Η πενταημερη μου....

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αχ μον καπιταν ...αν ημουν σε μεικτο το 73 ....τωρα θα ειχα κανει 3 μποτοξ και 2 λιποαναρροφησεις!:haha:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Αχ μον καπιταν ...αν ημουν σε μεικτο το 73 ....τωρα θα ειχα κανει 3 μποτοξ και 2 λιποαναρροφησεις!:haha:
ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ θα σε μαλώσω !!!
εδω το 1963 είμασταν εξώφυλο στο LIFE ,φαντάσου το 73 τι εκανες που δεν ειμασταν μαζί ;)



 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κρυβε λογια ..κρυβε λογια !
Εχω "πειραξει" και την ταυτοτητα μου.
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Πενθήμερη κλασικά κι εμείς στη Ρόδο
Με τους καθηγητές (βασικά με τον Λυκειάρχη) δεν είχαμε και τις καλύτερες σχέσεις οπότε δεν είχαμε μεγάλη τύχη με τους συνοδούς...
Τελικά μας συνόδευσαν κάποιοι από τον σύλλογο γονέων (ένας μόνο είχα παιδί στην Γ Λυκείου) κάτι που εκτιμήσαμε πολύ… Δεν είναι και λίγο να παίρνει κάποιος άδεις για να σε συνοδεύσει πενθήμερη…
Στο ξενοδοχείο ήταν άλλα 2 σχολεία, ψιλοχαμός γινότανε αλλά είχαμε συμφωνήσει να μη βρουν οι άνθρωποι τον μπελά τους οπότε μηχανάκια και νυχτερινό μπάνιο στην πισίνα (μετά από ποτά) γιοκ!
Η εκδρομή ήταν super , αλλάξαμε το πρόγραμμα του πρακτορείου (οι πεταλούδες κόπηκαν και το γυρίσαμε σε extra τσάρκες στην πόλη). Τους γονείς δεν τους είδαμε ποτέ στους διαδρόμους και τα έχωναν και στο πρακτορείο για να φεύγουμε τελευταίοι από το club…
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Ένα καλό από την πενθήμερη της προηγούμενης φουρνιάς από τη δική μου…
Στην επιστροφή από Ρόδο-Αθήνα καθυστέρησε η επιβίβαση στο αεροπλάνο γιατί σε μια βαλίτσα βρέθηκαν αρκετά καπνογόνα…
Η βαλίτσα ήταν μιας καθηγήτριας που συνόδευε την εκδρομή! :haha:
 

adamoma

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Γιαυτο και μεις φευγοντας τον περιποιηθηκαμε:τα κλειδια των δωματιων ειχαν βιδωτο πομολο με τον αριθμο επανω.Οπως ευκολα μπορειτε να καταλαβετε ξεβιδωσαμε τα πομολα και βιδωσαμε λαθος αριθμους σε λαθος κλειδια.

Πολύ γέλασα. Δυστυχώς εγώ είχα διάβασμα και πήγα 5ήμερη :(
 

geopapageo

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Εμεις είχαμε πάει Βαρκέλωνη όπως και η μισή θεσσαλονίκη εκεινη την χρονία
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
εμείς είχαμε πάει Κύπρο
Μάλιστα μαζί με τις ημέρες που μας έδωσαν για οδοιπορικά, αφού ξεκινούσαμε από την ακριτική Αλεξανδρούπολη, τελικά πήγαμε 8ήμερη!
:D:D:D
 

dimemples

Member
Μηνύματα
36
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
5ήμερη στην Κύπρο! Ήταν ένα μοναδικό ταξίδι, όπου είδαμε τις ομορφιές αυτού του νησιού και μάθαμε πολλά για την ιστορία του, καθώς είχαμε εξαιρετικούς ξεναγούς οι οποίοι μας διήγηθηκαν πολλές λεπτομερειές για όσα διαδραματίστηκαν εκεί κατά την εισβολή της Τουρκίας.
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
χα βλεπω εχει μεγαλο σουξε το θεμα ας πω και εγω λιγα λογια
η αληθεια ειναι πως τετοιου ειδους εκδρομες τις σνομπαρα! μεχρι που πηγα
αρχικα 3ημερη κερκυρα και την απομενη κλασικα ροδο.αν κ δεν μου αρεσουν τα κλαμπακια και οτι συνηθως ισχυει περασα τελεια ,πανε βεβαια αρκετα χρονια εχαμε ακομη δραχμες!!!!
για εμας η 5ημερη ειχε αρχισει κ επισημα 1 βδομαδα νωριτερα ονειρα σχεδια ζευγαρωματα ,αρχισαν παρεες απο εκει που κανεις δεν ηξερε κανενα στο σχολειο.
τωρα για φασαριες δεν θυμαμαι βλεπεις στο ξενοδ ειχε σχολεια μονο απο μακεδονια οποτε τα πραγματα ηταν χαλαρα.
τον υπνο τον μετρουσαμε σε ωρες και αυτες συνηθως στο λεωφ.στις μεταφορες μας. αμετρητες ποσοτητες αλκοολ , πειραγματα, βολτες.δεν θυμαμαι κατι αξιο αναφορας.κακο αυτο .τα κλασικα σε απαγορευμενα δωματια και κρεβατια ολοι μαζι μεθυσμενες συμ/τριες να μη μπορουν να μιλησουν στους γονεις τους, κατι χαμενα πορτοφολια χαμενα ρουχα ,(ειχα χασει το ενα μ παπουτσι) καπως ετσι δεν εχω και τις φωτο μαζι μου ωστε να θυμηθω...γ@#%^ αλλα σιγουρα και η 3ημερη και η 5ημερη ηταν μια τελεια και μοναδικη εμπειρια.αυτα
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Πάντως ανοίγεις ''τα θεματα '' βρε ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ !!!!!!!!!!!!!!
Ρόδο πήγαμε το 1989 μειναμε σε ενα ξενοδοχείο ονόματι Ελίζαμπεθ.
Λίγο πολύ τα ιδια και σε μας ,το μόνο που θυμαμαι οτι στο ιδιο ξενοδοχείο είχε το 60 Λύκειο αθηνών ,απο Καλλιθέα , Πετρούπολη και κάποιο απο Βόρεια που δεν θυμαμαι .
Ο γνωστός κακός χαμός με μπανια νυχτερινά στην πισίνα και ξεσαλώματα στα clubs.
Mόνο το πρώτο βραδυ γύρισα με το δικό μας λεωφορείο στο ξενοδοχείο .
΄΄ολες τις υπόλοιπες γύριζα με τα πούλμαν των άλλων σχολείων και ενα βραδυ κοιμήθηκα σε άλλο διπλανό ξενοδοχείο ..
μιλαμε ο απόλυτος χαμός !!!!!!!!! ωραια χρόνια ρε γαμωτο
Kαι εμεις τον Απριλιο του 89 Ροδο στο ιδιο ξενοδοχειο απο Ωρωπο.:shock:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
χα βλεπω εχει μεγαλο σουξε το θεμα ας πω και εγω λιγα λογια
η αληθεια ειναι πως τετοιου ειδους εκδρομες τις σνομπαρα! μεχρι που πηγα
αρχικα 3ημερη κερκυρα και την απομενη κλασικα ροδο.αν κ δεν μου αρεσουν τα κλαμπακια και οτι συνηθως ισχυει περασα τελεια ,πανε βεβαια αρκετα χρονια εχαμε ακομη δραχμες!!!!
για εμας η 5ημερη ειχε αρχισει κ επισημα 1 βδομαδα νωριτερα ονειρα σχεδια ζευγαρωματα ,αρχισαν παρεες απο εκει που κανεις δεν ηξερε κανενα στο σχολειο.
τωρα για φασαριες δεν θυμαμαι βλεπεις στο ξενοδ ειχε σχολεια μονο απο μακεδονια οποτε τα πραγματα ηταν χαλαρα.
τον υπνο τον μετρουσαμε σε ωρες και αυτες συνηθως στο λεωφ.στις μεταφορες μας. αμετρητες ποσοτητες αλκοολ , πειραγματα, βολτες.δεν θυμαμαι κατι αξιο αναφορας.κακο αυτο .τα κλασικα σε απαγορευμενα δωματια και κρεβατια ολοι μαζι μεθυσμενες συμ/τριες να μη μπορουν να μιλησουν στους γονεις τους, κατι χαμενα πορτοφολια χαμενα ρουχα ,(ειχα χασει το ενα μ παπουτσι) καπως ετσι δεν εχω και τις φωτο μαζι μου ωστε να θυμηθω...γ@#%^ αλλα σιγουρα και η 3ημερη και η 5ημερη ηταν μια τελεια και μοναδικη εμπειρια.αυτα
Πω πω ρε συ φωτογραφιες!Τις ειχα εντελως μα εντελως ξεχασει!
Το μεσημερι θα κατεβω αποθηκη.Να δω τι θα ξεθαψω με τις ανασκαφες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.971
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom