Ινδία ΙΝΔΙΑ - Η "Θεά" των Μικρών Πραγμάτων

markos:)

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ-ΝΕΠΑΛ
Ονειρεμένο Ταξίδι
τον κόσμο όλο ;)
Ευχαριστώ για τα τίπς, είναι πολύ σημαντικά !! ;)Εχθές το κοίταζα και μάλλον μ'άρεσε καλύτερα η jodhpur από την ujaipur...και μιάς και θα πάω λέω να επισκεφτώ και το χωριουδάκι Bishnoi :clap:κάπου το αναφέρεις νομίζω!! Αν έχεις όρεξη πές μου δύο λόγια :cool:.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.794
Ευχαριστώ για τα τίπς, είναι πολύ σημαντικά !! ;)Εχθές το κοίταζα και μάλλον μ'άρεσε καλύτερα η jodhpur από την ujaipur...και μιάς και θα πάω λέω να επισκεφτώ και το χωριουδάκι Bishnoi :clap:κάπου το αναφέρεις νομίζω!! Αν έχεις όρεξη πές μου δύο λόγια :cool:.
H Jodhpur μου άρεσε και μένα πολύ!
Για το χωριό των Bishnoi αναφέρω αναλυτικά στο Κεφάλαιο 7 της ιστορίας... ρίξε μια ματιά... αξίζει τον κόπο να πας!
Επίσης, όλοι όσοι έχουν πάει από το φόρουμ στην Jaisalmer κατενθουσιάστηκαν, αλλά δυστυχώς επειδή είναι πιο μακρυά δεν πρόλαβα να πάω...
 

markos:)

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ-ΝΕΠΑΛ
Ονειρεμένο Ταξίδι
τον κόσμο όλο ;)
Είναι όντως πιό μακριά!!
Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα, από εμβόλια και φάρμακα τι έκανες πρίν και τι σου χρειάστηκε στο ταξίδι;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.794
Είναι όντως πιό μακριά!!
Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα, από εμβόλια και φάρμακα τι έκανες πρίν και τι σου χρειάστηκε στο ταξίδι;
Δεν έκανα εμβόλια γιατί τα εμβόλια για να δράσουν θέλουν περίπου 15 μέρες και εμείς κανονίσαμε το ταξίδι 1 εβδομάδα πριν! Το μόνο που κάναμε είναι ότι παίρναμε χάπια κατά της ελονοσίας (ξεκινάς 1 μέρα πριν το ταξίδι, όσο είσαι εκεί καθημερινά και για 1 εβδομάδα αφού γυρίσεις) και όσο ήμαστε εκεί κάναμε επαλείψεις με αντικουνουπικά! Κατά τ' άλλα πήρα ένα μίνι φαρμακείο με τα βασικά που παίρνω πάντα μαζί μου όταν ταξιδεύω εκτός Ευρώπης!
 

markos:)

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ-ΝΕΠΑΛ
Ονειρεμένο Ταξίδι
τον κόσμο όλο ;)
Ευχαριστώ πολύ και τισ δύο!!!:clap:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Μετά τους Ταϋλανδόπληκτους, ορίστε και οι Ινδόπληκτοι...και τη βάριο βέβαια να προεδρεύει (αφού μέχρι και το άβαταρ...)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.794
Μετά τους Ταϋλανδόπληκτους, ορίστε και οι Ινδόπληκτοι...και τη βάριο βέβαια να προεδρεύει (αφού μέχρι και το άβαταρ...)
Αχ αχ!!! Ποιος το περίμενε ότι θα έτρωγα κόλλημα με μια χώρα που ούτε καν κολύμπησα σε λευκή παραλία με φοινικόδεντρα!!! :roll:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Αχ ειμαι καπου στην Ινδια αυτη τη στιγμη και περιπλανιεμαι!!! Ωραια η ιστορια σου, μ'αρεσε τρομερα πολυ. Να ρωτησω κατι; Με τη σκονη πως τη παλεψατε; Τι κανατε;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.794
Αχ ειμαι καπου στην Ινδια αυτη τη στιγμη και περιπλανιεμαι!!! Ωραια η ιστορια σου, μ'αρεσε τρομερα πολυ. Να ρωτησω κατι; Με τη σκονη πως τη παλεψατε; Τι κανατε;
Είχαμε μια swiffer μαζί! :xmas_mrgreen:
Σοβαρά τώρα, αρκετά ρούχα, κλειστά παπούτσια και κουράγιο... αξίζει τόσο πολύ τον κόπο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom