Aegean Airlines Καθυστερήσεις Aegean

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Καλημέρα, έχει πάρεις κάποιος αυτά τα δωρεάν εισιτήρια? Εχω 4 που λήγουν στις 14/8/23 (δύσκολα να βρω 4, είναι πολλές οι blocked περίοδοι κλπ. και μου ξέμειναν). Πρέπει να εκδώσω μέχρι 14/8/23 μου είπαν και να ταξιδέψω μέχρι Νοέμβριο του 23. Είναι πτήση εσωτερικού (με τους φόρους και το 13ευρω δεν ξέρω πόσο συμφέρει αλλά τεσπα!!). Το ερώτημά μου είναι μπορώ να κλείσω για Νοέμβριο ας πούμε και να τα μετακινήσω μετά? Εχετε καμμιά ιδέα?
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.286
Καλημέρα, έχει πάρεις κάποιος αυτά τα δωρεάν εισιτήρια? Εχω 4 που λήγουν στις 14/8/23 (δύσκολα να βρω 4, είναι πολλές οι blocked περίοδοι κλπ. και μου ξέμειναν). Πρέπει να εκδώσω μέχρι 14/8/23 μου είπαν και να ταξιδέψω μέχρι Νοέμβριο του 23. Είναι πτήση εσωτερικού (με τους φόρους και το 13ευρω δεν ξέρω πόσο συμφέρει αλλά τεσπα!!). Το ερώτημά μου είναι μπορώ να κλείσω για Νοέμβριο ας πούμε και να τα μετακινήσω μετά? Εχετε καμμιά ιδέα?
Είναι εισιτήρια που δεν μετακινούνται και αν δεν ταξιδέψεις χάνονται.
Αλλά πάρε ένα τηλέφωνο στο τηλεφωνικό τους κέντρο και ρώτα για σιγουριά.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλημέρα, έχει πάρεις κάποιος αυτά τα δωρεάν εισιτήρια? Εχω 4 που λήγουν στις 14/8/23 (δύσκολα να βρω 4, είναι πολλές οι blocked περίοδοι κλπ. και μου ξέμειναν). Πρέπει να εκδώσω μέχρι 14/8/23 μου είπαν και να ταξιδέψω μέχρι Νοέμβριο του 23. Είναι πτήση εσωτερικού (με τους φόρους και το 13ευρω δεν ξέρω πόσο συμφέρει αλλά τεσπα!!). Το ερώτημά μου είναι μπορώ να κλείσω για Νοέμβριο ας πούμε και να τα μετακινήσω μετά? Εχετε καμμιά ιδέα?
Δε μεταφέρονται αυτά τα εισιτήρια. Κλείσε την πτήση προς Αθήνα που οι φόροι είναι αισθητά λιγότεροι.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Αν χρησιμοποιήσεις το δωρεάν της καθυστέρησης και ξανά έχεις καθυστέρηση παίρνεις άραγε νέο δωρεάν;΄Εχει συμβεί σε κανέναν;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.397
Επική Α3 με δυο ώρες καθυστέρηση από Λήμνο χθες και χαμένη βαλίτσα σε γνωστό μου. Και μόνο που έχουμε ανοίξει τοπικ τα λέει όλα, πρέπει να επανδρώσουν το προσωπικό εδάφους και άμεσα διότι κάθε καλοκαίρι αυτό το χαλι δε παλεύεται. Στα lost & found έχει επικες ουρες. Έχω δει πόσους ξένους να τρέχουν με τη ψυχή στο στόμα να προλάβουν τις ανταποκρίσεις τους στο Βενιζελο (αν και με τη δεδομένη καθυστέρηση και της εσωτερικής πτήσης λογικά προλαβαίνουν. Αλλά η αγωνία αγωνία).
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Προς και απο Λουξεμβουργο δεν ειχα καμια καθυστερηση. Αλλα γενικα η συγκεκριμενη πτηση δεν εχει σχεδον ποτε καθυστερηση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Μονο 15 λεπτα καθυστερηση χθες βραδυ. Κριμα, ειχαμε χρονο και ορεξη για ξενυχτι. Το αεροδρομιο του Ζαγκρεμπ εχει παμπ με μπυρες ακριβως μπροστα στο καπνιστηριο στα gates, αψογο.
 

katerina**

Member
Μηνύματα
9
Likes
10
Πτήση Αθήνα- Λιουμπλιάνα και αντίστροφα, μιάμιση ώρα καθυστέρηση έκαστη, κανένα δωρεάν εισιτήριο, καμία σοβαρή ενημέρωση παρά τις εκκλήσεις επιβατών και δώρο- έκπληξη: άλλα 15 λεπτά αναμονή μέσα στο αεροσκάφος μέχρι να έρθει το λεωφορείο να μας παραλάβει. Συνολική εικόνα τραγική.
 

Lucie☆

Member
Μηνύματα
17
Likes
21
Η δικαιολογία ήταν ότι επιβάτης που δεν επιβιβάστηκε είχε παραδώσει αποσκευή και έπρεπε να βρεθεί
Ίδια δικαιολογία και στην δική μας πτήση στις 22/7 από Κολωνία για Αθήνα. Και κάπως έτσι έχασα την πτήση ανταπόκρισης.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Πτήση Αθήνα- Λιουμπλιάνα και αντίστροφα, μιάμιση ώρα καθυστέρηση έκαστη, κανένα δωρεάν εισιτήριο, καμία σοβαρή ενημέρωση παρά τις εκκλήσεις επιβατών και δώρο- έκπληξη: άλλα 15 λεπτά αναμονή μέσα στο αεροσκάφος μέχρι να έρθει το λεωφορείο να μας παραλάβει. Συνολική εικόνα τραγική.
Εχω παρατηρησει οτι εισιτηρια δωρεαν δινονται οταν υπαρχει προγραμματισμενη καθυστερηση περα των 60 λεπτων. Σε πτησεις π εχω μπει στο αεροσκαφος στα 50-55 λεπτα και περιμεναμε να φυγουμε με τελικα 1+ ωρα καθυστερηση, δεν επαιξε εισητηριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom