Γενικά Καλοκαίρι 2012 - οικονομικά!!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για Αίγινα... Μέτριο νησί μου εχουν πει..

2-4 μέρες είναι το στάνταρ μου..

Σίφνο-Σέριφο είναι ακριβά?
Η διαμονή στη Σέριφο είναι ακριβότερη από τη Σίφνο, που δεν τη λες και φτηνή.Τα ακτοπλοϊκά είναι απλησίαστα, ειδικά με ταχύπλοο που θα πάρεις για να κερδίσεις χρόνο για το 4ήμερο φτάνουν στα 100 το άτομο χωρίς αυτοκίνητο. Αξίζει για 2-4 μέρες;
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Η διαμονή στη Σέριφο είναι ακριβότερη από τη Σίφνο, που δεν τη λες και φτηνή.Τα ακτοπλοϊκά είναι απλησίαστα, ειδικά με ταχύπλοο που θα πάρεις για να κερδίσεις χρόνο για το 4ήμερο φτάνουν στα 100 το άτομο χωρίς αυτοκίνητο. Αξίζει για 2-4 μέρες;

Όντως τα είδα είναι ακριβά για Σίφνο... κοντά στα 90 πηγαινελα..
Πιο ακριβά και από Σαντορίνη! :shock:

ΥΓ: Τι έγινε ρε παιδιά? Ψάχνω για Αίγινα
Αναχώρηση: Παρασκευή, 20 Ιουλίου 2012 | Επιστροφή: Κυριακή, 22 Ιουλίου 2012
Και μου βγάζει: Μη διαθέσιμα

Έλεγα μήπως συνδυάσω Αίγινα με Αγκίστρι..
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
οχι αιγινα ρε παιδια ειδικα αγ μαρινα η θαλασσα ειναι χαλια λες και εισαι σε κανα αλιμο.και εγω θα σου προτεινα αγκιστρι η πορο. Αγκιστρι ειναι ησυχα,εχει μια-δυο πολυ καλες παραλιες,πολλα ταβερνακια και σχετικα καλες τιμες ειδικα αν πας καθημερινες. Πορος επισης αν πας με καραβι ειναι φθηνα,εχει αρκετα καλες παραλιες με πευκα μεχρι τη θαλασσα,φθηνη διαμονη(θα σε συμβουλευα στο ασκελι) και βολτες στην χωρα
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
αα και η φωτο που εχω για αβαταρ ειναι απο αγκιστρι,εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ αυτο το νησακι
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Frenchman, για 2-4 μέρες, αυτό που θα έκανα εγώ θα ήταν να "ξεσκονίσω" την ατζέντα μου και να συσφίγξω τις σχέσεις μου:D με "ξεχασμένους" φίλους, κουμπάρους, ξαδέρφια κλπ. Όλο και κάποιος θα έχει ένα εξοχικό κοντά στην Αθήνα. Για 2-3 μέρες δεν γίνεσαι βάρος και, φυσικά, θα περάσεις πολύ οικονομικά. Παρεμπιπτόντως, αυτή η ιδέα "παίζει" πολύ το τελευταίο διάστημα σε πολλές συζητήσεις, μια και λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν, ο καιρός σιγά-σιγά φτιάχνει και το μυαλό αρχίζει να ταξιδεύει:lol:
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
αα και η φωτο που εχω για αβαταρ ειναι απο αγκιστρι,εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ αυτο το νησακι
Κι εγώ Αίγινα την "φοβάμαι". Η αλήθεια είναι ότι δεν την έχω ψάξει πολύ, θα κάνω μια έρευνα και θα δω.
Αγκίστρι είναι όντως πολύ ωραία, πήγα πέρυσι. Σπέτσες είναι όντως ακριβά?
Ο Πόρος τι λέει από νυχτερινή ζωή?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Frenchman, για 2-4 μέρες, αυτό που θα έκανα εγώ θα ήταν να "ξεσκονίσω" την ατζέντα μου και να συσφίγξω τις σχέσεις μου:D με "ξεχασμένους" φίλους, κουμπάρους, ξαδέρφια κλπ. Όλο και κάποιος θα έχει ένα εξοχικό κοντά στην Αθήνα. Για 2-3 μέρες δεν γίνεσαι βάρος και, φυσικά, θα περάσεις πολύ οικονομικά. Παρεμπιπτόντως, αυτή η ιδέα "παίζει" πολύ το τελευταίο διάστημα σε πολλές συζητήσεις, μια και ο καιρός σιγά-σιγά φτιάχνει και το μυαλό αρχίζει να ταξιδεύει:lol:
Βρε έχω να πάω σε εξοχικό. Κάθε χρόνο πηγαίνω στα Στύρα τα οποία λατρεύω..
Το θέμα είναι για νησάκι. :D

ΥΓ: Τι σιγά-σιγά? Το μυαλό βρίσκεται ήδη στο καλοκαιράκι! Δεν θα μας πεθάνουν κιόλας! :clap:
 

antzelis

Member
Μηνύματα
60
Likes
5
εμεις που σκεφτικαμε ειδη τι θα κανουμε καλοκαιρι αποφασισαμε να παμε αμμουλιαννη καμπιγκ κρητη σε φιλους χαλκιδικη στο σπιτι των πεθερικων αλονησο λερο πατμο στο σπιτι τον κουμπαρων μας μιτιληνη στο σπιτι των ξαδερφων μου αλλονησο σε φιλους σκοπελο τινο πατμο σε ξαδερφια του παναγιωτη
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Ε, αυτό λέω... ψάξε να βρεις φίλο/θείο/κουμπάρο με εξοχικό σε νησί:haha:
Βασικά τώρα που με έβαλες σε σκέψεις ένας φίλος είναι από Μεγανήσι και θα δουλεύει κιόλας εκεί το καλοκαίρι!!!
Είναι λίγο μακριά βέβαια για 4ημερο + βενζίνες αλλά γλιτώνω την διαμονή!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
εμεις που σκεφτικαμε ειδη τι θα κανουμε καλοκαιρι αποφασισαμε να παμε αμμουλιαννη καμπιγκ κρητη σε φιλους χαλκιδικη στο σπιτι των πεθερικων αλονησο λερο πατμο στο σπιτι τον κουμπαρων μας μιτιληνη στο σπιτι των ξαδερφων μου αλλονησο σε φιλους σκοπελο τινο πατμο σε ξαδερφια του παναγιωτη
Frenchman, να τι εννοούσα:haha: Η antzelis "ξετρύπωσε" συγγενείς σε όλη την Ελλάδα:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom