Ισπανία Ιταλία Ισπανία ή Ιταλία...ιδού η απορία

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ισπανία δεν έχω πάει ακόμα, αλλά αφού πήγες Ιταλία γιατί δεν πας Ισπανία να δεις κάτι διαφορετικό; Η Βαρκελώνη μου ακούγεται πολύ καλή περίπτωση, άσε που μπορεί να ψήσεις κόσμο να σ'ακολουθήσει. Φυσικά μετά πρέπει να δεις και το οικονομικό, αν είσαι σε σφιχτό budget η Ιταλία έχει από Ελλάδα πιο φτηνά αεροπορικά (αν και τώρα μπορείς να βρεις και με 149 για Ισπανία από Alitalia).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα, η Βαρκελωνη εχει κατι παραπανω απο τον τετραπλασιο πληθυσμο του ενος εκατομμυριου.
αφού έχεις όρεξη να παίζεις με τα νούμερα (εγώ καθόλου), πόσο κάνει 39 ψαροσουπες επί 22 ταρτάρ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Λεπτομέρειες που κοιτάς βρε κι εσύ! "Πάνω-κάτω" μέσα είναι (1/3*4000000=1200000). :)
ρε φίλτατε κι εσύ συνεχίζεις? ασχολήθηκα εγώ με νούμερα? είπα εγώ για νούμερα στην αρχη? νομίζεις ότι ξέρω τον πληθυσμό των ιταλικών πόλεων? και τι με νοιάζει εξάλλου? είπα απλά 20 πόλεις που περνάς άνετα ένα 4ήμερο..και γάιδαρο σκάτε, αμάν!:haha::haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Λεπτομέρειες που κοιτάς βρε κι εσύ! "Πάνω-κάτω" μέσα είναι (1/3*4000000=1200000). :)
Ε ναι, αλλωστε και η μικρη αποκλιση που παρατηρειται ειναι αμελητεα. ± 20% ειναι το στατιστικο σφαλμα...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
αφού έχεις όρεξη να παίζεις με τα νούμερα (εγώ καθόλου), πόσο κάνει 39 ψαροσουπες επί 22 ταρτάρ?
Τοσο δυσκολα μαθηματικα δεν ξερω. Εσυ θα μας το πεις που εισαι ασσος σ' αυτα κι εχεις εφευρει 20 ιταλικες πολεις ωραιοτερες απο τη Βαρκελωνη...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
και γάιδαρο σκάτε, αμάν!:haha::haha:
Ψυχραιμίαααα! Είμαστε και σε κρίσιμη ηλικία... :haha: (καλά ρε, αν δεν τσιγκλίσουμε αυτούς που αγαπάμε, ποιούς θα τσιγκλίσουμε? Αυτοί, τουλάχιστον, μας ξέρουν και δεν μας παρεξηγούν, ε? ) ;)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Γειά σας....λοιπόν είχα γράψει παλαιότερα ένα σχετικό θέμα αλλα δν ημουν αρκετα ξεκαθαρη στον τιτλο γι αυτο κ το ερωτημα μ δν απαντηθηκε.

Αλλαξα το τιτλο του 1ου σου τοπικ και εγινε η συγχωνευση των 2 τοπικ που ειχες ανοιξει με το ιδιο περιεχομενο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.875

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η Βαρκελωνη σαν πολη εχει περιπου 2 εκατομυρια πληθυσμο.
Ο νομος(επαρχια) Βαρκελωνης εχει περιπου 4,5 εκατομμυρια.
Ναι, οπως ο Δημος Αθηναιων εχει 800 χιλιαδες. Αλλα δεν νομιζω αν σε ρωτησει καποιος ποσους κατοικους εχει η Αθηνα να απαντησεις τοσους..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.875
Απο Llobregat εως Besos και πισω ο λοφος colserolla ,αυτη ειναι η Βαρκελωνη
Ο μητροπολιτικος δημος που ειναι σε αυτα τα ορια ειναι Βαρκελωνη και ειναι
2 εκατομμυρια.
Η Badalona,Adria,Sabatell,Mataro,Martorell .....και ενα σωρο αλλες πολεις
ανοικουν στον νομο (επαρχια) Βαρκελωνης αλλα δεν ειναι Βαρκελωνη.
Ολες αυτες οι πολεις ειναι περιπου 2,5 εκατομυρια.

υ.γ.
μην μου βαζεις δυσκολα με την Αθηνα,ειμαι βορειος :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom