Γενικά Καλοκαιρινές διακοπές 2018

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ευχαριστώ ! Πιστεύεις θα άξιζε να μοιράσω τις μέρες; Πχ 2 μέρες Καταπολα και 2 Αιγιαλη;
Το προτείνω σε όλους όσους επισκέπτονται το νησί και μένουν πάνω από 6 μέρες.
Έχει πολύ όμορφα μέρη, παραλίες & χωριά στα πέριξ της Αιγιαλης.
Τώρα για 4 μέρες ίσως είναι λίγο περισσότερο ταλαιπωρία να αλλάξεις διαμονή. Απλα θα κοιτάξεις το πρόγραμμα σου, ώστε να αφιερώσεις 1 ημέρα και στο απο κει κομμάτι.
 

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
Καλημέρα!!!
θα πάω Σέριφο-Κύθνο τον Άυγουστο, από λίγες μέρες στο κάθε νησί.
Μπορείτε να μου προτείνετε παραλίες που πρέπει να δω οπωσδήποτε και καλά μέρη για φαγητό?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλημέρα!!!
θα πάω Σέριφο-Κύθνο τον Άυγουστο, από λίγες μέρες στο κάθε νησί.
Μπορείτε να μου προτείνετε παραλίες που πρέπει να δω οπωσδήποτε και καλά μέρη για φαγητό?
Καλημέρα. Και στα δύο νησιά, και ιδιαίτερα στη Σέριφο έχεις πολλές επιλογές.
Ελπίζω να υπάρχει μόνο και μεταφορικό μέσο.
Αυτές που πρέπει οπωσδήποτε να μη παραλείψεις, είναι φυσικά η ξακουστή Κολώνα, η Κανάλα, και κυρίως η παραλία του Σκύλου στη Κύθνο. Επίσης οπωσδήποτε Ψιλή άμμο, Βάγια, Άγιο Σώστη, και την αγαπημένη μου το Γάνεμα, στη Σέριφο. Για φαγητό θα βοηθήσουν οι ειδικότεροι, κάνε και μια έρευνα στο φόρουμ. Αυτό που θυμάμαι πάντως να γίνεται ο χαμός απο κόσμο και δικαιολογημένα σίγουρα, ήταν στη χώρα της Κύθνου το «Στέκι του Ντέζη».
 

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
Καλημέρα. Και στα δύο νησιά, και ιδιαίτερα στη Σέριφο έχεις πολλές επιλογές.
Ελπίζω να υπάρχει μόνο και μεταφορικό μέσο.
Αυτές που πρέπει οπωσδήποτε να μη παραλείψεις, είναι φυσικά η ξακουστή Κολώνα, η Κανάλα, και κυρίως η παραλία του Σκύλου στη Κύθνο. Επίσης οπωσδήποτε Ψιλή άμμο, Βάγια, Άγιο Σώστη, και την αγαπημένη μου το Γάνεμα, στη Σέριφο. Για φαγητό θα βοηθήσουν οι ειδικότεροι, κάνε και μια έρευνα στο φόρουμ. Αυτό που θυμάμαι πάντως να γίνεται ο χαμός απο κόσμο και δικαιολογημένα σίγουρα, ήταν στη χώρα της Κύθνου το «Στέκι του Ντέζη».
θα έχουμε μεταφορικό. Σ ευχαριστώ πολύ
 

Eirini-Avr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Είμαστε 3 φίλες στα 30+ και θέλουμε να πάμε ένα τριήμερο σε κοντινό προορισμό της Αθήνας. Μας ενδιαφέρει να έχει νυχτερινή ζωή με beach bar κτλ και ωραίες παραλίες. Έχετε καμιά πρόταση;
 

Katle

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Είμαστε 3 φίλες στα 30+ και θέλουμε να πάμε ένα τριήμερο σε κοντινό προορισμό της Αθήνας. Μας ενδιαφέρει να έχει νυχτερινή ζωή με beach bar κτλ και ωραίες παραλίες. Έχετε καμιά πρόταση;
Με φιλες πηγα προπερσυ στα κουφονησια.Μικρο νησι δεν χρειαζεται αμαξι.Μαζεμενα ολα,δυο τρια μπαρακια κι ενα afterραδικο αλλα ξενυχτι μεχρι το πρωι.Δεν εχει οικογενειες και οι παραλιες ονειρεμενες.Χρειαζεται ομως εξοπλισμος για τις παραλιες γιατι οι περισσοτερες ειναι ανοργανωτες.Εμεις ειχαμε παρει μιση σκηνη ,ευκολα την στηνεις και χωραγαμε και οι τρεις ανετα.
 

nikosthegreek

Member
Μηνύματα
31
Likes
3
παιδια θελω αυτο το καλοκαιρι να παω διακοπες με την κοπελα μου για ενα 5ημερο.Ειμαστε αναμεσα στην σαντορινη(ενας προορισμος που η ιδια τον θελει πολυ),μηλο και σκιαθο. Ειμαστε φοιτητες που σπουδαζουν στη θεσσαλονικη(αρα η επιλογη της σκιαθου βολευει περισσοτερο) και η καταγωγη μας ειναι απο αρτα(μακρια δηλαδη απο σαντορινη και μηλο και η ταλαιπωρια για να μεταφερθούμε εκει ειναι μεγαλη).Ωστοσο θελουμε να μαθουμε και αλλους προορισμους περα απο αυτους τους 3 που θα πληρουν με την σειρα τα εξης κριτηρια:

1)πολλές και ωραιες παραλιες(σε αυτο το κομματι ειμαστε απαιτητικοι μιας και ειμαστε συνηθισμενοι σε παραλιες του ιονιου)
2)να υπαρχει νυχτερινη ζωη κυριως για πιο χαλαρη διασκεδαση(μπαρακια για κοκτειλ ή κρασι,οχι τοσο πολυ κλαμπ)
3)δεν υπαρχει μεταφορικο μεσο μιας και μολις εκλεισα τα 21 και συγχρονως τον σεπτεμβριο εβγαλα διπλωμα αυτοκινητου.αρα επιθυμουμε ενα νησι που δεν θα ειναι τοσο σημαντικη η χρηση αυτοκινητου ή μηχανακι και να υπαρχουν συχνα δρομολογια για λεωφορεια
4)τελος,οπως ανέφερα και στην εισαγωγη η καταγωγη μας και ο τοπος που σπουδαζουμε δυσκολευει επιλογες σαν την σαντορινη και την μηλο. Ωστοσο ειμαστε ανοιχτοι σε ολες τις προτασεις για νησια του αιγαιου αρκει να υπαρχουν μερη ομορφα να δουμε και θα μας μεινουν αξεχαστα και μιας και ειμαστε φοιτητες οι διακοπες να μην ειναι πολυ ακριβες;)
 

Eirini-Avr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, απλά επειδή θα πάμε πσκ, θέλουμε κάπου κοντά για να μη χάσουμε χρόνο σε αποστάσεις...
 

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Όπως το περιγράφεις, η Σκιάθος, εάν δεν έχετε ξαναπάει, μου μοιάζει ιδανική επιλογή, τόσο λόγω απόστασης, αλλά κι επειδή έχει πανέμορφες παραλίες, έντονη ζωή για φοιτητές, αλλά και πιο ήρεμα μπαράκια, κτελ που σε πάει στις πιο σημαντικές παραλίες, και το μόνο αρνητικό είναι οι ίσως πιο ακριβές τιμές. Από Αιγαίο, πρόταση μου είναι η Σύρος, με την πανέμορφη Ερμούπολη, εξαιρετικές και συνήθως ήρεμες παραλίες και πολύ καλό δίκτυο ΚΤΕΛ. Νυχτερινή ζωή έχει, πιο ήρεμη από Σκιάθο μεν ,αλλά έχει. Plus, είναι πιο κοντινός προορισμός από Μήλο και Σαντορίνη κι έχει λογικές τιμές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.693
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom