Ουκρανία Η νύχτα που πέθανε ο Βλαντιμίρ: Τσέρνομπιλ

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Μια Dim Kyr που σεβεται το εαυτο της δεν τελειωνει ιστορια πριν απο 4 χρονια απο την έναρξή της! Δογμα!
Αλλά εχω καποιο προβληματακι με τις φωτο: δεν ξερω πως να ανεβασω φωτογραφιες απο το pc μου. Πως το κάνεις? Τι κουμπι πατας? Χρησιμοποιησα το flickr αλλά ειναι λιγο μπερδεμα και επειδη εχω και βιντεο, προτιμω να τα "τραβηξω" απο το κομπιουτερ. Τι να κανω? Δωστε τα φωτα σας...
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
θα προτεινα να ξεκινησεις με το να διαβασεις τα εντόσθια από ένα ψάρι. στην συνεχεια να ρίξεις και τα κόκαλα.. και αν δεν βγαλεις ακρη ριχνεις και μια πασιέντσα .. :haha::haha:
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.353
Αυτές τις μέρες κυκλοφορεί η σειρά Chernobyl η οποία έχει πολύ υψηλή βαθμολογία στις κριτικές και δείχνει (στα όρια του χολυγουντιανου πάντα) πως κινούταν οι ρυθμοί προσώπων και πραγμάτων εκείνη την μέρα και έπειτα.

Το θεωρώ σαν κομμάτι αυτής της ιστορίας.Πρωτα διαβάζετε την Dim kyr και μετά βλέπετε την σειρά.(και ανάποδα να το κάνετε δεν νομίζω να πειράξει )
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Αυτές τις μέρες κυκλοφορεί η σειρά Chernobyl η οποία έχει πολύ υψηλή βαθμολογία στις κριτικές και δείχνει (στα όρια του χολυγουντιανου πάντα) πως κινούταν οι ρυθμοί προσώπων και πραγμάτων εκείνη την μέρα και έπειτα.

Το θεωρώ σαν κομμάτι αυτής της ιστορίας.Πρωτα διαβάζετε την Dim kyr και μετά βλέπετε την σειρά.(και ανάποδα να το κάνετε δεν νομίζω να πειράξει )
Θα ηθελα πολυ να την παρακολουθησω,ειδα το τρειλερ και φαινεται καταπληκτικη δουλεια...(δεν εχω διαβασει την ιστορια στο φορουμ,ευχαριστω για την ενημέρωση, θα το κανω πριν δω τη σειρα!)
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Έχω δει κ τα 3 επεισόδια που έχουν βγει κ πραγματικά κόβει την ανάσα. Πέρα από το ότι φέρνει στο φως λεπτομέρειες που δεν είναι ευρέως γνωστές, με τον τρόπο της σε κάνει να σαμπασχεις με τους ήρωες κ να συνειδητοποιείς αυτό τον όλεθρο. Να αναφέρω πάντως επίσης ότι έχει πολύ σκληρές-και δυνατές βεβαια- εικόνες. Οι εικόνες σε κάποιες περιπτώσεις "γράφουν" από μόνες τους το σενάριο
 

GOUGOU_LEE

Member
Μηνύματα
10
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
ΜΙΛΑΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ROADTRIP ΑΜΕΡΙΚΗ
Ηρθα και εγώ στην Ιστορία της Dim kyr μετά την σειρά. Η ιστορία ειναι κρυμμένο διαμαντάκι που μετά την σειρά προβλέπω πως θα γίνει viral. Και το Τσέρνομπιλ επόμενος ταξιδιωτικός προορισμός για πολύ κόσμο.

Υ.γ Ακούγεται πως η Ρωσία ετοιμάζει δική της σειρά Τσέρνομπιλ αποτυπώνοντας τα γεγονότα απο διαφορετικά.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Είδα κι εγώ τρία από τα πέντε επεισόδια. Τα βλέπω αργά αργά μη τελειώσουν και δε ξέρω τι θα κάνω μετά. Έχοντας επισκεφτεί και το Τσερνόμπιλ θα έλεγα πως είναι πολύ αληθοφανή τα σκηνικά του και το σενάριο μοιάζει αν έχει βασιστεί στην ιστορία της dim. Πραγματικά φρικτή ιστορία, σε πολύ πρόσφατο παρελθόν. Μεγάλη πληγή για την περήφανη ΕΣΣΔ που αν δεν ήταν τόσο ακατάδεκτη και εγωίστρια ίσως η καταστροφή να είχε μικρότερο βεληνεκές.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Έχοντας επισκεφτεί και το Τσερνόμπιλ θα έλεγα πως είναι πολύ αληθοφανή τα σκηνικά του
Γυριστηκε στο πυρηνικο εργοστασιο της Ignalina στη Λιθουανια, το διδυμο αδερφακι του, το οποιο ειναι επισκεψιμο. Επειδη θα βρεθω εκει σε 2 μηνες το σκεφτομαι αν και βρισκω υπερβολικη την τιμη της επισκεψης 60 ευρω.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γυριστηκε στο πυρηνικο εργοστασιο της Ignalina στη Λιθουανια, το διδυμο αδερφακι του, το οποιο ειναι επισκεψιμο. Επειδη θα βρεθω εκει σε 2 μηνες το σκεφτομαι αν και βρισκω υπερβολικη την τιμη της επισκεψης 60 ευρω.
Εγώ θα τα έδινα. Είναι μοναδική ευκαιρία. Πάντως δε μιλούσα για τα σκηνικά του εργοστασίου αλλά για το πώς έχουν αναπαραστήσει τα κτήρια της Припять. Μιλάμε για εκπληκτική ομοιότητα. Είναι κι αυτά εκεί στη Λιθουανία; Όχι ότι είναι δύσκολο να βρεις σοβιετικής αρχιτεκτονικής κτήρια. Έχει πέσει μεγάλη μελέτη για τη σειρά πάντως, είναι δουλεμένη με λεπτομέρεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.639
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom