Σερβία Καμια πληροφορια για Νις?

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Αν ρωτήσεις για το Hotel Ambassador θα το βρεις!! Είναι στον πίσω δρόμο!!
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Θα περάσεις τέλεια! Είμαι σίγουρη! :) Μόνο Νις θα μείνεις Σερβία;
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Ναι οδικώς...γυρνούσα από roadtrip Ουγγαρία-Τσεχία-Γερμανία και έμεινα μόνο ένα βράδυ! Αρχικά οι εντυπώσεις δεν ήταν και οι καλύτερες-περιμέναμε κάτι στυλ Βελιγράδι-αλλά το κέντρο πολύ συμπαθητικό...! Είχε πεζόδρομο και βόλταραν πολύ οι Σέρβοι! Είχε και φρούριο δίπλα στο ποτάμι αλλά δυστυχώς δεν προλαβα να το επισκεφθώ! Αν θέλεις κι άλλες πληροφορίες για Σερβία και μπορώ να σε βοηθήσω στείλε μου πμ...! :)
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Οκ σορρυ! Δεν ηξερα οτι ενδιαφερεστε ...! :)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Άξιζει για ΠΣΚ η πόλη του Νις;
Κάθε νέα ή διαφορετική από τις αναφερόμενες στο προηγούμενο ποστ πληροφορία, ευπρόσδεκτη!
 
Last edited:

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Προσωπικά πήγα στη Νις τον Οκτώβριο του 2016, ημερήσια εκδρομή από Σόφια, καθώς απέχει περίπου 2 ώρες με αυτοκίνητο.
Είναι η τρίτη μεγαλύτερη πόλη της Σερβίας, οι Βούλγαροι την επισκέπτονται συχνά μια και δεν απέχει πολύ από αυτούς.
Τα μέρη που είδαμε είναι ο Πύργος των Νεκροκεφαλών -και η ενδιαφέρουσα ιστορία που αυτός έχει, οι νεκροκεφαλές είναι πραγματικές, τα απομεινάρια μιας ρωμαϊκής κατοικίας, της Mediana, που θεωρείται από τα βασικά αξιοθέατα, καθώς επίσης και το στρατόπεδο συγκέντρωσης της πόλης, κάτι που λίγοι γνωρίζουν, επί εποχής των Ναζί φυσικά.
Από εκεί και πέρα έχει ένα μεγάλο πεζόδρομο για βόλτα, ψώνια, φαγητό αν και είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και άλλα μέρη να εξερευνήσει κανείς, αλλά εμείς, δυστυχώς δεν είχαμε το χρόνο.
Με την ευκαιρία βάζω και μερικές φωτό από την πόλη μια και δεν είχα την ευκαιρία να γράψω μια ολοκληρωμένη ταξιδιωτική ιστορία όταν πήγαμε... :(

DSC_0174_result.jpg DSC_0180_result.jpg DSC_0182_result.jpg DSC_0187_result.jpg DSC_0191_result.jpg DSC_0197_result.jpg DSC_0199_result.jpg DSC_0210_result.jpg DSC_0211_result.jpg DSC_0213_result.jpg DSC_0214_result.jpg DSC_0216_result.jpg DSC_0218_result.jpg DSC_0226_result.jpg DSC_0232_result.jpg DSC_0241_result.jpg DSC_0244_result.jpg DSC_0250_result.jpg DSC_0251_result.jpg DSC_0255_result.jpg
 

LikeNoOther

Member
Μηνύματα
63
Likes
138
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρεια Κορέα
Έχω βρει πολύ φτηνά εισιτήρια για Νις και σκέφτομαι να πάω από εκεί με λεωφορείο Βελιγράδι και στον γυρισμό να μείνω και λίγο εκεί. Σε μια-μιάμιση μέρα προλαβαίνεις να δεις πραγματάκια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom