Ιδέες για μονοήμερες εκδρομές (από Αθήνα)

mria-123

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
NoFX182 σ' ευχαριστώ για την άποψη σου...μήπως ξέρεις που μπορώ να δώ τα δρομολόγια για Σπέτσες???
έχεις να προτίνεις τίποτα για φαγητό ή αξιοθέατο??

Αν και εγώ θέλω πιο πολύ να πάω Αίγινα αλλα δεν ξέρω αν θα αξίζει...
Βέβαια πρέπει να δούμε και από τον καιρό για να πάμε σε νησί
 

NoFX182

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Backpacking over Europe
NoFX182 σ' ευχαριστώ για την άποψη σου...μήπως ξέρεις που μπορώ να δώ τα δρομολόγια για Σπέτσες???
έχεις να προτίνεις τίποτα για φαγητό ή αξιοθέατο??

Ψαξε απο λιμανι του πειραια ποσο συχνα υπαρχουν πλοια.....Οσο για το τι να κανεις εκει, προσωπικη αποψη να νοικιασεις μηχανακι ή ποδηλατο και να κανεις το γυρω του νησιου (22 χλμ). Αξιζει με τις παραλιες και τα μερη που θα δεις!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Ψαξε απο λιμανι του πειραια ποσο συχνα υπαρχουν πλοια.....Οσο για το τι να κανεις εκει, προσωπικη αποψη να νοικιασεις μηχανακι ή ποδηλατο και να κανεις το γυρω του νησιου (22 χλμ). Αξιζει με τις παραλιες και τα μερη που θα δεις!
Φεβρουάριο μήνα πώς θα κάνει με ποδήλατο το γύρο του νησιού με τον ψοφόκρυο και τις βροχές;
 

NoFX182

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Backpacking over Europe
Φεβρουάριο μήνα πώς θα κάνει με ποδήλατο το γύρο του νησιού με τον ψοφόκρυο και τις βροχές;
χμ....εχεις δικιο....:p οσες φορες εχω παει πρεπει να ειναι τελη αυγουστου, αρχες σεπτεμβρη! Σκοπευω να ξαναπαω παντως....πολυ ωραιο νησι!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το διάβασα εδώ στο φόρουμ και από την πρώτη στιγμή μου έκανε κλικ σαν προορισμός : Ζαρούχλα και Λίμνη Τσιβλού!! Οι προσδοκίες μου δεν διαψεύστηκαν...πανέμορφα μέρη, μες στο έλατο, πολύυυυ όμορφες λιχουδιές (κοκόρια, χοιρινά, χόρτα, χαμός!!!) και φυσικά το λίγο χιονάκι που υπήρχε έδινε το κατιτις παραπάνω στην ομορφιά του τοπίου... Όλα αυτά περίπου 200 χλμ μακριά από την Αθήνα, μπορεί να γίνει και διήμερη εκδρομή μιας και ξενώνες υπάρχουν πολλοί, καθώς και άλλα όμορφα μέρη αλλά και σαν μονοήμερη ήταν πολύ όμορφα!!!

Λίγες φωτογραφίες για...του λόγου το αληθές!!
 

Attachments

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Το διάβασα εδώ στο φόρουμ και από την πρώτη στιγμή μου έκανε κλικ σαν προορισμός : Ζαρούχλα και Λίμνη Τσιβλού!! Οι προσδοκίες μου δεν διαψεύστηκαν...πανέμορφα μέρη, μες στο έλατο, πολύυυυ όμορφες λιχουδιές (κοκόρια, χοιρινά, χόρτα, χαμός!!!) και φυσικά το λίγο χιονάκι που υπήρχε έδινε το κατιτις παραπάνω στην ομορφιά του τοπίου... Όλα αυτά περίπου 200 χλμ μακριά από την Αθήνα, μπορεί να γίνει και διήμερη εκδρομή μιας και ξενώνες υπάρχουν πολλοί, καθώς και άλλα όμορφα μέρη αλλά και σαν μονοήμερη ήταν πολύ όμορφα!!!

Λίγες φωτογραφίες για...του λόγου το αληθές!!
Ομορφη συμφωνω η λιμνη Τσιβλου ..αλλα κατα την προσωπικη μου αποψη η λιμνη του Φενεου ειναι καλυτερη.Εχεις παει Ιταλιτσα?
Αν οχι, βαλτο στο προγραμμα σου καποια στιγμη.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ομορφη συμφωνω η λιμνη Τσιβλου ..αλλα κατα την προσωπικη μου αποψη η λιμνη του Φενεου ειναι καλυτερη.Εχεις παει Ιταλιτσα?
Αν οχι, βαλτο στο προγραμμα σου καποια στιγμη.

Συμφωνω για τη λιμνη Φενεου αλλά και να προσθεσω και εγω οτι οντως στη Ζαρουχλα (12 χλμ περιπου από την Τσιβλου) υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι ξενωνες.
Προσωπικά προσφατα εμεινα εδω

Αρχική σελίδα

5 προσεγμένα ξυλινα σπιτακια σε ένα κτημα με αλογα για ιππασια στο δασος, μηχανοκινητες γουρουνες, παιδικη χαρα, τοξοβολια και αλλες δραστηριοτητες για παιδιά. Ο ιδιοκτητης ειναι ωραίος τύπος και ενημερωτικά σας λεω οτι πληρωσα 80 ευρώ για ολο το σπιτάκι.
Τελος στη ζαρουχλα φαγαμε πολύ καλά και σε λογικές τιμες
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ομορφη συμφωνω η λιμνη Τσιβλου ..αλλα κατα την προσωπικη μου αποψη η λιμνη του Φενεου ειναι καλυτερη.Εχεις παει Ιταλιτσα?
Αν οχι, βαλτο στο προγραμμα σου καποια στιγμη.
Tην έβαλα ήδη στο πρόγραμμα!! Thanks Kleopatra!!:clap:
Εκτός της Ιταλίας έχω τρέλλα και με τις λίμνες!!:clap: ....καιιιι με τα κάστρα.... :lol:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Aστείρευτη πηγή ιδεών και προτάσεων για κοντινές (και όχι μόνο) εκδομές, ο γνωστός και πολύ φίλος, Dimosf.
Αναζητείστε πληροφορίες απ τα θέματα που ανεβάζει ( συνεχώς) στο φορουμ, αλλά και στα προσωπικά του blog.
Mπείτε στο δισάκι και περιηγηθείτε: το δισάκι μου στον ώμο...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
ΤΡΙΗΜΕΡΟ μπροστά,
ευκαιρία για μικρές βόλτες
γύρω από την Αθήνα!!!

Κατέβασε τον νέο οδηγό της ομάδας "Πόλις"
ΜΟΝΟΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟΔΡΑΣΕΙΣ από την Αθήνα

Δες τον / εκτύπωσέ τον σε pdf εδώ:
http://atenistas.files.wordpress.com/2013/03/monohmeres_apodraseis.pdf

ή σε μορφή web:
Μονοήμερες αποδράσεις από την Αθήνα | atenistas


πηγη: atenistas
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Μια ακόμα μονοήμερη από Αθήνα στη βορειοανατολική Βοιωτία. Εκεί είναι η Μονή Σαγματά. Ως γνωστόν τα περισσότερα μοναστήρια είναι φτιαγμένα σε πολύ ωραία μέρη. Αν μάλιστα έχουν φτιαχτεί σε μέρη που ήταν αρχαιοελληνικοί λατρευτικοί χώροι τότε το ενδιαφέρον γίνεται ακόμα μεγαλύτερο.
Παρουσίαση λοιπόν με πληροφορίες και φωτογραφίες εδώ: το δισάκι μου στον ώμο...: Το Μοναστήρι του Σαγματά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom