Ιαπωνία Ιαπωνία - Και καλά και φθηνά

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Αν και δεν σκοπεύω να ταξιδέψω στην Ιαπωνία, μου άρεσε πολύ η ιστορία σου.
Εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να ταξιδεύεις. :)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
received_183141024593644.jpeg received_6248665835171618.jpeg Καλο μήνα!Με βροχή και ομιχλη σημερα ακυρα τα σχεδια να πιάσω τον Μάη! Ας βαλω φωτογραφίες απο σκηνικα που εζησα στην Ιαπωνία.
Στο Τοκιο βρεθηκα σε μια εκθεση φωτογραφιας καταπληκτική.
Κινεζος φωτογραφος οικονομικος μεταναστης εγκλωβιστηκε λογω καραντινας για δυο χρονια περιπου στο Τοκιο και εβγαλε μια σειρα φωτογραφιων απο την καθημερινοτητα του.
Δυσκολο να αποτυπωθει εδω οι τέλειες φωτογραφιες του και η ματιά του στο γεγονος.
Το θυμαμαι εντονα γιατί καιρό ειχα να απολαυσω τόσο ομορφες φωτογραφιες.
 
Last edited:

giorgosprs

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Φοβερή ιστορία και πολύ ωραία και αναλυτικά όλα! Σκοπεύω να παω με ένα φίλο τον Νοέμβριο, και αρχίζω σιγά σιγά να το οργανώνω. Λέμε να πάμε για 14 μέρες, εσυ εφόσον πλέον ξέρεις, που αξιζει να αφιερώσουμε πιο πολύ χρονο; Αν σου είναι εύκολο γράψε μου με μέρες πχ 3 Τόκιο 5 οσακα κτλ.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Φοβερή ιστορία και πολύ ωραία και αναλυτικά όλα! Σκοπεύω να παω με ένα φίλο τον Νοέμβριο, και αρχίζω σιγά σιγά να το οργανώνω. Λέμε να πάμε για 14 μέρες, εσυ εφόσον πλέον ξέρεις, που αξιζει να αφιερώσουμε πιο πολύ χρονο; Αν σου είναι εύκολο γράψε μου με μέρες πχ 3 Τόκιο 5 οσακα κτλ.
Θα εκανα το προγραμμα που εκανα εγω ,ηταν μια χαρά και θα πηγαινα τις επιπλεον 3 νυκτες στην Οκιναουα να δω κατι διαφορετικο.
Η στο βορειο κομματι που ειναι ακομα οριτζιναλ .
Η 2 νυκτες τριγυρω απο το Φουτζι και θα εδινα μια νυκτα ακομα στην Οσακα ή στο Τοκιο.
Σας ευχομαι να περασετε τέλεια!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
IMG_20230303_145657.jpg IMG_20230303_145732.jpg IMG_20230304_041028.jpg Kαι καπου εδω τελειωνει η ιστορία για το ταξιδι στην Ιαπωνία. Λιτοτητα και αισθητική ακομα και στο καπνιστηριο στο αεροδρόμιο Ναρίτα και η extravaganza στο Αμπου Νταμπι.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.193
View attachment 431486 View attachment 431487 View attachment 431488 Kαι καπου εδω τελειωνει η ιστορία για το ταξιδι στην Ιαπωνία. Λιτοτητα και αισθητική ακομα και στο καπνιστηριο στο αεροδρόμιο Ναρίτα και η extravaganza στο Αμπου Νταμπι.
Πολύ ωραία η ιστορία σου!Καθόλου "ακαμψία"!
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Τελειο ταξιδι! Θελω να ρωτησω κατι. Χρειάζεται πιστοποιητικό εμβολιασμου; Και πήρες κωδικούς από το visit Japan web για να περάσεις από το αεροδρομιο;
Καλημέρα εμείς κάναμε εγγραφή των στοιχείων από την Ελλάδα, βγαίνει ένα barcode το οποίο σκανάρεις στο αεροδρόμιο. Στην πρεσβεία που τηλεφώνησα μου είπαν να το κάνω από εδώ.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.772
Βρε Κικη μου λιγο αποτομα μας την τελειωσες την ιστορια ή μου φαινεται; 😂
Ηταν ομως ωραια ιστορια, με «ξεκουρασε» γιατι δεν ηταν εστιασμενη τοσο στα αξιοθεατα και στην ιστορια τους αλλα στο πώς βιωσες εσυ την επαφη σου με την συγκεκριμενη κουλτουρα και αυτο μου αρεσε πολυ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom