Κένυα Κένυα ή Πεκίνο

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
κοιτα θα μαι τριημερο αθηνα θα θελα μια συναντηση με τους αθηναιους να μου τα πουν και να τους τα πω απο κοντα...αν αντεξουν...


το πρακτορειο μου ειπε τανζανια-ζανζιβαρη κοστιζει 3.500 ευρω και το βρηκα ακριβο γιατι εγω διαθετω περιπου 2.500.απο την αλλη πλευρα επειδη μια φορα πας για σαφαρι δε ξερω τι ειναι καλυτερα.απο αλλους ακουσα οτι εναι ωραιο το κρουγκερ παρκ ενω αλλοι λενε τανζανια.το θεμα της υγειας λιγο με ανησυχει γιατι αρρωσταινω ευκολα αλλα πιστευω οτι αν παρω τα καταλληλα φαρμακα θα πανε ολα καλα.
Παιδια σας ζηλευω που κοιμηθηκατε σε σκηνες, θα ηθελα πολυ να ζησω μια τετοια εμπειρια αλλα για να πω την αληθεια φοβαμαι
 

katerina_m

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
δεν εχει προγραμματιστει
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Γεια σας ειμαι η Σοφία.Ειμαι καινουργιο μελος και δε ξερω πως να χειριστω το forum.Σκεφτομαι τον άλλο μήνα να παω πεκίνο ή κένυα.Μπορείτε να μου πείτε που ειναι καλυτερα αυτη τη περιοδο για να παω και αν εχετε πληροφοριες για αυτα τα μερη.
Γεια σου Σοφια! Ειμαι κι εγω νεο μελος οποτε δεν ξερω πολλα πραγματα για το forum... ψαχνομαι οπως κι εσυ! Το μονο που σιγουρα ξερω ειναι να μην πας Κινα Ιουλιο και Αυγουστο γιατι θα πεθανεις απο την υγρασια! Δεν μπορεις να το φανταστεις!!!! Βγαινοντας το πρωι απο το ξενοδοχειο μας περιελουζε ακατασχετος ιδρωτας και κυκλοφορουσαμε ολη μερα με τα ρουχα κολλημενα πανω μας. Ακομα και οι κινεζοι φαινονταν να ταλαιπωρουνται πολυ απο την υγρασια, ποσο μαλλον εμεις που δεν το ειχαμε ξαναζησει. Να το κανεις, ομως, αυτο το ταξιδι καποια αλλη εποχη γιατι θα σου δωσει μοναδικες εμπειριες, ειδικα αν δεν πας με οργανωμενο γκρουπ καποιου πρακτορειου. Ειναι μια χωρα παραξενη στα δικα μας ματια, γεματη αντιθεσεις αλλα και θαυματα!!!! Απο Κενυα δυστυχως δεν γνωριζω να σου πω....... ακομη.[QUOTEIT][/QUOTEIT]
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Γεια σου Σοφια! Ειμαι κι εγω νεο μελος οποτε δεν ξερω πολλα πραγματα για το forum... ψαχνομαι οπως κι εσυ! Το μονο που σιγουρα ξερω ειναι να μην πας Κινα Ιουλιο και Αυγουστο γιατι θα πεθανεις απο την υγρασια! Δεν μπορεις να το φανταστεις!!!! Βγαινοντας το πρωι απο το ξενοδοχειο μας περιελουζε ακατασχετος ιδρωτας και κυκλοφορουσαμε ολη μερα με τα ρουχα κολλημενα πανω μας. Ακομα και οι κινεζοι φαινονταν να ταλαιπωρουνται πολυ απο την υγρασια, ποσο μαλλον εμεις που δεν το ειχαμε ξαναζησει. Να το κανεις, ομως, αυτο το ταξιδι καποια αλλη εποχη γιατι θα σου δωσει μοναδικες εμπειριες, ειδικα αν δεν πας με οργανωμενο γκρουπ καποιου πρακτορειου. Ειναι μια χωρα παραξενη στα δικα μας ματια, γεματη αντιθεσεις αλλα και θαυματα!!!! Απο Κενυα δυστυχως δεν γνωριζω να σου πω....... ακομη.
Ευχαριστω πολυ κατερινα.Ναι σιγουρα θα το κανω καποια στιγμη αυτο το ταξιδι και ακριβως για την υγρασια δε θα παω τωρα.Ειχα παει Μπαλι και Μπαγκογκ σε περιοδο με αρκετη υγρασια και αρρωστησα.Εχω ασθμα και μου το γυρισε σε πνευμονια.....χαλια......αρα οταν θα παω θα χρειαστω μαλλον τις πληροφοριες σου.:)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.672
κοιτα θα μαι τριημερο αθηνα θα θελα μια συναντηση με τους αθηναιους να μου τα πουν και να τους τα πω απο κοντα...αν αντεξουν...
Ωχ....Traveller, φόρα πάνα-βρακάκι, άναψε κανά καντήλι....έρχεται ο ΦΑΜΕΚ στην Αθήνα! Ριψοκίνδυνε...
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Τελικα θα κλεισω για 10 μερες Cape Town και Kruger Park σε camp.Ελπιζω να ειναι ωραια και ετσι οπως το φανταζομαι.επιτελους φευγω, το περιμενω πως και πως, το εχω μεγαλη αναγκη αυτο το ταξιδι!!!!!!!Μολις γυρισω θα σας τα πω ολα αναλυτικα...........:clap:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.591
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μπράβο. Θα περιμένουμε ιστοριούλα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλό σου ταξίδι και πειμένουμε εντυπώσεις!
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Ευχαριστω πολυ, παιδια.ελπιζω να πανε ολα καλα και να περασετε και εσεις υπεροχα οπου αποφασισετε να πατε.:p
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.033
Καλό ταξίδι και να περάσεις super! :)
Και εγώ περιμένω εντυπώσεις από africa γιατί με ενδιαφέρει πολύ!!!
 

ph2

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Πεκινο

Εγώ σου προτίνω το Πεκίνο.Γύρισα πριν 2 μέρες και ήταν πολύ ωραία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.226
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom