Ισπανία Καλοκαιρινές διακοπές στη... Βαρκελώνη

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
για το Barcelona Touristic Bus, πολύ χρήσιμες οι info σου! (ίσως θα έπρεπε να γράψουμε γι' αυτό και στο group) ο μόνος λόγος που, προσωπικά, το απέφυγα, είναι επειδή πήγα αύγουστο και είχε μεγάλες ουρές...
Εμείς πάλι, ένας από τους βασικούς λόγους που το αποφύγαμε ήταν ότι είχε κρύο και συνήθως όπου το συναντάγαμε είχε ελεύθερες θέσεις μόνο στην οροφή (σιγά μην ανέβαινα)...επίσης είχαμε διαβάσει κάπου ότι συχνά αργεί να έρθει.

Πάντως ισχύει αυτό με τα κουπόνια και τις εκπτώσεις ότι ισχύουν για έναν χρόνο, εμείς το μάθαμε την τελευταία ή προτελευταία ημέρα.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
το χειμώνα κρύο, το καλοκαίρι ζέστη! :haha: ...ναι ισχύουν για ένα χρόνο τα κουπόνια, το επιβεβαιώνω κι εγώ, καθώς το χρησιμοποίησε φίλη...

πάντως, όπως έχω ξαναγράψει, το ίδιο μου συνέβη και με τη barcelona card... έδειχνα το δεκέμβριο αυτή που είχα αγοράσει τον αύγουστο και μου κάνανε τις εκπτώσεις κανονικά, χωρίς πρόβλημα ;)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
καλώς ήρθες στο travelstories ηλέκτρα!:p

ποτέ δε μας κουράζει υλικό για τη βαρκελώνη, ειδικά όταν είναι τόσο φρέσκο και updated όσο το δικό σου!

σ' ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες, ειδικότερα για τις πολλές προτάσεις για hotel.. είναι ένα θέμα στο οποίο ακόμη δεν έχω βρει στη βαρκελώνη αυτό ακριβώς που θα ήθελα... το ψάξιμο συνεχίζεται ;)

για το Barcelona Touristic Bus, πολύ χρήσιμες οι info σου! (ίσως θα έπρεπε να γράψουμε γι' αυτό και στο group) ο μόνος λόγος που, προσωπικά, το απέφυγα, είναι επειδή πήγα αύγουστο και είχε μεγάλες ουρές...

ό,τι άλλο θυμηθείς, είναι ευπρόσδεκτο... και αν περιηγηθείς στο φόρουμ θα δεις ότι έχουμε φτιάξει και group "βαρκελωνόπληκτων", όπου φυσικά και θα θέλαμε τη συμμετοχή σου! :)
και γω το απεφυγα το barcelona touristic bus γιατι ακομα και τον απριλιο οι ουρες ηταν παρα πολυ μεγαλες.χρησιμοποιησα κυριως το ποδι(γνωστο και δοκιμασμενο εργαλειο),αλλες φορες το λεωφορειο και λιγοτερες το μετρο.Για καλοκαιρι δεν προτεινω να μεινει κανεις πανω και γυρω απο την Ραμπλα γιατι οι ορδες των τουριστων και των απανταχου μεθυσμενων κανουν την νυχτα αφορητη!!! προτιμηστε καπου πιο ψηλα.αλλωστε ειναι πολυ ωραια να κατεβαινεις με το ποδι και να εχεις βαλει στοχο το αγαλμα του κολομβου προς το λιμανι!!!:clap::clap:
 

cop4u

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Β.Ακρωτήρι-Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ!!!!
Πολύ αναλυτική περιγραφή!Με ταξίδεψες στα μέρη που πήγα πέρσι με την μοτοσυκλέτα μου!
 

rainbow_326

Member
Μηνύματα
59
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
Γειά σας παιδία! Εγώ πήγα στη Βαρκελώνη το Πάσχα εφοδιασμένος με τους οδηγούς σας και πέρασα τέλεια. Είναι η πρώτη φορά που γράφω αλλά όχι η πρώτη που διαβάζω τους πολύ όμορφους οδηγούς σας. Μέσα στο καλοκαίρι όταν βρω χρόνο θα επισημάνω κάποια σημεία από τον οδηγό και θα προσθέσω κάποια πράγματα! Το καλοκαίρι θέλω να πάω εκδρομή στην Ευρώπη, να δούμε που όμως. Τώρα ψάχνω μέρη. Καλώς σας βρήκα και χαίρομαι πολύ που είμαι πλέον ενεργό μέλος της παρέας σας.

Αποστόλης
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Γειά σας παιδία! Εγώ πήγα στη Βαρκελώνη το Πάσχα εφοδιασμένος με τους οδηγούς σας και πέρασα τέλεια. Είναι η πρώτη φορά που γράφω αλλά όχι η πρώτη που διαβάζω τους πολύ όμορφους οδηγούς σας. Μέσα στο καλοκαίρι όταν βρω χρόνο θα επισημάνω κάποια σημεία από τον οδηγό και θα προσθέσω κάποια πράγματα! Το καλοκαίρι θέλω να πάω εκδρομή στην Ευρώπη, να δούμε που όμως. Τώρα ψάχνω μέρη. Καλώς σας βρήκα και χαίρομαι πολύ που είμαι πλέον ενεργό μέλος της παρέας σας.

Αποστόλης

Γειά σου Αποστόλη!!! :)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Γειά σας παιδία! Εγώ πήγα στη Βαρκελώνη το Πάσχα εφοδιασμένος με τους οδηγούς σας και πέρασα τέλεια. Είναι η πρώτη φορά που γράφω αλλά όχι η πρώτη που διαβάζω τους πολύ όμορφους οδηγούς σας. Μέσα στο καλοκαίρι όταν βρω χρόνο θα επισημάνω κάποια σημεία από τον οδηγό και θα προσθέσω κάποια πράγματα! Το καλοκαίρι θέλω να πάω εκδρομή στην Ευρώπη, να δούμε που όμως. Τώρα ψάχνω μέρη. Καλώς σας βρήκα και χαίρομαι πολύ που είμαι πλέον ενεργό μέλος της παρέας σας.

Αποστόλης
welcome αποστολη!!!
κανε τις επισημανσεις σου, γιατι ειμαστε πολλοι που ετοιμαζομαστε για βαρκελωνη!!!
 

rainbow_326

Member
Μηνύματα
59
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
welcome αποστολη!!!
κανε τις επισημανσεις σου, γιατι ειμαστε πολλοι που ετοιμαζομαστε για βαρκελωνη!!!
Βλέπω ότι σε 1 μήνα φεύγεις για Βαρκελώνη. Θα σου φτιάξω ένα οδηγό πολύ τέλειο! Μέχρι τότε διάβασε της chrikky και τον οδηγό του site (δε θυμάμαι ποιος τον έγραψε) που είναι πολύ κατατοπιστικοί. (Μέχρι και αν είναι αναπαυτικές οι θέσεις της vueling θα μάθεις, τι αλλό θες :D)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ευτυχως που μπηκες στο φορουμ γιατι τοσο καιρο κανεις δεν εγραφε πληροφοριες για Βαρκελωνη!!!:haha::haha:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Βλέπω ότι σε 1 μήνα φεύγεις για Βαρκελώνη. Θα σου φτιάξω ένα οδηγό πολύ τέλειο! Μέχρι τότε διάβασε της chrikky και τον οδηγό του site (δε θυμάμαι ποιος τον έγραψε) που είναι πολύ κατατοπιστικοί. (Μέχρι και αν είναι αναπαυτικές οι θέσεις της vueling θα μάθεις, τι αλλό θες :D)
καλε, τα εχω διαβασει ολα αυτα!απλα, θελω κι αλλα!!:oops:
δεν χορταινω να διαβαζω για βαρκελωνη!μαζεψα σπιτι 5 οδηγους και τους διαβαζω συνδυαστικα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom