Γενικά Ζευγαράκια...hotels and restos in Europe... by traveller...

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Χρόνια είχα να ακούσω για τα Κατούνια, ποιος ζει σε αυτό το σπίτι τώρα Τράβελλερ? το εκκλησάκι υπάρχει?
 

AGORITSA

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
τσεχια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
αγαπημενε τραβελλερ σε διαβαζω 3 χρονια.τα καταφερα για εγγραφη.το πρωτο γεια σε ολουσ καλα ταξιδια:lol:
 

AGORITSA

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
τσεχια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Για Πραγα εχεις τιποτα?:)
Πολυ ενδιαφεροντα αυτα που μας γραφεις, οτιδηποτε αλλο καλοδεχουμενο
λυδα τον αυγουστο εκλεισα για πραγα.κανω ερευνα.ομωσ πιστευω οτι αξιζει το ηοτελ μου.4 αστερων,4 ατομα,κοντα εθνικο μουσειο με πρωινο 70 ευρω.λουισ λεγερ οδοσ λεγεροβα.αν θεσ κοιτα;)
 

dimitra2g

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Καλημέρα σε όλους!!!!!!!:clap:
πρόταση οικονομικής διαμονής από εμένα για βενετία www.hotelbernardi.com όμορφο ξενοδοχείο με τυποποιημένο πρωινό αλλα πολύ όμορφο και καθαρό.
για μιλάνο ξενοδοχείο www.hotelbernina.com καθαρό και κοντά με τα πόδια στο λεωφορείο που σε πηγαίνει bergamo ιδιαίτερα βολικό για αυτούς που ταξιδεύουν με ryan air μιας και οι πτήσεις είναι πολύ πρωινές.
Κωνσταντινούπολη THE PEAK HOTEL πανέμορφο ξενοδοχέιο , απίστευτο πρωινό βολική τοποθεσία κοντά στην istiklal, πολύ ευγενικό προσωπικό!!!!!!!!!!!
 

dimitra2g

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Α παιδιά αν και έχω ανοίξει και θέμα ξεχωριστό γράφω και εδώ αναζητώντας πληροφορίες οικονομικής διαμονής και γαστρονομικών απολαύσεων για Λονδίνο . Ήδη διαβάζω τα διάφορα topics που υπάρχουν αλλά κάποια από τα ξενοδοχεία δεν είναι διαθέσιμα. Αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι θα σας ήμουν υπόχρεη:haha:
πολλά φιλιά και καλό υπόλοιπο κυριακής σε όλους!!!!!!!!1
 

dimitra2g

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Καλή χρονιά σε όλους σας!!!!!!!!!!:xmas_redface:
Προς traveller και όχι μόνο .....traveller αναφέρεις σε προηγούμενες καταχωρήσεις σου προτάσεις για φαγητό για το παρίσι :
1)Aπό τότε που ο Chris Wright άνοιξε αυτό το bistro κόπηκαν με το μαχαίρι τα αστεία για το Αγγλικό φαγητό... Γαλλικό φαγητό κλάσης σε υπέροχες τιμές από έναν Βρετανό σεφ... απίστευτα πράγματα...

le timbre
2)Η άνοιξη είναι η εποχή των σπαραγγιών... αν βρεθείτε λοιπόν τώρα στο Παρίσι κλείστe τα μάτια στα θλιβερά ταχυφαγεία γύρω από της Les Halles και διαβείτε την πύλη του παραδείσου... Benoit και σπαράγγια με σος hollandaise...

Benoit Paris - Bistrot parisien cuisine traditionnelle fran?aise et familiale - L'Esprit Bistrot par Alain Ducasse (etoile au Guide Michelin
3)Στο 39 της Rue Bretagne βρίσκεται μια υπέροχη αγορά που αξίζει μια επίσκεψη άλλωστε είναι δυο λεπτά με τα πόδια από το ξενοδοχείο... είναι ανοιχτή και την Κυριακή και εκτός των κλασικών ζαρζαβατικών, κρεάτων, τυριών και ψαριών συναντάς καντίνες με Μαροκίνικα εδέσματα για την λιγούρα... εξαιρετική περίπτωση κι αυτή... μια που βρίσκεστε σε Μαροκινό μουντ προχωρήστε μέχρι το νούμερο 47 της ιδίας οδού της Rue Bretagne... εκεί θα βρείτε ένα από τα καλύτερα και φτηνότερα Μαροκίνικα εστιατόρια της πόλης... το Chez Omar... απολαύστε το κουσκους σας πριν την τελευταία βραδινή σας βόλτα στην Place de Vosges...

Είναι εύκολο να μου γνωρίσεις το κόστος περίπου ανά άτομο και μία παράκληση έχεις να μου προτείνεις εστιατόρια με κόστος περίπου 30 ευρώ το άτομο(αν έχεις ή έχετε να προτείνεις και κ'ατι οικονομικότερο....ευπρόσδεκτο!!!!!)
Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!!!!!!!
Βοηθήστε με σας παρακαλώ:xmas_redface:
 
Last edited by a moderator:

dimitra2g

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Γεια σε όλους σας,
καλά βρε παιδιά, το να απευθύνει κανείς μια ερώτηση δεν είναι κακό άλλωστε αύτός είναι και ένας από τους σκοπούς του forum, και άλλωστε δεν ψάχνω έτοιμες απαντήσεις λεχω ρίξει πιστέψτε με άπειρες ώρες διαβάσμα και έχω ανοίξει και topic 'ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ' όπου παραθέτω και πράγματα που και εγώ βρήκα.
Άλλωστε αν έχετε να μου προτείνετε topics για διάβασμα κάντε το να τα διαβάσω γιατί και εχώ στην αναζήτηση είμαι και δεν έχω καταφέρει η αλήθεια είναι να τα διαβάσω όλα.....
Πολλά φιλιά ,
αν μπορείτε να με διαφωτίσετε ευπρόσδεκτο θα ήταν
 

dimitra2g

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ο.Κ πάντως απλά για να το παραθέσω ξενοδοχείο έκλεισα το
HOTEL CARON DE BEAUMARCHAIS
12, rue Vieille du Temple 75004 Paris
Tel: 331 42 72 34 12 - Fax: 331 42 72 34 63
http://www.carondebeaumarchais.com
έχει μείνει κανείς σας να μου πει εντυπώσεις...είναι στη περιοχή marai (δεν ξέρω αν το έγραψα σωστά) όχι οικονομικό αλλά με καλές κριτικές και το βρήκα από ένα περιοδικό voyager
Πάντως στην αναζήτηση για ξενοδοχείο σε πολλές κριτικές ξενοδοχείων του trip advisor που αρχικά μου φαίνονταν όμορφα συνάντησα κριτικές περί ποντικών στα δωμάτια....μπλιαχ....Ελπίζω να μην μας τύχει κάτι τέτοιο...
μπορείτε τουλ. να μου πείτε για τα καμπαρέ πόσο κοστίζουν , κάνουμε κράτηση εισητηρίων, πληρώνουμε είσοδο και μετά ότι πιούμε, υποχρεωτικά καθόμαστε σε τραπέζι ή το μπάρ θα είναι πιο οικονομικό και αν ναι έχουμε πρόσβαση στη σκηνή.
Επίσης σε κάποιο topic διάβασα ότι κλείνουν 2 η ώρα, ισχύει και τι ώρα ξεκινάνε;
Ευχαριστώ
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.728
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom