Η τέχνη στον κόσμο

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
βεβαιως ΕΡΣΗ και ειναι ο Αλφόνσο Μούχα, που εχει βαλει την υπογραφή του σε ενα πανέμορφο βιτρω στον Αγιου Βίτο αλλα ηταν απο τους καλυτερους σχεδιαστες αφισών της εποχής του...επίσης αξιολογο ειναι το μουσείο του στην καρδια της Πράγας...
σειρα σου...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Επειδη δεν εχω μαθει πως γινεται κατι τετοιο, (ειμαι τελειως ζωον στα περι την τεχνολογιαν) παραχωρω τη σειρα μου σε οποιον θελησει.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
κατεβαζεις μια φωτο που θες, κανεις παραθεση στο τελευταιο postαντικαθιστας το κειμενο που γραφει με το δικο σου και πατας στον συνδετήρα που θα δεις επανω στα κουμπακια, για να προσθεσεις την εικονα σου... πατας ανεβασμα, κλεισιμο παραθυρου, και στελνεις το post σου... αντε να δουμε τι θα μας βαλεις...
 

EIPHNH

Member
Μηνύματα
47
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μύκονος
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Μπορώ νομίζω να βάλω κι εγώ μια φωτο, μιας και "έριξα" την ιδέα για το συγκεκριμένο παιχνίδι...
 

Attachments

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Είναι τόσο γνωστός πίνακας!! Δεν μπορώ να σκεφτώ. Έψαξα για Ντελακρουά αλλά δεν βρήκα τίποτα. Για βοήθα λίγο
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
κατεβαζεις μια φωτο που θες, κανεις παραθεση στο τελευταιο postαντικαθιστας το κειμενο που γραφει με το δικο σου και πατας στον συνδετήρα που θα δεις επανω στα κουμπακια, για να προσθεσεις την εικονα σου... πατας ανεβασμα, κλεισιμο παραθυρου, και στελνεις το post σου... αντε να δουμε τι θα μας βαλεις...
Ευχαριστω πολυ για τις επεξηγησεις. Θα βαλω αργοτερα αφου τωρα πια εχω παραχωρησει τη σειρα μου.
 

EIPHNH

Member
Μηνύματα
47
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μύκονος
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Είναι τόσο γνωστός πίνακας!! Δεν μπορώ να σκεφτώ. Έψαξα για Ντελακρουά αλλά δεν βρήκα τίποτα. Για βοήθα λίγο
Είναι Ντελακρουά, λέγεται "κοριτσι στο νεκροταφείο" και βρίσκεται στο μουσείο του Λούβρου... Μπράβο Δήμο, πράγματι είναι πολύ γνωστός πίνακας...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Να δω αν καταλαβα καλα τη διαδικασια η ειμαι εντελως ανεπειδεκτη. Λοιπον ποιος ειναι ο ζωγραφος.
arcimboldo.jpg
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Tα καταφερα! Εχω ελπιδα λοιπον!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Δυστυχώς Έρση όταν ανοίγεις τον πίνακα εμφανίζεται το όνομα του Ζωγράφου κάτω. (την εικόνα την βλέπω μόνο από Mozilla και όχι από τον explorer). Είναι ο Arcimboldo αυτός που ζωγράφιζε με λουλούδια, φρούτα κ.ά.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Γ**ώ την τεχνολογία μου!! Πηδάει από πρόγραμμα σε πρόγραμμα. Τώρα το βλέπω στον explorer και όχι στο Mozilla:mad::mad:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.876
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom