Ryanair Η πρώτη μου φορά (Ryanair test fly)

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Μάλιστα. Από όλο το Βέλγιο, θα σου λείψει το αεροδρομιακό παράρτημα από μια Γαλλική αλυσίδα φούρνων, με παραρτήματα σε ένα σωρό χώρες (ΚΑΙ στην Ελλάδα). Και θες να τα πάρουμε και σοβαρά τα υπόλοιπα που έγραψες....
ΟΧΙ αγαπητέ, στα σοβαροφανή έχεις ειδικότητα εσύ. Εγώ δεν είμαι σοβαρός και πολύ περισσότερο σοβαροφανής. Για αυτό το λόγο έχω ακόμη την ικανότητα να ξεχωρίζω το γελοίο και να μπορώ να περνάω καλά και σε ένα φούρνο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.314
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ε, μη νομίζεις ότι χρειάζονται και πολλές περισσότερες... Μετά την 4η μέρα, αρχίζεις και κόβεις φλέβες...
Μετά τη δεύτερη μέρα, παίρνεις το τρένο και γυρνάς την υπέροχη χώρα....
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μετά τη δεύτερη μέρα, παίρνεις το τρένο και γυρνάς την υπέροχη χώρα....
Συμφωνώ απολύτως (είδες πόσο large ήμουν με τις Βρυξέλλες? :haha: - φαντάσου ότι ήμουν υποχρεωμένος να μείνω μια βδομάδα για δουλειά, δηλαδή περιορισμένος ελεύθερος χρόνος, και μετά την τέταρτη μέρα την "ψάχναμε" στις εξοχές! Και για να σε προλάβω, Μπρύζ, Γάνδη, κλπ. τα είδαμε σε άλλα ταξίδια).
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Μετά τη δεύτερη μέρα, παίρνεις το τρένο και γυρνάς την υπέροχη χώρα....
Μετά την τέταρτη μέρα που προτείνει ο Μπάμπα, τις δυόμισυ που είδα εγώ, εσύ ο ΣΟΒΑΡΟΣ προτείνεις να εγκαταλειφθεί η πόλη ήδη από τη ΔΕΥΤΕΡΗ? Ούτε εσύ δεν την αντέχεις... και θέλεις ακόμη να συζητήσουμε περί σοβαρότητας...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μετά την τέταρτη μέρα που προτείνει ο Μπάμπα, τις δυόμισυ που είδα εγώ, εσύ ο ΣΟΒΑΡΟΣ προτείνεις να εγκαταλειφθεί η πόλη ήδη από τη ΔΕΥΤΕΡΗ? Ούτε εσύ δεν την αντέχεις... και θέλεις ακόμη να συζητήσουμε περί σοβαρότητας...
Έλα βρε κι εσύ, τον ξέρεις τον taver, μην πιάνεστε απ' τις λεπτομέρειες. Μια χαρά ήταν οι δυόμισυ που αφιέρωσες, οι τέσσερις που είπα εγώ ήταν για να κάνεις διατριβή! :haha:

Την επόμενη φορά μην πας καθόλου Βρύξέλλες, τράβα κατευθείαν στην Μπρυζ (αν είναι για γουήκεντ).

Άντε, και σύντομα! ;)
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
μετα την 4 μερα αρχιζεις να πινεις τις σωστες μπυρες.......:) :lol:
View attachment 11766
Τις οποίες μπορείς να πιείς κι εδώ.

Δεν έχω καταλάβει γιατί όλος αυτός ο ντόρος για Βελγικές μπύρες στο Βέλγιο.Η μεγάλη τους πλειοψηφία -και όλες οι trappist- μπορεί εύκολα να βρεθεί στις μεγάλες πόλεις της Ελλάδας.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Την επόμενη φορά μην πας καθόλου Βρύξέλλες, τράβα κατευθείαν στην Μπρυζ (αν είναι για γουήκεντ).
Και στη Γάνδη.
Μούρλια κάθεται το τριημεράκι έτσι.
Το έχω σχεδιάσει δεκάδες φορές στο μυαλό μου.Αλλά δυστυχώς εκεί έμεινε κι όπως φαίνεται θα μείνει για καιρό πλέον...:(
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Και στη Γάνδη.
Μούρλια κάθεται το τριημεράκι έτσι.
Το έχω σχεδιάσει δεκάδες φορές στο μυαλό μου.Αλλά δυστυχώς εκεί έμεινε κι όπως φαίνεται θα μείνει για καιρό πλέον...:(
Και να μείνει έτσι, και η χειρότερη γαλλική πόλη δεν συγκρίνεται με τις τρύπες (κατά Φάρελ) του Βελγίου.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Μάλιστα. Από όλο το Βέλγιο, θα σου λείψει το αεροδρομιακό παράρτημα από μια Γαλλική αλυσίδα φούρνων, με παραρτήματα σε ένα σωρό χώρες (ΚΑΙ στην Ελλάδα). Και θες να τα πάρουμε και σοβαρά τα υπόλοιπα που έγραψες....
ώρες ώρες λυπάμαι που ανήκω σε μια κοινώτητα έστω και ψηφιακή όπου "τα γούστα είναι αυτά" και "προσωπική μου άποψη" κρίνονται λες και είναι εγκλιαμτικές πράξεις. Μήπως πρέπει να απολογούμαστε κιόλας;

ή αλλίως....



ΟΧΙ αγαπητέ, στα σοβαροφανή έχεις ειδικότητα εσύ.

....μπορώ να περνάω καλά και σε ένα φούρνο.
Κατα τα άλλα, τώρα την ανακάληψα την ιστορία επειδή εκείνη την περίοδο βρέθηκα στο Πόρτο με τα φτερά του Ραϊαν...
Συναρπαστική!!!

well done! :clap::clap:
όπως πάντα!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και στη Γάνδη.
Μούρλια κάθεται το τριημεράκι έτσι.
Ειδικά αν είναι για το φάιναλ φορ στο μπάσκετ, με Αρειανάρα (της εποχής) και Γκάλη (ε, ρε εποχές και γλέντια! Πάνε πια, πέρασαν ανεπιστρεπτί) :(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.330
Μηνύματα
888.121
Μέλη
38.988
Νεότερο μέλος
ABDALKHALEQ BARBA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom