Ισλανδία Ισλανδία

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Καλό ταξίδι ΜcElk........

θα έρθω εγώ μαζί σου...χεχεχεχεχεχεχεχεχεχεχε

καλα να περάσεις
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
MpiZeLe !! Εγώ θα ταξιδέψω με http://www.icelandexpress.com/?gclid=CLmAlqqfyYoCFSRPEAodwDJcdQ από Λονδίνο όπου θα βρίσκομαι γιά άλλη δουλειά και θα πάω με Aegean. Υπάρχει και η Icelandair.net που είναι ο εθνικός αερομεταφορέας της Ισλανδίας ενώ η πρώτη είναι loco (traveladdict και Traveller μη βαράτε αν κάνω λάθος !!!). Εάν μπεις θα δεις από ποιές πόλεις έχουν αναχωρήσεις. Φυσικά μπορεί να βολεύει καλύτερα αν υπάρχει με την ίδια εταιρεία π.χ. με LH Αθήνα - Φρανκφούρτη - Κέφλαβικ (KEF) (το διεθνές αεροδρόμιο για Ισλανδία - μην ψάχνεις Ρέυκιαβικ), αλλά προσωπικά δεν το κοίταξα καθόλου. Λεπτομέρειες στην επιστροφή μετα τις 23/9. --- FOTINI ευχαριστώ.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Καλό ταξίδι και περιμένουμε εντυπώσεις, με λεπτομέρειες παρακαλώ.:trekker:
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Καλό ταξίδι, ακόμα και αν δεν μας θέλεις εμείς είμαστε ήδη πακεταρισμένοι στη βαλίτσα σου (νοερά βέβαια).
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Τρελός προορισμός. Την είχα ψαξει πριν από λίγο καιρό αλλά τελικά πήγα αλλού. Συμφωνώ με τον traveller, να γυρίσεις το νησί και να μη μείνεις στο Reykjavik όλες τις μέρες. Η φύση εκεί εχεί λύσει τελείως (παγετώνες, θερμές πηγές, καταράχτες, ηφαίστεια)... Πάντως μην παραλήψεις να επισκεφτείς και ένα καλό SPA, έχουν μεγάλη παράδοση λόγω θερμών πηγών... Μόνο που είναι λίγο ακριβοί σε διαμονές, καύσιμα και φαγητό (δηλαδή σε όλα). Περιμένω και εγώ με αγωνία τις εμπειρίες σου και θα σε έχω στα υπόψιν μου για να απευθυνθώ για πληροφορίες όταν το κανονίσω τελικά. Καλό ταξίδι!
 

XrisAround

Member
Μηνύματα
59
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
.....Κρήτη.....
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
Καλό ταξίδι, περιμένουμε με αγωνία για τις εντυπώσεις!!!
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Tous heretismous mou apo Iceland. Meta 3 meres sto Reykjavik arxisa 5 imero gyro tou nisiou kai vriskomai sto Klaustur kanontas simera 410 km. Sunexizo gia pagetona vatnajokull kai epomeni dianiktereusi sto Egilsstadir. To mono asximo einai i sunexis vroxi. Kata ta alla afta pou ida mexri simera itan anwtera twn prosdokiwn. Tha ta poume meta tis 23 sept.
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο ταξίδι
Καλή συνέχεια!!! Κοίτα να το απολαύσεις!
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Tous heretismous mou apo Iceland. Meta 3 meres sto Reykjavik arxisa 5 imero gyro tou nisiou kai vriskomai sto Klaustur kanontas simera 410 km. Sunexizo gia pagetona vatnajokull kai epomeni dianiktereusi sto Egilsstadir. To mono asximo einai i sunexis vroxi. Kata ta alla afta pou ida mexri simera itan anwtera twn prosdokiwn. Tha ta poume meta tis 23 sept.
Ουάου!!!!

Και live ανταπόκριση από την Ισλανδία!!!!

Καλή συνέχεια McElk στο μαγευτικό αυτό νησί και σε περιμένουμε πίσω να μοιραστείς μαζί μας τις εντυπώσεις σου :)
 

voyage

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΕΛΛΑΔΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ζηλεύωωωωωωωωωω ! Να περνάς καλά !
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Tous heretismous mou apo Iceland. Meta 3 meres sto Reykjavik arxisa 5 imero gyro tou nisiou kai vriskomai sto Klaustur kanontas simera 410 km. Sunexizo gia pagetona vatnajokull kai epomeni dianiktereusi sto Egilsstadir. To mono asximo einai i sunexis vroxi. Kata ta alla afta pou ida mexri simera itan anwtera twn prosdokiwn. Tha ta poume meta tis 23 sept.
Καλα να περνας McElk και καλη συνεχεια στο ταξιδι σου.
Οταν με το καλο επιστρεψεις περιμενουμε ιστορια με εντυπωσεις και πληροφοριες απο την Ισλανδια και πολλες φωτο.;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom