Ισπανία Ιταλία Ισπανία ή Ιταλία...ιδού η απορία

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Για ποιό? Μάλλον σε γελά η μνήμη σου... :)

Έτσι κι αλλιώς, σπάνια κάνω τέτοιου είδους δηλώσεις γιατί, απλούστατα, ξέρω ότι (κατά τεκμήριο) αδυνατώ να τις τηρήσω και δεν αισθάνομαι καθόλου καλά γι' αυτό. Οπότε, "φύλαγε τα ρούχα σου" κι αν τυχόν προκύψει κάτι έκτακτο, ε, ας είναι ευχάριστη (λέμε, τώρα) έκπληξη! ;) (όπως, π.χ. "το νησί των γενναίων")
Θα ήταν τότε ευσεβής πόθος :)

Εκτός αν σου βαλα τώρα ιδέα να γράψεις.

Ε, φανταστικέ συμφορουμίτη;

(καλά μη γράψεις, αλλά θα σε ταράξω στο πμ την άνοιξη που λέω να πάω)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
λοιπόν, αν είχα τόσες μέρες κι εγώ θα πήγαινα Πόρτο & Σαντιάγκο ντε Κομποστέλλα.
Το ημερολόγιο ενός Μάγου είναι και το μοναδικό λογοτεχνικό βιβλίο που έχω διαβάσει 3 φορές.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
λοιπόν, αν είχα τόσες μέρες κι εγώ θα πήγαινα Πόρτο & Σαντιάγκο ντε Κομποστέλλα.
Το ημερολόγιο ενός Μάγου είναι και το μοναδικό λογοτεχνικό βιβλίο που έχω διαβάσει 3 φορές.
Coelho τρεις φορές;; :shock: Ηρωίδα!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Θα ήταν τότε ευσεβής πόθος :)

Εκτός αν σου βαλα τώρα ιδέα να γράψεις.

Ε, φανταστικέ συμφορουμίτη;

(καλά μη γράψεις, αλλά θα σε ταράξω στο πμ την άνοιξη που λέω να πάω)
Δεν αφήνεις το "γλύψιμο" λέω εγώ? :haha:

Ωστόσο, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω για πού μιλάς? Για τη Σεβίλλη ή το Σαντιάγο?

Tip: Αν θέλεις να με δωροδοκήσεις, σου γνωρίζω ότι είμαι γνωστός κοιλιόδουλος (κάποιοι άλλοι θα μιλούσαν για εκπαιδευμένους ουρανίσκους! :haha: ).
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δεν αφήνεις το "γλύψιμο" λέω εγώ? :haha:

Ωστόσο, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω για πού μιλάς? Για τη Σεβίλλη ή το Σαντιάγο?

Tip: Αν θέλεις να με δωροδοκήσεις, σου γνωρίζω ότι είμαι γνωστός κοιλιόδουλος (κάποιοι άλλοι θα μιλούσαν για εκπαιδευμένους ουρανίσκους! :haha: ).
(πόσο πιο οφ τόπικ μπορώ να γίνω;)

Για Σαντιάγο μιλάω...Αλλά και Σεβίλλη δε με χαλάει! Κι εγώ μπορώ στη συνάντηση Θεσσαλονίκη να σου φέρω φλωρεντίνες σπιτικές :bleh:
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας ... αλλα η αριθμητικη αναζητηση περι βαρκελωνης και 20 ιταλων πολεων ειναι αυτη που με ξετρελανε. Βλεπω οτι πολλοι απο εσας μου λετε βαρκελωνη αλλα δν ειμαι σιγουρη γιατι ναι μεν θελω ενα μερος με αξιοθεατα κλπ αλλα απο την αλλη θελω το μερος να ειναι κ λιγο μαζεμενο δηλαδη αυτο που φοβαμαι στην βαρκελωνη ειναι μην το χασω το θεμα και τελικα δν το απολαυσω..ενω στη ιταλια εκτος ρωμης μιλανου κλπ τα υπολοιπα μερη ειναι πιο μαζεμενα ακι μπορεισ μεσα σε 4 μερες να τα δεις κατα ενα μεγαλο μερος τουλαχιστον . Συμπερασμα εχει καποιος να προτεινει κατι τετοιο ειτε σε ισπανια ειτε σε ιταλια και αν ναι να μου πει κατι την καλυτερη εποχη

Επιτέλους, ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ!!!!!! μη μας τρελλαίνεις άλλο...
 

mformania

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος Ξέρει ??
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Αγαπητή mformania,καταρχήν να σου πω πως από Ιταλία έχω πάει μόνο Μιλάνο (συνδύασα δουλειά με διακοπές!!), οπότε δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη για το δίλημμά σου.
Παρόλο που πιστεύω πως τελικά στην Ιταλία έχεις καταλήξει βαθιά μέσα σου κι απλά ήθελες να δεις αν έχεις επιλέξει σωστά ρωτώντας κι εμάς, επίτρεψέ μου να προτείνω κι εγώ (όπως και πολλοί άλλοι) τη Βαρκελώνη.

Εμείς μέναμε στο ξενοδοχείο catalonia Ramblas δίπλα στη διάσημη Las Ramblas.
Σε πολύ κοντινή απόσταση (2 λεπτών με τα πόδια) από την πλατεία Plaza Catalunya. Πολύ κοντά σε δύο σταθμούς μετρό- το οποίο είναι πολύ καλά οργανωμένο. Ψάχνοντας όμως στο διαδίκτυο για τις τιμές του ξενοδοχείου έπαθα σοκ!!! Να τονίσω πως σε καμία περίπτωση δεν δώσαμε τις τις τιμές αυτές (πήγαμε με group) .
Τέλος πάντων αυτό που έχω να πω, είναι ότι αν μένεις κάπου κεντρικά και σου αρέσει το περπάτημα μπορείς να δεις πολλά πράγματα .

Ερωτησούλα ασχετούλα " Όταν λες ταξίδι μόνη σου, εννοείς μόνη σαν το λεμόνι ή μόνη αλλά με οργανωμένο group???"

λοιπον εννοω μαλλον μονη σαν το λεμονι γιατι διαβαζα το σχετικο θεμα και ειδα οτι ειναι πολυ καλυτερα μονος παρα με γκρουπ...και το ψιλοπιστευω ας γνωρισω και κανα ανθρωπο εκει στο κατω κατω,,:)
 

mformania

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος Ξέρει ??
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Επιτέλους, ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ!!!!!! μη μας τρελλαίνεις άλλο...
ειναι δυσκολο αλλα νομιζω πως γερνω προς ιταλια προς το παρον τουλαχιστον γιατι μου φαινεται πιο οικια για να ταξιδεψω μονη οποτε απο εδω και περα ακουω ιδεες για ιταλια αν και εχω δει μερικες ενδιαφερουσες προτασεις αλλα δεν τις εχω ερευνησει ακομα θα περιμενω για περισσοτερες ιδεες και πιστευω μεσα στο σ/κ να καταληξω...και κατι ακομα την προηγουμενη φορα ιταλια ειχα παει δεκεμβρη και μοθ αρεσε υπερβολικα αλλα τωρα οι μηνες που μπορω να παω ειναι απο τελη ιουνιου μεχρι τελη σεπτεμβριου.ποτε ο καιρος ειναι καλυτερος?????:cool:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
απο τελη ιουνιου μεχρι τελη σεπτεμβριου.ποτε ο καιρος ειναι καλυτερος?????:cool:
Αναλόγως της πόλης, αλλά γενικά Ιούνιος και Σεπτέμβριος :) Ιούλιος παλεύεται, Αύγουστο εκτός από ζέστη έχει και ορδες τουριστών σε παραθαλλάσιες πόλεις/θέρετρα και κλειστά μαγαζιά σε μεγαλύτερες! Στη θέση σου θα προτιμούσα το Σεπτέμβριο.
 

Kalliopi2

Member
Μηνύματα
54
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλίαααααα
Ταξίδι-Όνειρο
Salar De Uyuni, Βολιβία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.850
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom