Η "κυρίαρχη" ανάμνηση, από τα μέχρι σήμερα ταξίδια μας.....

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Όταν το θέμα λέγεται "Η κυρίαρχη..." και μιλάει για μία, είναι η λέξη στον ενικό, εννοεί κυρίαρχη-δεν έχει 2η έννοια.
Δε νομίζω ότι λέει κάτι το να γράφει καθένας 50 αναμνήσεις απο τα ταξίδια του...
Αν κάναμε όλοι το ίδιο, νομίζω ότι το θέμα θα είχε πάει στα σκουπίδια λόγω βαρεμάρας...
Thanks παυλάκια :lol:

Η σκέψη μου, όταν ανέβασα αυτό το θέμα, ήταν να αναρωτηθεί ο καθένας μας, από τις ταξιδιωτικές του αναμνήσεις, ποια θεωρεί πιο έντονη (κυρίαρχη) και για ποιο λόγο....:roll:

(Αχ Νεπάλ και Ινδία... :clap:)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Thanks παυλάκια :lol:

Η σκέψη μου, όταν ανέβασα αυτό το θέμα, ήταν να αναρωτηθεί ο καθένας μας, από τις ταξιδιωτικές του αναμνήσεις, ποια θεωρεί πιο έντονη (κυρίαρχη) και για ποιο λόγο....:roll:

(Αχ Νεπάλ και Ινδία... :clap:)
:D Νεπάλ - Ινδία... (δε ζηλεύω όσο και να θές! ). Άλλωστε, κάποια στιγμή θα πάω! Αλλά δε μου φαίνεται να ζήσω κάτι παρόμοιο σα την κυρίαρχη ανάμνησή σου... :rolleyes:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
:D Νεπάλ - Ινδία... (δε ζηλεύω όσο και να θές! ). Άλλωστε, κάποια στιγμή θα πάω! Αλλά δε μου φαίνεται να ζήσω κάτι παρόμοιο σα την κυρίαρχη ανάμνησή σου... :rolleyes:
Αυτό μου είπε και μια φίλη που είχαμε πάει μαζί τότε (1994) και αυτή ξαναπήγε πριν απο 3-4 χρόνια : "Aσε τα πραγματα γίνανε τουριστικά και στο Νεπάλ, στις περιοχές που πηγαίνουν όλο και περισσότεροι τα τελευταία χρόνια"
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Όταν το θέμα λέγεται "Η κυρίαρχη..." και μιλάει για μία, είναι η λέξη στον ενικό, εννοεί κυρίαρχη-δεν έχει 2η έννοια. Δε νομίζω ότι λέει κάτι το να γράφει καθένας 50 αναμνήσεις απο τα ταξίδια του... Αν κάναμε όλοι το ίδιο, νομίζω ότι το θέμα θα είχε πάει στα σκουπίδια λόγω βαρεμάρας...



Εμένα ο Φιλέας, όπως λέει η υπογραφή μου, δεν είναι πρότυπό μου.
Ενταξει κυριος μην μας δειρετε κ ολας...δεν φταιμε αν εσεις εχετε αποθημενα

(το πιο ειναι βαρετος "αγαπητε" φαινεται απο τον τροπο γραφης σου)

ΔΝΤ λοιπον και στα ποστ :haha::haha::haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
Σε κάθε ταξίδι πολύ δυνατή είναι η στιγμή της προσγείωσης που κολλάω σχεδόν στο τζάμι για να δω πώς είναι η πόλη που προσγειώνομαι (ειδικά αν είναι σε άλλη ήπειρο η περιέργεια και η ανυπομονησία χτυπάνε κόκκινο)... και μετά, όταν πια έχω ξεμπερδέψει με τα διαδικαστικά του αεροδρομίου, μέσα από το ταξί-αυτοκίνητο κ.λ.π., πάλι με την μούρη κολλημένη στο τζάμι να "ρουφάω" τις πρώτες εικόνες από την καινούρια αυτή χώρα που επισκέπτομαι, συχνά μην πιστεύοντας ότι, ναι, βρίσκομαι επιτέλους εκεί!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom