλύτερους φιλέλληνες Βρετανούς συγγραφείς του καιρού μας...

Λίγο έξω από την Λίμνη και σκάρτο χιλιόμετρο πριν φτάσεις στο σπίτι του Sherrard, βρίσκεται ένα από τα ωραιότερα resorts στην Εύβοια...το ΚΑΜΙNOS RESORT... κτισμένο στα παλιά μεταλλεία εκμεταλλεύεται στο έπακρο την βιομηχανική ιστορικότητα του χώρου και την υπέροχη θέα προς στον Ευβοϊκό... άψογη ανακαίνιση των παλιών αποθηκών, που τώρα φιλοξενούν το εστιατόριο, μινιμαλιστικό στυλ επίπλωσης δωματίων και φυσικά άπλετη θέα προς την θάλασσα... ναι, το ΚΑΜΙΝΟS είναι ένα ερωτεύσιμο ξενοδοχείο κλάσης που σε καλεί να το χαρείς χειμώνα καλοκαίρι...

Καλώς ήρθατε στο kaminos resort . . .
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Traveller σε χιλιοευχαριστώ που μου θυμίζεις τον παράδεισο των παιδικών μου χρόνων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom