Ιαπωνία Ιαπωνία - Και καλά και φθηνά

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Βρε Κικη μου λιγο αποτομα μας την τελειωσες την ιστορια ή μου φαινεται; 😂
Ηταν ομως ωραια ιστορια, με «ξεκουρασε» γιατι δεν ηταν εστιασμενη τοσο στα αξιοθεατα και στην ιστορια τους αλλα στο πώς βιωσες εσυ την επαφη σου με την συγκεκριμενη κουλτουρα και αυτο μου αρεσε πολυ!
Η ιστορια εχει τελειωσει ομαλά πιστεύω απο τις 28 Απριλιου , στο ποστ 102.

Οι φωτογραφίες που βάζω εκτοτε ειναι "οτι θυμάμαι χαίρομαι"

Χαιρομαι που σου αρεσε και σε ξεκούρασε!
Δες και το ποστ 107. Κάτι μου λεει οτι θα σε ενδιαφέρει!
 

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
226
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Υπέροχη η ιστορία σου Κική (την διάβασα μονορουφι) και με πολλές λεπτομέρειες που λείπουν από τους συνήθεις οδηγούς.Εντυπωση μου έκαναν ιδίως οι τιμές που ανέφερες γιατί πάντα θεωρούσα την Ιαπωνία από τους ακριβοτερους προορισμούς.Επιπλεον μου έδωσες ιδέες ότι είναι δυνατόν να την επισκεφτούμε και μόνοι (χωρίς οργανωμένο πακέτο που βγαίνει και πανάκριβο).Σε ευχαριστώ πολύ
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.788
View attachment 428913 View attachment 428914 Καλο μήνα!Με βροχή και ομιχλη σημερα ακυρα τα σχεδια να πιάσω τον Μάη! Ας βαλω φωτογραφίες απο σκηνικα που εζησα στην Ιαπωνία.
Στο Τοκιο βρεθηκα σε μια εκθεση φωτογραφιας καταπληκτική.
Κινεζος φωτογραφος οικονομικος μεταναστης εγκλωβιστηκε λογω καραντινας για δυο χρονια περιπου στο Τοκιο και εβγαλε μια σειρα φωτογραφιων απο την καθημερινοτητα του.
Δυσκολο να αποτυπωθει εδω οι τέλειες φωτογραφιες του και η ματιά του στο γεγονος.
Το θυμαμαι εντονα γιατί καιρό ειχα να απολαυσω τόσο ομορφες φωτογραφιες.
Αυτο να ξερεις επαιξε πολυ στην καραντινα ακομα και με ελληνες φωτογραφους 😉😉😉
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Υπέροχη η ιστορία σου Κική (την διάβασα μονορουφι) και με πολλές λεπτομέρειες που λείπουν από τους συνήθεις οδηγούς.Εντυπωση μου έκαναν ιδίως οι τιμές που ανέφερες γιατί πάντα θεωρούσα την Ιαπωνία από τους ακριβοτερους προορισμούς.Επιπλεον μου έδωσες ιδέες ότι είναι δυνατόν να την επισκεφτούμε και μόνοι (χωρίς οργανωμένο πακέτο που βγαίνει και πανάκριβο).Σε ευχαριστώ πολύ
Σε ευχαριστω πολυ για τα καλά σου λόγια.
Χαιρομαι που εδωσα ιδεα για μεμονωμενη επίσκεψη .Ειναι πολυ ευκολη χώρα και πολυ ασφαλής.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Μπραβο Κινη μου πολυ ωραιο ταξιδι πολυ ωραία η ιστορία σου, σε ευχαριστούμε!!! Χάρηκα που μιλήσαμε, έμαθα τα νεα σου και έμαθα για το ωραίο σας ταξίδι στην Ιαπωνία!!! Καλά ταξιδια και ευχομαι να τα πουμε και απο κοντα!!!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
IMG_20231027_065404.jpg IMG_20231027_065547.jpg Τόσους μήνες μετά και η Ιαπωνία εξακολουθεί να με ξαφνιάζει με την ποιότητα και την πρακτικότητα. Ξέμεινα απο καφέ και βρήκα αυτό το φακελάκι που ειχα φέρει μαζι μου,απο καποιο ξενοδοχείο υποθέτω.
Τελικά βγήκε καφές φίλτρου πολύ καλός!
 
Last edited:

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Κική τι ωραία Ιστορία!! Πολύ ζωντανή με ωραίες περιγραφές και tips! Ευχαριστούμε πολύ :)

Θα βρεθώ Ιαπωνία για 16 ημέρες τον Απρίλιο και δειλά δειλά ξεκινάω προγραμματιστμό!

Άντε και στα επόμενα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.691
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom