Η Κρήτη θέλει travelstory!

soudianos

Member
Μηνύματα
3.705
Likes
6.331
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
κι΄εγώ που συνήθισα τελευταία από πρωτεύουσες, σαλόνια high class,
πολυτέλειες, εκεί να δείτε πράματα και θάματα.....πως θα αντέξω σε μια
ταβερνούλα;;;;;;):D

παρακαλώ να παρουσιαστούν και οι άλλοι εγγεγραμμένοι Κρήτες που δεν συνηθίζουν να βγαίνουν τακτικά
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.705
Likes
6.331
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ζηλέψανε οι κρητικοί και οι πατρινοί την επιτυχία της Θεσσαλονίκης. :bleh:

Να περάσετε καλά και να κανονίζουμε κανένα αντάμωμα όλοι μαζί κατά το καλοκαίρι.
εγώ Μαρία μου θα σε περιμένω ακόμα και μόνος
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αντωνη δωσε μια προταση για καπου ενδιαμεσα.....αυτη η καφετερεια που ειναι πανω στην Εθνικη λιγο πριν τα Χανια και βλεπεις ολη τη Σουδα......δεν εχει και φαγητο μαζι ????
Η δευτερη προταση ειναι στο Ρεθυμνο....οι Χανιωτες εχουν 50 λεπτα δρομο και οι Ηρακλειωτες 1 ωρα....εγω αντε 3 λεπτα :bleh::bleh: ειμαστε ακριβως στη μεση.....
Προτεινω το Μαίστρο που ειχαμε παει για καφε....ή το Γευση-πλους για φαγητο...θεα ολη τη πολη και τη θαλασσα....ευκολο να το βρουνε....

Οποιος εχει αλλη προταση δεκτη....
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.705
Likes
6.331
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αντωνη δωσε μια προταση για καπου ενδιαμεσα.....αυτη η καφετερεια που ειναι πανω στην Εθνικη λιγο πριν τα Χανια και βλεπεις ολη τη Σουδα......δεν εχει και φαγητο μαζι ????
Η δευτερη προταση ειναι στο Ρεθυμνο....οι Χανιωτες εχουν 50 λεπτα δρομο και οι Ηρακλειωτες 1 ωρα....εγω αντε 3 λεπτα :bleh::bleh: ειμαστε ακριβως στη μεση.....
Προτεινω το Μαίστρο που ειχαμε παει για καφε....ή το Γευση-πλους για φαγητο...θεα ολη τη πολη και τη θαλασσα....ευκολο να το βρουνε....

Οποιος εχει αλλη προταση δεκτη....
μπορεί να βρεθούν και Λασιθιώτες Ευη
λοιπόν δεν κατάλαβες την πλάκα;
άσε τις θέες και τα πλούς, και να βρεθεί χώρος όμοιος με αυτό που πρότεινε ο Καλσπίρος, από Δαμάστα περνώ συχνά και οι ταβέρνες εκεί είναι φουλ από Ηρακλειώτες. Εδώ τρως σωστά και γνήσια κρητικά.
evakas ti γίνεται; κάτι φωτό με αρνιά να ψήνονται είδα κάποτε
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.705
Likes
6.331
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αντωνη δωσε μια προταση για καπου ενδιαμεσα.....αυτη η καφετερεια που ειναι πανω στην Εθνικη λιγο πριν τα Χανια και βλεπεις ολη τη Σουδα......δεν εχει και φαγητο μαζι ????

αυτή καλέ είναι σαν καντίνα για τους περαστικούς.
πουλά θέα!!!!!!!!!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Για τη Δαμαστα δεν εχω προβλημα το ξερω το δρομο.....για πες στους Χανιωτες πως θα ερθουν ?????
Λασηθιωτες δεν εχω εντοπισει.....μονο ενα με καταγωγη.....αλλα μενει αλλου
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
μπορεί να βρεθούν και Λασιθιώτες Ευη
λοιπόν δεν κατάλαβες την πλάκα;
άσε τις θέες και τα πλούς, και να βρεθεί χώρος όμοιος με αυτό που πρότεινε ο Καλσπίρος, από Δαμάστα περνώ συχνά και οι ταβέρνες εκεί είναι φουλ από Ηρακλειώτες. Εδώ τρως σωστά και γνήσια κρητικά.
evakas ti γίνεται; κάτι φωτό με αρνιά να ψήνονται είδα κάποτε
εδω ειμαι και σας παρακολουθω!!!!
αλλα δεν μπορω να βοηθησω για το μερος της συναντησης γιατι δεν ξερω τιποτα για τα μερη αναμεσα στο ρεθυμνο και ηρακλειο.
αλλα εχω μια καλυτερη ιδεα!αμα κανετε τον κοπο να ερθετε μεχρι το χωριο μου εγω θα βαλω μια σουβλα με ενα λαχταριστο αρνι πανω!!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.705
Likes
6.331
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
εδω ειμαι και σας παρακολουθω!!!!
αλλα δεν μπορω να βοηθησω για το μερος της συναντησης γιατι δεν ξερω τιποτα για τα μερη αναμεσα στο ρεθυμνο και ηρακλειο.
αλλα εχω μια καλυτερη ιδεα!αμα κανετε τον κοπο να ερθετε μεχρι το χωριο μου εγω θα βαλω μια σουβλα με ενα λαχταριστο αρνι πανω!!!
είμαι μέσα, κι αν είναι γίδα ακόμα καλλίτερα
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
αλλα εχω μια καλυτερη ιδεα!αμα κανετε τον κοπο να ερθετε μεχρι το χωριο μου εγω θα βαλω μια σουβλα με ενα λαχταριστο αρνι πανω!!!
Ξαδέρφη έχεις απόλυτο δίκιο! Πολύ μ'άρεσε η ιδέα σου!
Βάζουμε το αρνί, βάζετε την παρέα..!
 

atrapos

Member
Μηνύματα
51
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη
Καλησπερα στην ομορφη παρεα απο Κρητη!Μολονοτι θα το ηθελα να βρεθω στη συναντηση σας,ομως θα λειπω ολο το διαστημα των γιορτων εκτος νησιου.Καλα να περασετε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.599
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom