Κάρπαθος Κάρπαθος: Ακριτική και Μοναδική

kalokairi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σου Αντώνη.

Έπεσα τυχαία πάνω σε σένα μετά από αναζήτηση στο ιντερνετ για την Καρπαθο.

Είμαστε ένα ζευγάρι 30χρονων και θελουμε πολυ να ερθουμε στην Καρπαθο για kite surfing αλλά και για κολυμπι κ ηλιοθεραπεια στις φοβερες παραλιες σας.

Θα ηθελα να σε ρωτησω να μου προτεινεις μερος για να μεινουμε. ποιο χωριο είναι καλο να επιλεξουμε? μου έχουν πει οτι τα πηγάδια δεν είναι τόσο ωραία. τι έχεις να πεισ για την Αμοοπη ή για το Αρκασα? Αυτά έχουν νυχτερινη ζωη (έστω ένα μπαράκι) ή όχι?

Σε ευχαριστώ πολυ!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Γεια σου Αντώνη.

Έπεσα τυχαία πάνω σε σένα μετά από αναζήτηση στο ιντερνετ για την Καρπαθο.

Είμαστε ένα ζευγάρι 30χρονων και θελουμε πολυ να ερθουμε στην Καρπαθο για kite surfing αλλά και για κολυμπι κ ηλιοθεραπεια στις φοβερες παραλιες σας.

Θα ηθελα να σε ρωτησω να μου προτεινεις μερος για να μεινουμε. ποιο χωριο είναι καλο να επιλεξουμε? μου έχουν πει οτι τα πηγάδια δεν είναι τόσο ωραία. τι έχεις να πεισ για την Αμοοπη ή για το Αρκασα? Αυτά έχουν νυχτερινη ζωη (έστω ένα μπαράκι) ή όχι?

Σε ευχαριστώ πολυ!!
Καλησπέρα!!

Kite surfing ή wind surfing? Έχουμε kite surfing? Δεν ασχολούμαι, αλλά βεβαιώσου πρώτα.

Καλά, παραλίες έχουμε υπέροχες, θα πάθεις την πλάκα σου!! :D

Ναι, τα Πηγάδια είναι η πρωτεύουσα, αλλά δεν είναι τόσο ''νησιώτικα'', καλύτερα μια Αμμοωπή ας πούμε, που είναι <10' οδήγηση.

Εχετε υπ'όψη σας το μέγεθος του νησιού; Αν θέλετε να το γυρίσετε όλο, είναι καλό το μεταφορικό μέσο, είτε αυτοκίνητο, είτε μηχανάκι.

Ότι θέλετε, εδώ είμαι...

υ.γ. Η Αρκάσα είναι 20-25' οδήγηση απο Πηγάδια, έχει λίγη νυχτερινή ζωή, η Αμμοωπή όχι, επειδή είναι κοντά στα Πηγάδια.
 

kalokairi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Αααα, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Στην Αμμοωπη εχεις να μας προτεινεισ καποιο ωραιο ξενοδοχειο ή δωματια?
Η εστω στα Πηγαδια?

Αυτοκίνητο θα νοικιασουμε!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αααα, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Στην Αμμοωπη εχεις να μας προτεινεισ καποιο ωραιο ξενοδοχειο ή δωματια?
Η εστω στα Πηγαδια?

Αυτοκίνητο θα νοικιασουμε!
Θες να συνεχίσουμε εκεί τη συζήτηση; Ταιριάζει περισσότερο...

http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...%E9%E1-%E3%E9%E1-%EA%E1%F1%F0%E1%E8%EF-9.html

Θα σου απαντήσω, αλλά αν μπορείς γράψε μου πρώτα εκεί για ποιά περίοδο μιλάμε...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Νέο δρομολόγιο Θεσ/νίκη-Κάρπαθος

Νέο δρομολόγιο/γραμμή (όπως είχε μπεί και πέρυσι δηλαδή), με την astra airlines για Κάρπαθο απο Θεσσαλονίκη, με τελική τιμή 222? (αν σκεφτώ ότι το ''επιδοτούμενο'' απο Αθήνα είναι 202, μιά χαρά είναι αυτό!)

Astra Airlines, Αεροπορική Εταιρεία, Πτήσεις Charter
 

noraki

Member
Μηνύματα
31
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
Μιλανο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
πηραμε κατα γραμα τις συμβουλες σου κ τσουπ αεροπλανακι απο θεσσαλονικη σε μια ωριτσα καρπαθος!:pτι να πρωτοθυμηθω τις ωραιες παραλιες,τους φιλοξενους κατοικους,τα ρακι που κατεβαζαμε με τους ωραιους μεζεδες,την ολυμπο....
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Η εταιρία astra airlines έβαλε και πάλι το δρομολόγιο για τους 2 καλοκαιρινούς μήνες Ιούλιο και Αύγουστο επ'ευθείας Θεσσαλονίκη - Κάρπαθο. Αν κλείσετε μέχρι 30/6 βγαίνει 147 ευρώ μετ' επιστροφής!!

Περισσότερες πληροφορίες

http://www.astra-airlines.gr/frontend/index.php
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αμαν βρε συ Αντωνη ..πρωτα ειδα την τιμη και μετα ειδα το Θεσσαλονικη..και οτι ετοιμαζομουν να αρχισω τα καντηλια ..ηρεμησα μετα :p
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καιρό έχω να γράψω στο θέμα...

Απο σήμερα μπορείτε να κατεβάσετε και να ''παίξετε'' με την εφαρμογή μας, Karpathos Guide Mobile Application. Είναι προσωπική δουλειά εμένα και δύο καλών φίλων. Πιστεύω ότι κάναμε αρκετά καλή δουλειά, αλλά καλό θα ήταν να ακούσω και καμιά ακόμη γνώμη. Το application απο σήμερα είναι για android τηλέφωνα και ελπίζουμε μέσα στην εβδομάδα να είναι έτοιμη και για apple.

Το λινκ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apps4mags.karpathos
ή μπορείτε απευθείας απο το playstore γράφοντας σκέτο karpathos.
 

chgeorge

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καιρό έχω να γράψω στο θέμα...

Απο σήμερα μπορείτε να κατεβάσετε και να ''παίξετε'' με την εφαρμογή μας, Karpathos Guide Mobile Application. Είναι προσωπική δουλειά εμένα και δύο καλών φίλων. Πιστεύω ότι κάναμε αρκετά καλή δουλειά, αλλά καλό θα ήταν να ακούσω και καμιά ακόμη γνώμη. Το application απο σήμερα είναι για android τηλέφωνα και ελπίζουμε μέσα στην εβδομάδα να είναι έτοιμη και για apple.

Το λινκ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apps4mags.karpathos
ή μπορείτε απευθείας απο το playstore γράφοντας σκέτο karpathos.
Πολύ καλή δουλειά! Καλό θα ήταν να βάζατε και την ελληνική γλώσσα! Επίσης, νομίζω έχει ένα θεματάκι στο κλείσιμο της εφαρμογής (έχω το HTC One)! Σε ένα μήνα περίπου θα είμαι στο νησί σας για διακοπές και με αυτά που διαβάζω, νομίζω ότι η μια βδομάδα δε μου φτάνει! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom