Ιδέες για μονοήμερες εκδρομές (από Αθήνα)

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
μπράβο πληροφορίες!!!! εισαι πολυ καλη!!! εχω κανει οσες ειναι στα μερη μου και σας περιμενω να τις ξανακάνουμε, παρεα!!!!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Να προσθέσω την Κάρυστο με την παραλία και τα ουζάδικά της και για όποιον έχει όρεξη με πάρα πολλά αξιοθέατα.
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Παιδια σχετικά με το καταφύγιο Μπάφι! Που έψαξα βρήκα πολύ ενδιαφέροντα πράγματα!!!
ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΜΠΑΦΙ

Μπορείς να κανονίσεις και να μείνεις εκεί αν θές? ?....
και ακόμα μπορείς να πας πεζοπορία απ το τελεφερίκ ώς το καταφύγιο ή είναι μεγάλη απόσταση (κάπου πήρε το μάτι μου πως είναι 2,5 χιλιόμετρα περίπου...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
παιδια επειδη σκεφτομαι αυριο να παω προς Τρικαλα Κορινθιας .. Αν καποιος εχει παει μπορει να μου στειλει κανενα tip που να παω και τι να κανω :D
 

Nikos!

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαυαρία - Romantic Road
ΓΥΝΑΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....πακετάρισε...ΑΡΓΗΣΑΜΕ!!!

...1000 ευχαριστώ!
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Η Βόρεια Εύβοια είναι φανταστική. Ιδίως η διαδρομή από το Προκόπι μέχρι το Μαντούδι, μπορεί να γίνει καί πεζοπορική.
Εύκολη διαδρομή, δίπλα στο ποτάμι καί κάτω από τα πλατάνια, έχει καί χώρους γιά πίκ νικ με παγκάκια καί τραπεζάκια.
 

marcob

Member
Μηνύματα
69
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
ευχαριστουεμ για τις πληροφοριες, varioathens!περιμενουμε με αγωνια κι αλλες προτασεις...
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Πολύ ωραία και εύκολη μονοήμερη είναι στον Άγιο Βασίλειο Βοιωτίας. Στον παλιό δρόμο από Ελευσίνα για Θήβα, περνάμε τη διασταύρωση για Βίλια και έξω από τις Ερυθρές στρίβουμε αριστερά για Πλαταιές και Καπαρέλι. Εκεί ξανά αριστερά για τον παραθαλάσσιο Άγιο Βασίλειο στον κόλπο των Αλκυονίδων. Όμορφο χωριό με ωραία παραλία.
http://picasaweb.google.com/dimoshellas2/VIOTIA1742010#5461186064831289362
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
παιδια επειδη σκεφτομαι αυριο να παω προς Τρικαλα Κορινθιας .. Αν καποιος εχει παει μπορει να μου στειλει κανενα tip που να παω και τι να κανω :D
Σου προτεινω να πας για φαγητο στην Ρεθι οπου βρισκεται η ταβερνα ''Πολύχωρο''. Ειναι κοντα στα Τρικαλα Κορινθιας οπου μετα μπορεις να πας για καφε και γλυκο!!
 

mina77

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Eυχαριστω για τις πολλες ομορφες επιλογες που μοιραστηκατε με μας, πολλα δε, απο τα μερη που αναφερετε, δεν τα ηξερα καν!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Σου προτεινω να πας για φαγητο στην Ρεθι οπου βρισκεται η ταβερνα ''Πολύχωρο''. Ειναι κοντα στα Τρικαλα Κορινθιας οπου μετα μπορεις να πας για καφε και γλυκο!!
Πηγαμε σε μια ταβερνα "Αρτεμις",αν θυμαμαι καλα,ητανε αρκετα καλα .. συντομα θα γραψω περισσοτερες λεπτομερειες για το μονοημερο,ητανε φοβερα ..
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Αμάρυνθος στην κεντρική εύβοια, στον νότιο ευβοικό.
ο κεντρικός παραλιακός δρόμος του χωριού με την μεγάλη προκυμαία είναι γεμάτος από ψαροταβέρνες(φημίζεται η αμάρυνθος για τα καλύτερα ψάρια του ευβοικού), μεζεδοπωλεία και καφέ!
σφύζει από ζωή και όχι μόνο το καλοκαίρι. έχουμε εξοχικό εκεί χρόνια και το έχω αγαπήσει πολύ αυτό το μέρος!
και έχει και αρκετά αξιοθέατα να επισκεφτεί κανείς

γενικά λατρεύω εύβοια,:clap: έχει υπέροχα μέρη και τοπία, κάρυστος, κύμη, μαρμάρι, πευκί, η διαδρομή στον αι γιάννη τον ρώσο κ.α
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom