Κάρπαθος Κάρπαθος: Ακριτική και Μοναδική

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Αααα, με διαολίζετε τώρα, και θα πάω να ξετρυπώσω και τις δικές μου και να τις ανεβάσω!!!

(ένα σκάνερ επειγόντως!!!)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Άντε, τί κάθεστε...
Γι να βρώ όμως και γώ μιά φετινή με φούρνο που έβγαλα (δυστυχώς δεν είναι εν ώρα δράσης) και έλεγα να μή βάλω ότι έχω και δεν έχω... :D
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Τα μεγάλα Πανηγύρια της Καρπάθου είναι 2, το ένα είναι τον Δεκαπενταύγουστο, που αξίζει κανείς να πάει στην Όλυμπο (γιορτάζεται όμως και σε άλλα 3 χωριά) και το άλλο μεγάλο πανηγύρι είναι στις 7 Σεπτεβρίου, παραμονή της Λαρνιώτισας που λέμε εδώ. Όντως έρχονται πάρα πολύ Καρπάθιοι απο Αθήνα-εξωτερικό μόνο γι'αυτό. Θα δείξει και το ΣΚΑΙ αποσπάσματα γιατί ήταν εδώ τότε, τη περασμένη εβδομάδα δηλαδή. Όμως αν κάποιον δε τον πειράζουν οι λίγο ακριβότερες τιμές κλπ στα μέσα Αυγούστου προτείνω ανεπιφύλακτα Δεκαπενταύγουστο στην Όλυμπο. Δε μπορώ να το περιγράψω...

Astral φαίνεται ότι το νησί το χεις ζήσει για τα καλά! Κάνεις ακόμα και μένα να ζηλεύω...θέλω τώρα φουρνιστό ψωμί και πίτες, γίνεται?????????? Ζεστό ολόφρεσκο ψωμί με βούτυρο!!!!!!!! :D

Pandora, απο παραλίες, άστα...δες και το Διακόφτη, είναι φανταστική παραλία! Μία και μία...
Aντωνη σε ευχαριστουμε πολυ !!!!
Οι πληροφοριες που μας εδωσες πολυ αξιόλογες και κατατοπιστικές και κριμα που είμαστε στην ιδια γειτονια και δεν εχω ερθει ποτε στο νησι σου...αν και εχει καθε μερα καραβι απο Σητεια....
Εχω ακουσει τα καλλιτερα αφου καποιοι γνωστοι μου ηρθαν στο νησι σου και ξεχασαν να φυγουν...εμειναν μονιμα...παντρευτηκαν...τους αρεσε αρκετα απο οτι μου ειπαν....
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Aντωνη σε ευχαριστουμε πολυ !!!!
Οι πληροφοριες που μας εδωσες πολυ αξιόλογες και κατατοπιστικές και κριμα που είμαστε στην ιδια γειτονια και δεν εχω ερθει ποτε στο νησι σου...αν και εχει καθε μερα καραβι απο Σητεια....
Εχω ακουσει τα καλλιτερα αφου καποιοι γνωστοι μου ηρθαν στο νησι σου και ξεχασαν να φυγουν...εμειναν μονιμα...παντρευτηκαν...τους αρεσε αρκετα απο οτι μου ειπαν....
Α...το χρωστάς, τόσο στο νησί όσο και σε μένα! Γιατί έχω έρθει πολλέεεεες φορές στο Ρέθυμνο!! Τότε σίγουρα θα τους ξέρω τους γνωστούς σου, δεν υπάρχει περίπτωση!! Έχει πλοίο και απο Άγιο τις ίδιες μέρες που έχει και απο Σητεία και αεροπλάνο απο Σητεία 3-4 φορές την εβδομάδα επιδοτούμενο. Αλλά συμφέρει με αμάξι απο Σητεία, εγώ όταν κατεβαίνω Κρήτη αυτό κάνω! ;)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ:

Η εκπομπή ‘’Γυρίσματα’’ του ΣΚΑ’Ι’ θα προβάλει την Κάρπαθο από 15 έως 18/9 κάθε απόγευμα στις 19:00.

Οικοδεσπότης της πρωτεύουσας θα είμαι εγώ (θα προβληθεί στις 16/9 πιθανότατα αυτό), θα εντυπωσιαστείτε πολύ φυσικά, αλλά live είμαι ακόμα καλύτερος!!!!!!

Το link για να το δείτε online σε υπολογιστή είναι:
ΣΚΑΪ : ΣΚΑΪ Τηλεόραση
 
Last edited by a moderator:

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πολύ καλά κάνεις, Αντώνη και μας το θυμίζεις...
Εχω βάλει υπόμνηση και δεν το χάνω με τίποτα...;)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πολύ καλά κάνεις, Αντώνη και μας το θυμίζεις...
Εχω βάλει υπόμνηση και δεν το χάνω με τίποτα...;)
Είσαι απ'τους τυχερούς που θα με δούν δηλαδή....χαχαχαχα
Εγώ θα είμαι μάλλον αύριο όμως, μην απογοητευτείς αν δε με δείξει σήμερα...φοράω ένα ριγέ μπλουζάκι! Και είμαι όρθιος, μπροστά στη θάλασσα, κάτω απο τον ήλιο που με χτυπούσε απο πάνω και είχα γίνει μούσκεμα!!! αυτά...
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
κάτω απο τον ήλιο που με χτυπούσε απο πάνω και είχα γίνει μούσκεμα!!! αυτά...
Θες να πεις, δεν σε φρόντισαν καθόλου να μη γυαλίζεις από τον ιδρώτα...λίγη πουδρίτσα βρε παιδί μου...
α..παπαπα:bleh:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ:

Η εκπομπή ‘’Γυρίσματα’’ του ΣΚΑ’Ι’ θα προβάλει την Κάρπαθο από 15 έως 18/9 κάθε απόγευμα στις 19:00.
Οικοδεσπότης της πρωτεύουσας θα είμαι εγώ (θα προβληθεί στις 16/9 πιθανότατα αυτό), θα εντυπωσιαστείτε πολύ φυσικά, αλλά live είμαι ακόμα καλύτερος!!!!!!

Το link για να το δείτε online σε υπολογιστή είναι:
ΣΚΑΪ : ΣΚΑΪ Τηλεόραση
Ωραία εκπομπή έχει ο ΣΚΑΙ, δεν την είχα ξαναδεί...

Στην αρχή νόμιζα πως δεν θα δείξει καθόλου, Κάρπαθο !...Αφού κούνησα το μαντήλι στη Ρενάτα, στα Χανιά και στην Κική, στο Γύθειο...ήρθε η βόρεια Κάρπαθος :clap:

Αγρια ομορφιά, εντυπωσιακή ! Εκείνο το εκκλησάκι του Αη Γιάννη, υπέροχο και οι βουτιές από τα ψηλά βράχια, θεαματικές...

Αντώνη, παραμένω συντονισμένη για αύριο...νοιώθω ότι τα καλύτερα έρχονται !:D
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom