Ισλανδία Ισλανδία Αυγουστιάτικα!

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλά, έτσι όπως το θέτεις και τη Νορβηγία θα την χαράμιζες έτσι. Δεν είναι ότι της λείπουν οι φυσικές ομορφιές (για μένα είναι η πιο εντυπωσιακή χώρα από όσες έχω πάει. Σίγουρα βέβαια τον χειμώνα την χάρηκα λιγότερο από ότι το καλοκαίρι!).

Προσωπικά θα ήθελα να πάω και καλοκαίρι και χειμώνα Ισλανδία. Αλλά τελευταία μου έχει κάτσει πολύ ο χειμώνας, τόσο για το Σέλας που σίγουρα θα είναι εντυπωσιακό εκεί, όσο και για να κάνω βουτιά στις θερμές πισίνες (άλλη χάρη θα έχει με - βαθμούς τριγύρω).

Αλλά καθένας με τις προτιμήσεις του.:)
Επιλογές είναι αυτές όπως λές, αναλόγως τις προτιμήσεις.
Απλά η Νορβηγία νομίζω θα είναι πιο ''χρωματιστή'' τον χειμώνα απ'ότι η Ισλανδία. Φωτ/φίες απο Ισλανδία χειμώνα έχω δεί μόνο απο μια φίλη που είχε πάει και όλα ήταν μπλέ (το χρώμα του πάγου στο σχεδόν σκοτάδι). Δεν κατάλαβα αν ξημέρωνε ποτέ, αλλά τι να της πώ...είπα ότι φαινόταν πολύ ωραία...Απο τότε, εκείνες οι φωτ/φίες με αποτρέπουν στο να πάω χειμώνα, αντιθέτως οι φωτ/φίες απο καλοκαίρι (πχ hydronetta αν θυμάμαι καλά) με εντυπωσίασαν!!!! Πως να αντισταθώ;
Νομίζω ότι χειμώνα, στα νότια της Νορβηγίας τουλάχιστον, θα είναι καλούτσικα...Στα βόρεια, έχω να δώ μόνο το Σέλας!!! :D
 

kath_1983

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ
Εμεις πηγαμε Αυγουστο και το σκουφι και τα γαντια δε τα βγαλαμε απο πανω μας ... μεσα στην πολη δεν ειχε πολυ κρυο (παρολα αυτα με σκουφι και γαντια παλι) αλλα μολις βγεις παραεξω απο την πολη εχει παρα πολυ αερα και ενω μπορει η θερμοκρασια να μην ειναι τοσο χαμηλη μαζι με τον αερα το κρυο σε καποια σημεια ειναι τσουχτερο. Απο τα μεσα Σεπτεμβριου στην βορειο Ισλανδια ειναι ορατο το βορειο σελας οποτε ειναι καλη εποχη γιατι δεν ειναι συνεχεια νυχτα.
 

stanley1234

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Παιδιά μάλλον θα κάνω μόνος μου το ταξίδι στην Ισλανδία.Υπάρχει κάτι πού πρέπει να προσέχω για το μέρος?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom