Ισοθερμικά εσώρουχα

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
εσυ εισαι όμως και μαρτυριάρης !!!!! δεν κρατας μυστικά :haha::haha::haha:.
Εδώ το είπα, ότι αλλάξαμε θέμα... θυμάστε...; Δεν είπα για κάδο, το είπα για να προσέξουμε! Αλλά ναι, δεν είναι ισοθερμικά εσώρουχα; Είναι, πως δεν είναι, εγώ ήδη παρήγγειλα!
 

elle79

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία και πάλι Ιταλία!!!
Εμείς πήγαμε Πράγα πέρυσι τα Χριστούγεννα και όλως παραδόξως δεν είχε το φοβερό κρύο (γύρω στο 0 ήταν τις πιο πολλές μέρες) και κυκλοφορούσαμε αρκετά άνετα.Αλλά οι ντόπιοι έλεγαν ότι πέρυσι ήταν καλή χρονιά.:) Να είστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο.Ισοθερμικό δε φορούσα αλλά καλσόν και κολάν κάτω απο το παντελόνι ήταν must.Η υγρασία κάνει τη μεγάλη ζημιά πάντως.Στη Βουδαπέστη που πήγαμε να δεις κρύο,έφτασε -18 μια μέρα.
 

chrisch

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα σας! Ακούω για πολύ κρύο και χιόνια στο Παρίσι και επειδή θα βρίσκομαι εκεί από τις 26/12 έως τις 30/12 θέλω τις συμβουλές σας σε ότι αφορά τα παπούτσια και τα ισοθερμικά εσώρουχα. Να πάρω; Θα χρειαστούν; Τι παπούτσια να φοράω; Θα πρέπει να είμαι όλες τις μέρες με την αμφίεση του σκιερ (που δεν έχω) ή θα μπορέσω να βάλω και τίποτα της προκοπής (κανένα τζιν και παλτό)... Ευχαριστώ πολύ!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοιτα με τον χαμο που γινεται σε ολη την Ευρωπη αυτον τον καιρο εγω προσωπικα αν πηγαινα οπουδηποτε στην Ευρωπη θα πηγαινα ντυμενη λες και ειμαι ο Αμουδσεν και παω στους πολους. Μπας και εχω καμια ελπιδα να κανω και καμια βολτα εκτος του ξενοδοχειου στο Παρισι.
Πολυ αμφιβαλω αν με τετοιες θερμοκρασιες μπορεις να βαλεις κανενα τζιν χωρις να ξεπαγιασεις. Πας να περασεις καλα και οχι να υποφερεις απο το κρυο και να βγαλεις χιονιστρες. Αν δεν εχεις καταλληλα ρουχα η αγοραζεις η δανειζεσαι. Αν δεν εχεις και βρεθεις εκει πολυ φοβαμαι οτι θα ψαχνεις να αγορασεις ειδικα ρουχα σε μια πολη και σε μια αγορα που δεν την ξερεις, αρα θα ταλαιπωρηθεις. Στην τελικη καλυτερα να τα κουβαλησεις και να μην σου χρειαστουν, παρα να τα χρειαζεσαι και να σου λειψουν.
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
Με αυτες της θερμοκρασίες, Η λύση είναι,
ισοθερμικά πάνω+κάτω+κάλτσες+γάντια+σκούφος
παχύ φλίς φούτερ
παντελόνι + μπουφαν για σκι
και
μποτάκια ορειβατικά με λάστιχο χοντρό για σόλα
 

pardalitsa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ρε παιδιά πάω μεθαύριο βερολίνο και όλοι μου λένε να πάρω ισοθερμικά εσώρουχα. Εσείς τι λέτε? Έχει πάει κανείς τέτοια εποχή και να ξέρει?

:xmas_rolleyes::xmas_rolleyes::xmas_rolleyes:
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
είχα πάει φεβρουάριο πέρυσι και με τα ισοθερμικά ήμουν μια χαρά.
Ας μας πουν αυτοί που γυρισαν πρόσφατα από Βερολίνο αν όντως χρειαζεται και τώρα. Φίλος που μένει εκεί πάντως μου λέει προχθες ειχαν -14!!!!
καλού κακού εγώ πάντως θα το φορέσω μεθαύριο...;-)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ειδικα αυτην την εποχη θελει καλο ντυσιμο το Βερολινο. Και κυριως καλο (=ζεστο και αδιαβροχο και να μην γλιστραει) παπουτσι, καλτσες χοντρες, καλο μπουφαν, σκουφια, γαντια, παντελονι με επενδυση, ισοθερμικα. Αλλιως μαλλον δε θα ξεμυτισεις απο το ξενοδοχειο σου.
 

pardalitsa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Κατάλαβα...δεν την γλιτώνω αύριο την ιντερσπορτ....

εγω πάντως τιτα που κοίταξα τον καίρο έλεγε -1 με 1
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
ήταν την περασμένη εβδομάδα, με την τρελή κακοκαιρία στην Ευρώπη:xmas_wink:
(20/12 ήταν το μήνυμά του)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.949
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom