Τσεχική Δημοκρατία Η Πράγα τον Ιανουάριο..

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]Potrefena Husa
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]ευκολα με μετρο - το θέμα είναι να βρείς τραπέζι το βραδυ
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]αριστη κουζίνα- καθαρά- τιμές τσεχίας
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]DOMÁCÍ SVÍČKOVÁ špikovaná, zahuštěná pouze zeleninou, s domácím 0,15 kg 175,-
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]knedlíkem a divokými brusinkami
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]μαγεια-οπως και
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]PIVNÍ GULÁŠEK ostřejší, zahuštěný cibulí s opečenou klobáskou, 0,2 kg 175,-
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]podávaný v rozpečeném chlebu
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]Staropramen
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]-διπλα eίνα για μια μπύρα -άμα θέλεις το συνδυάζεις -το μεγαλύτερο εργοστάσιο μπύρας στην πράγα- έχει και τουρ -όχι πολλά πράματα
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]Restaurace U KOZLA Praha, Jana ?elivsk?ho 4
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]παρα πολύ καλά αλλα δύσκολη πρόσβαση και άμα δεν ξέρεις λίγα τσεχικα δύσκολα να φας-τιμές?
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]0,5 l Velkopopovický Kozel 10°, světlý 26,-
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]0,3 l Velkopopovický Kozel 10°, světlý 16,-:clap::clap::clap::clap:
 

zwk1000

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
DOMÁCÍ SVÍČKOVÁ špikovaná, zahuštěná pouze zeleninou, s domácím 0,15 kg 175,-
knedlíkem a divokými brusinkami
μαγεια-οπως και
PIVNÍ GULÁŠEK ostřejší, zahuštěný cibulí s opečenou klobáskou, 0,2 kg 175,-
podávaný v rozpečeném chlebu


Σε ευχαριστω πολυ για τα μαγαζια που προτινες:) Φαινονται ιδιαιτερα ενδιαφεροντα και αν και δεν ξερω τσεχικα ελπιζω να τα καταφερω :)) Αυτα που εχω αναρτησει απο πανω είναι τα μόνα που δεν καταλαβα στο μηνυμά σου...Θελω να γευτω την Πράγα όπως είναι και οχι μέσα απο τουριστικα μαγαζια και τουρ στα αξιοθεατα..Οπότε θα ακολουθησω τις προτάσεις σου :):D
 

zwk1000

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Δεν με αφήνει ακομα να στείλω προσωπικα μηνύματα μέχρι να συμπληρώσω τα 20 δημόσια μηνύματα :) Ευχαριστώ για όλες τι συμβουλές ειλικρινα :D:D
 

antzelis

Member
Μηνύματα
60
Likes
5
παιδια εγω πραγα εχω παει 3 φορες εντιποσιαστηκα απο τις μαριονετες και απο τα κτιρια ειμαι λατρεις και τις τζαζ οποτε ολα καλα μου αρεσε πολυ το καστρο χρατσανι το μοναστηρι του λορετο ο πυργος της πιριτιδας η γεφιρα του καρολου αλλα πιο πολυ μου αρεσε η πλατεια με το αστρονομικο ρολοι και φισικα η παρασταση του ρολογιου αυτα για μενα ηταν ολα τα λευτα ......
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Τό'χω γράψει και αλλού, το γράφω κι εδώ για όσους ενδιαφέρονται:

Pivovarsk

Αν δεν πας εδώ (και μεσημέρι, και βράδυ), σίγουρα η εμπειρία σου από Πράγα και τσέχικη μπύρα θα είναι (τουλάχιστον) ελλιπής...

(και, εννοείται ότι μόνο ντόπιους θα βρεις εκεί...)
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.671
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Πολύ ωραία ιστορία με χρηστικότατα tips.
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
καλημερα καλοι μου φιλοι,ειδα σημερα τισ προσφορες της aegean και σκεφοτμαι την πραγα για 15 ιανουαριου 2017 ( να ειμαστε καλα )
φοβαμαι ομως οτι θα εχει υπερβολικο κρυο.
θα ειναι δυσκολο ολο αυτο ?
μπορειτε να μου πειτε γιατι σκεφτομαι να παμε με τον ανδρα μου και τις κορες μου.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
καλημερα καλοι μου φιλοι,ειδα σημερα τισ προσφορες της aegean και σκεφοτμαι την πραγα για 15 ιανουαριου 2017 ( να ειμαστε καλα )
φοβαμαι ομως οτι θα εχει υπερβολικο κρυο.
θα ειναι δυσκολο ολο αυτο ?
μπορειτε να μου πειτε γιατι σκεφτομαι να παμε με τον ανδρα μου και τις κορες μου.
Κοίτα κρύο θα έχει, πολύ, πιθανώς υπό το μηδέν η θερμοκρασία.
Ισως δεις και χιόνια, αλλά είναι σχετικά ξηρό το κλίμα, λογικά δεν θα έχει ιδιαίτερες βροχές.
Το θέμα είναι όμως ότι κατά τις 4 το μεσημέρι θα νυχτώνει κιόλας...
Πάντως με καλή διάθεση και ισοθερμικά ρούχα θα περάσετε τέλεια!
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
καλημερα καλοι μου φιλοι,ειδα σημερα τισ προσφορες της aegean και σκεφοτμαι την Πραγα για 15 ιανουαριου 2017 ( να ειμαστε καλα )
φοβαμαι ομως οτι θα εχει υπερβολικο κρυο.
θα ειναι δυσκολο ολο αυτο ?
μπορειτε να μου πειτε γιατι σκεφτομαι να παμε με τον ανδρα μου και τις κορες μου.
Τον Ιανουάριο στην Πράγα το αναμενόμενο είναι να έχει κρύο, υπό το μηδέν και πολύ πιθανόν χιόνι. Οπότε εξαρτάται από το αν σας αρέσει το κρύο και αν θα έχετε το κατάλληλο ντύσιμο.
Προσωπικά όταν πήγα, την πέτυχα(και) χιονισμένη, και μου άρεσε πολύ. Το πρόβλημα το είχαν κάποιοι που ήθελαν να κάνουν εκδρομή στο cesky krumlov. Η εκδρομή ακυρώθηκε επειδή ήταν κλειστοί οι δρόμοι.
Μέσα στην πόλη υπήρχαν δυσκολίες στην μετακίνηση αλλά με λίγη προσοχή και υπομονή , τις ξεπερνάγαμε.
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]Potrefena Husa
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]ευκολα με μετρο - το θέμα είναι να βρείς τραπέζι το βραδυ
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]αριστη κουζίνα- καθαρά- τιμές τσεχίας
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]DOMÁCÍ SVÍČKOVÁ špikovaná, zahuštěná pouze zeleninou, s domácím 0,15 kg 175,-
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]knedlíkem a divokými brusinkami
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]μαγεια-οπως και
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]PIVNÍ GULÁŠEK ostřejší, zahuštěný cibulí s opečenou klobáskou, 0,2 kg 175,-
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]podávaný v rozpečeném chlebu
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]Staropramen
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS][FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]-διπλα eίνα για μια μπύρα -άμα θέλεις το συνδυάζεις -το μεγαλύτερο εργοστάσιο μπύρας στην πράγα- έχει και τουρ -όχι πολλά πράματα
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]Restaurace U KOZLA Praha, Jana ?elivsk?ho 4
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]παρα πολύ καλά αλλα δύσκολη πρόσβαση και άμα δεν ξέρεις λίγα τσεχικα δύσκολα να φας-τιμές?
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]0,5 l Velkopopovický Kozel 10°, světlý 26,-
[FONT=Trebuchet MS,Trebuchet MS]0,3 l Velkopopovický Kozel 10°, světlý 16,-:clap::clap::clap::clap:
Τι έγινε εδώ? Υπάρχει συγκεντρωτικό θέμα με το φαγητό στην Πράγα γτ δεν το βρίσκω και το ΣΚ θα είμαι εκεί? :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom