Γενικά Καλοκαιρινές διακοπές 2017

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα.
Πολύ ακριβά; Σχετικό είναι αυτό. Ακριβά σε σχέση με άλλα, δεν είναι όμως και Μύκονος!
Αν θέλεις κόσμο στην ηλικία σας, και έντονη νυχτερινή ζωή αλλά και ωραίες παραλίες, και όλα αυτά με Low budget, επιλέγεις Ίο και πέφτεις 100% μέσα.
Αλλιώς Πάρο με τις επιφυλάξεις σου να ισχύουν ωστόσο..
 

bella_99

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Γεια σας! Ειμαστε μια παρέα κοριτσιών 30-32 και ψάχνουμε να κλείσουμε διακοπές για Ιούλιο . Ψάχνουμε κάπου που να έχει ωράια νυχτερινή ζωή( μπαράκια κτλ όχι κλαμπς) , ωραίες οργανωμένες παραλίες κ καλό φαγητό . Μύκονο δεν παίζει γιατί ειναι πολύ ακριβά , έπεσε στο τραπέζι πρόταση για Πάρο η Σπέτσες . Πάρο έχω πάει όταν ήμουνα πιο μικρή και ανησυχώ πως θα ειναι γεμάτο φοιτητές , Τώρα πάλι για Σπέτσες δεν ξέρω . Ακούω γνώμες κ προτάσεις !! ευχαριστώ
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
25.881
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Γεια σας! Ειμαστε μια παρέα κοριτσιών 30-32 και ψάχνουμε να κλείσουμε διακοπές για Ιούλιο . Ψάχνουμε κάπου που να έχει ωράια νυχτερινή ζωή( μπαράκια κτλ όχι κλαμπς) , ωραίες οργανωμένες παραλίες κ καλό φαγητό . Μύκονο δεν παίζει γιατί ειναι πολύ ακριβά , έπεσε στο τραπέζι πρόταση για Πάρο η Σπέτσες . Πάρο έχω πάει όταν ήμουνα πιο μικρή και ανησυχώ πως θα ειναι γεμάτο φοιτητές , Τώρα πάλι για Σπέτσες δεν ξέρω . Ακούω γνώμες κ προτάσεις !! ευχαριστώ
Όλα αυτά που γράφεις ότι ζητάτε από τις διακοπές σας θεωρώ ότι μπορεί να σας τα προσφέρει η Πάρος. Τον Ιούλιο στο νησί δεν γίνεται ο πανικός του Αυγούστου.
Εξάλλου έχετε πάρα πολλές επιλογές για να μπορέσετε να απολαύσετε και πιο ήρεμες παραλίες.
Η Σάντα Μαρία, η Χρυσή ακτή, οι Κολυμπήθρες, η Πούντα, το Μοναστήρι είναι πολύ οργανωμένες και συγκεντρώνουν πάρα πολύ κόσμο. Υπάρχουν όμως και άλλες επιλογές όπως ο Φάραγγας, ο Λωλαντώνης, ο Καλόγηρος, ο Δρυός, το Πίσω Λιβάδι, ο Λογαράς, η Αλυκή, ο Παρασπόρος, ο Κριός, η Λάγγερη (άλλες οργανωμένες, άλλες όχι) που είναι πολύ ωραίες παραλίες και δεν γίνεται ο πανικός του επικρατεί στις πιο δημοφιλείς που προανέφερα.
Από νυχτερινή ζωή και επιλογές άλλο τίποτα. Θα βρείτε τα πάντα. Δεν έχει νόημα να το αναλύσω περισσότερο.
Από φαγητό επίσης οι επιλογές είναι αμέτρητες. Και φθηνά και ακριβά, τα πάντα. Επίσης μπορείτε να συνδυάσετε και μια ημερήσια εκδρομή στην Αντίπαρο, η οποία πιστεύω ότι θα σας ενθουσιάσει.
Μπορείτε να επισκεφθείτε το σπήλαιο, να αράξετε σε κάποια παραλία και να κάνετε βόλτες στην πανέμορφη χώρα.

Οι Σπέτσες θεωρώ ότι είναι για διήμερο ή τριήμερο. Από παραλίες προσωπικά πιστεύω, ότι δεν λένε και πολλά και δεν νομίζω ότι είναι φτηνό νησί.

Άλλη πρόταση είναι η Σέριφος ή η Σίφνος.
 
Last edited:

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Συμφωνώ οι σπέτσες είναι για πσκ, επίσης πολύ οικονομικό νησί δεν το λες κ φυσικά οι παραλίες δε λένε κ πολλά.
Όπως προειπώθηκε, σίφνο ή σύρο;
 

Unicorn

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά ! Έχει μείνει κάποιος στα ενοικιαζόμενα που ονομάζονται Seaview στη Φολέγανδρο ?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.457
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα σε όλους!! Λοιπόον έχουμε και λέμε! Είμαστε 2 φίλες και σκεφτόμαστε για διακοπές στις κυκλάδες !βέβαια δεν μπορούμε να καταλήξουμε σε ποιο νησί. Σκεφτόμασταν για Πάρο (Αύγουστο ή τέλη ιουλίου γιατί μόνο τότε μπορούμε λόγω δουλειάς), αλλά μας έχουν αποθαρρύνει γενικά λέγοντας ότι είναι πολύ ακριβά και δεν συμφέρει να πας με budget . Γενικά θέλουμε να έχει κόσμο στην ηλικία μας (20 κατι ), αλλά όχι όλα τα λυκειόπαιδα που μόλις τέλειωσαν πανελλήνιες και πάνε διακοπές :p ! σαντορίνη απορρίπτεται επειδή η 1 έχει πάει ε και θέλουμε και τις ωραίες μας παραλίες (αν και θα ξαναπήγαινα ανετα!!! )έχετε να προτείνεται κάποιο οικονομικό νησί που να συνδυάζει και νυχτερινή ζωή αλλά και ήρεμα μέρη ;
Ίος !
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.457
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Γεια σας! Ειμαστε μια παρέα κοριτσιών 30-32 και ψάχνουμε να κλείσουμε διακοπές για Ιούλιο . Ψάχνουμε κάπου που να έχει ωράια νυχτερινή ζωή( μπαράκια κτλ όχι κλαμπς) , ωραίες οργανωμένες παραλίες κ καλό φαγητό . Μύκονο δεν παίζει γιατί ειναι πολύ ακριβά , έπεσε στο τραπέζι πρόταση για Πάρο η Σπέτσες . Πάρο έχω πάει όταν ήμουνα πιο μικρή και ανησυχώ πως θα ειναι γεμάτο φοιτητές , Τώρα πάλι για Σπέτσες δεν ξέρω . Ακούω γνώμες κ προτάσεις !! ευχαριστώ
Σπέτσες είναι μια χαρά γι αυτό που ζητάτε !!!
 

olavisi

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Γεια σας ειμαι καινουρια στο φορουμ το παρακολουθω καιρο κ ολο λεω να κανω εγγραφη και το ξεχνω :p φετος λεμε να παμε διακοπες ιουλιο μηνα {7/07-17-07) σε ενα σχετικα μικρο νησακι απλα δεν εχουμε αποφασισει με τον αντρα μου για το που :p λεμε για Συρο αλλα διαβασα οτι δεν εχει ωραιες παραλιες εγω για κουφωνησια ψινομαι αλλα δεν βρισκεις δωματιο. Πηγαμε περυσι Παρο περασαμε ΤΕΛΕΙΑ ειχα κλεισει σε ενα ενοικιαζομενο πολυ καθαρο περιποιημενο και οι ιδιοκτητες εξιπηρετικοτατοι σε οτι ζητησαμε (Αιολος στουντιο) στην Ναουσα. Δεν εχουμε αμαξι αλλα ειχε πολυ καλη συγκινωνια περυσι πηγαμε τελοσ Αυγουστου και δεν ειχε πολυ κοσμο παιζει ρολο και αυτο . Γενικα δεν μασ αρεσει το νταβαντουρι παμε για ξεκουρασει οποτε θελουμε ενα μεροσ με καλη συγκινωνια σχετικα οικονομικο με ωραιες παραλιες και να εχει καποια μαγαζια (π.χ μινι μαρκετ για τροφιμα πιο πολυ) Ε φανταζομαι σε οποιδηποτε μεροσ να πασ θα βρεις κανενα μπαρακι ταβερνεσ καφετεριες κ τετοια. οποτε παιδια βοηθηστε με να αποφασισωωω χαχα:D
 

The Newbie

Member
Μηνύματα
22
Likes
30
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Βόρειο Σέλας
Γεια σας! Ειμαστε μια παρέα κοριτσιών 30-32 και ψάχνουμε να κλείσουμε διακοπές για Ιούλιο . Ψάχνουμε κάπου που να έχει ωράια νυχτερινή ζωή( μπαράκια κτλ όχι κλαμπς) , ωραίες οργανωμένες παραλίες κ καλό φαγητό . Μύκονο δεν παίζει γιατί ειναι πολύ ακριβά , έπεσε στο τραπέζι πρόταση για Πάρο η Σπέτσες . Πάρο έχω πάει όταν ήμουνα πιο μικρή και ανησυχώ πως θα ειναι γεμάτο φοιτητές , Τώρα πάλι για Σπέτσες δεν ξέρω . Ακούω γνώμες κ προτάσεις !! ευχαριστώ
Δαγκωτό Πάρο...για εμένα είναι αγαπημένος προορίσμος...αν έχεις αμάξι να προτιμησεις να μείνεις στην Ανατολική πλευρα του νησιού που έχει πολύ ώραίες παραλίες. Ιδανικά Πίσω Λιβάδι, Λογαράς. Το Πίσω Λιβάδι είναι πολύ γραφικό και το βράδυ τέλειο χωρίς να γίνεται χαμός....εχει ταβερνες, μπαράκια και καφέ. Επίσης αν εχεις κάρτα CU (η ξέρεις κάποιον με CU) εχει προσφορά 1+1 εισητηριο δωρεαν, ψάχτω γιατί αξίζει

https://www.vodafonecu.gr/cu-around/offer/blue-star-ferries-1-1/

Εγω την τελευταια φορά έμεινα Λογαρά βρήκα ενα πολύ οικονομικο απλό δωμάτιο με μεγαλή όμως βεραντα με θέα. Τέλη Ιουλίου με τιμή 35€ 200 μέτρα από την παραλία του Λογαρά. Δεν μας ενοιαζε και πολύ...ήμασταν ολη την μέρα έξω. Αν αποφασίσεις και θέλεις πληροφορίες πες μου να σου δώσω στοιχεία

Αν θες να γυρίσεις το νησί θα πρέπει να εχεις αμάξι...Αξίζει γιατί για μένα ένα πολύ ομορφο κομμάτι της Πάρου που πρεπει να δεις είναι και κάποια χωριά όχι τόσο τουριστικά όπως Μάρπησσα και να φας στην Χαρούλα ή να πας στις Λεύκες. Να μπορείς να πας σε παραλίες όχι τόσο γνωστές όπως ο Μώλος ή στην διπλανό κολπίσκο "Καλόγερος" που μπορείς να κάνεις "αργιλοθεραπεία".
 
Last edited:

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Γεια σας παιδιά και πάλι όπως ήταν αναμενόμενο στη Φολέγανδρο δε βρήκαμε και μάλλον μας βλέπω για άλλο προορισμό μήπως έχετε να προτείνετε κάτι πιο εύκολο για χωρίς αυτοκίνητο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.763
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom