Γενικά Καμμία προσφορά σε αεροπορικά ακόμη και 4 μήνες πρίν!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εγβ δεν εχω καταλαβει αν το προβλημα ειναι οτι παντα οι τιμες ειναι ιδιες ι οτι δεν βρησκεις καλες τιμες για εκει που θελεις
Θα μπορούσαν οι τιμές να ήταν ίδιες συνέχεια αλλά σε τιμές προσφοράς οπότε δε θα είχες πρόβλημα να βρεις καλές τιμές για εκεί που θέλεις μιας και θα ήταν συνέχεια σε επίπεδα προσφοράς.
Πάντως, ούτε εγώ έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα της ΟΡ και δεν καταλαβαίνω και το λόγο ύπαρξης αυτού του θέματος. Η διακύμανση των εισιτηρίων είναι τόσο ελεύθερη όσο και η διακύμανση της τιμής της ντομάτας στη λαϊκή αν θες αγοράζεις αν θες δεν αγοράζεις.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Αν είναι να λέω ελεύθερα τη γνώμη μου και τις εμπειρίες μου που είχα εως τώρα με τα αεροπορικά και να με πολεμάτε ότι είμαι άσχετη ή οτι δήποτε τέτοιο μάλλον δεν ταιριάζω σε αυτό το φόρουμ και στο κλίμα... Εϊστε δυστυχώς επιθετικοί κάποιοι αντί να με βοηθήσετε στο τί κάνω λάθος ή να κάνουμε μια συζήτηση.. Εγώ έκανα ερώτηση να δούμε και να συζητήσουμε για πιο λόγο δε κατάφερα ΠΟΤΕ εως τώρα να βρώ για κανέναν προορισμό εισιτήριο κάτω απο 250? με επιστροφή για Αυστρία, Ολλανδία ή και Βαρκελώνη που ταξιδεύω τώρα.

Το πρόβλημα μου λοιπόν είναι αυτό!! Γιατί δε μπορώ να βρω χαμηλότερες τιμές;;Ψάχνω κάπου λάθος;; Μπορεί! Δεν έχω συναντήσει προσωπικά ποτέ χαμηλότερες τιμές ακόμη και όταν ζητάω συγκεκριμένες ημερομηνίες που έχουν προσφορές οι συγκεκριμένες εταιρίες... Οπότε δε βρίσκω χαμηλές τιμές...

Και αν δεν έχει λόγο ύπαρξης το θέμα κλείστε το..
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Αν είναι να λέω ελεύθερα τη γνώμη μου και τις εμπειρίες μου που είχα εως τώρα με τα αεροπορικά και να με πολεμάτε ότι είμαι άσχετη ή οτι δήποτε τέτοιο μάλλον δεν ταιριάζω σε αυτό το φόρουμ και στο κλίμα... Εϊστε δυστυχώς επιθετικοί κάποιοι αντί να με βοηθήσετε στο τί κάνω λάθος ή να κάνουμε μια συζήτηση.. Εγώ έκανα ερώτηση να δούμε και να συζητήσουμε για πιο λόγο δε κατάφερα ΠΟΤΕ εως τώρα να βρώ για κανέναν προορισμό εισιτήριο κάτω απο 250? με επιστροφή για Αυστρία, Ολλανδία ή και Βαρκελώνη που ταξιδεύω τώρα.

Το πρόβλημα μου λοιπόν είναι αυτό!! Γιατί δε μπορώ να βρω χαμηλότερες τιμές;;Ψάχνω κάπου λάθος;; Μπορεί! Δεν έχω συναντήσει προσωπικά ποτέ χαμηλότερες τιμές ακόμη και όταν ζητάω συγκεκριμένες ημερομηνίες που έχουν προσφορές οι συγκεκριμένες εταιρίες... Οπότε δε βρίσκω χαμηλές τιμές...

Και αν δεν έχει λόγο ύπαρξης το θέμα κλείστε το..
δε βλεπω κανεναν επιθετικο εγω... ο καθενας λεει τη γνωμη του, αν θελεις πες μας που ακριβως το ειδες αυτο? μπορει να εισαι και λιγο ατυχη με τα εισητηρια η οχι και τοσο καλη στο ψαξιμο;)
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Δυστυχώς ένα άτομο ήταν αυτό όπου άφησε 2 μηνύματα και μου φάνηκαν επιθετικά.. Αν ξανα διαβάσεις ή δει και ο ίδιος ίσως καταλάβει..Ειδικά για ένα νέο μέλος που έχει απορίες, και ξεκινάει τώρα στην ουσία τα ταξίδια και είναι στο στάδιο να μάθει πως λειτουργούν οι εταιρίες ή τα αεροπορικά εισιτήρια είναι ο χειρότερος τρόπος να το παίρνει απο τα μούτρα επειδή δε γνωρίζει..

Και όπως κατηγορούμε στις ξένες χώρες αφιλόξενους κάποιους και μας πειράζει όταν κάνουμε μια ερώτηση και μας ξινίζουν τα μούτρα, ακριβώς αυτό ένιωσα κι εγώ... Δηλαδή αν κάποιος τουρίστας συναντήσει το συγκεκριμένο άτομο και κάνει μια ερώτηση, θα τον πάρει απο τα μούτρα ότι είναι άσχετος κλπ?..

ΝΑΙ λοιπόν ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ γι'αυτό έγινα μέλος και απευθύνθηκα σε άτομα πολυταξιδεμένα που θα μπορούσαν να με βοηθήσουν αλλιώς δε θα βρισκόμουν εδώ να ανοίγω θέμα προς συζήτηση.. Θα ξανα γράψω σε 20 χρόνια που θα γνωρίζω περισσότερα πράγματα..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εγώ έκανα ερώτηση να δούμε και να συζητήσουμε για πιο λόγο δε κατάφερα ΠΟΤΕ εως τώρα να βρώ για κανέναν προορισμό εισιτήριο κάτω απο 250? με επιστροφή για Αυστρία, Ολλανδία ή και Βαρκελώνη που ταξιδεύω τώρα.

Γιατί δε μπορώ να βρω χαμηλότερες τιμές;;

Δεν έχω συναντήσει προσωπικά ποτέ χαμηλότερες τιμές ακόμη και όταν ζητάω συγκεκριμένες ημερομηνίες που έχουν προσφορές οι συγκεκριμένες εταιρίες...

Οπότε δε βρίσκω χαμηλές τιμές...
aimg818.imageshack.us_img818_8807_amsk.jpg


aimg97.imageshack.us_img97_7329_ams2.jpg


aimg694.imageshack.us_img694_3440_barcelonax.jpg


aimg713.imageshack.us_img713_9805_viex.jpg
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Δυστυχώς ένα άτομο ήταν αυτό όπου άφησε 2 μηνύματα και μου φάνηκαν επιθετικά.. Αν ξανα διαβάσεις ή δει και ο ίδιος ίσως καταλάβει..Ειδικά για ένα νέο μέλος που έχει απορίες, και ξεκινάει τώρα στην ουσία τα ταξίδια και είναι στο στάδιο να μάθει πως λειτουργούν οι εταιρίες ή τα αεροπορικά εισιτήρια είναι ο χειρότερος τρόπος να το παίρνει απο τα μούτρα επειδή δε γνωρίζει..

Και όπως κατηγορούμε στις ξένες χώρες αφιλόξενους κάποιους και μας πειράζει όταν κάνουμε μια ερώτηση και μας ξινίζουν τα μούτρα, ακριβώς αυτό ένιωσα κι εγώ... Δηλαδή αν κάποιος τουρίστας συναντήσει το συγκεκριμένο άτομο και κάνει μια ερώτηση, θα τον πάρει απο τα μούτρα ότι είναι άσχετος κλπ?..

ΝΑΙ λοιπόν ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ γι'αυτό έγινα μέλος και απευθύνθηκα σε άτομα πολυταξιδεμένα που θα μπορούσαν να με βοηθήσουν αλλιώς δε θα βρισκόμουν εδώ να ανοίγω θέμα προς συζήτηση.. Θα ξανα γράψω σε 20 χρόνια που θα γνωρίζω περισσότερα πράγματα..

Μην το ψαχνεις,ειναι μια πολυ μικρη μεριδα που δεν θελει να απανταει στις ερωτησεις που κανουν οι νεοτεροι.Γνωστοι σε ολους.Οποτε μη δινεις σημασια.Παντως,επειδη πολλοι εδω γνωριζουν και εχουν διαθεση να βοηθησουν,πραγματικα ωφελεισαι.

Απο την πλευρα μου μαλλον συνηθισα να μην ταξιδευω εξωτερικο με προσφορες,τουλαχιστον οπως τις αντιλαμβανονται ολοι εδω.Αφου μπορω να λειπω μονο high seasons.Πολλα εξαρτωνται απο το ποτε μπορεις να ταξιδευεις,λογω δουλειας κτλ.
Συμφωνω οτι ειναι πιθανο να κλεινεις καιρο πριν και παλι να μην πετυχαινεις καλες τιμες.Αλλα σιγουρα εμεις πρεπει να προσαρμοζομαστε στις οποιες προσφορες,δεν γινεται αλλιως.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Eπί προσωπικού και το κόβω εδώ...

Προς katerina-1-
Έγραψες του κόσμου τις ανακρίβειες και κατηγόρησες ευθέως τις αεροπορικές εταιρίες ότι βγάζουν προσφορές μαϊμού. Σου απάντησαν όλοι ότι αυτό δεν ισχύει κι εσύ εξακολούθησες να επιμένεις... τώρα ζητάς τα ρέστα από πάνω ότι σε πολεμάμε... ποιός σε πολεμάει και ποιός ασχολείται μαζί σου δεν έχω καταλάβει... εγώ διάβασα ένα ποστ από ένα νέο μέλος που όχι μόνο δεν ρωτάει για να μάθει αλλά βγάζει αυθαίρετα συμπεράσματα και επιμένει σε αυτά...σου εξήγησαν όλοι τι τρέχει κι εγώ εκτός από την απάντηση μου διαπίστωσα με αυτά που έγραψες ότι δεν έχεις ιδέα από αεροπορικά... αντί λοιπόν να κάνεις μια ερώτηση για το τι κάνεις λάθος και δεν βρίσκεις εισιτήρια αρχίζεις να κατηγορείς και να αμφισβητείς αεροπορικές εταιρίες και μέλη... το ξέρω ότι οι αγανακτισμένοι είναι της μόδας αλλά μην το παίζεις έξυπνη, άσε τις κλάψες και διάβαζε για να μαθαίνεις ειδικά σε θέματα που δεν ξέρεις... αν πάλι νομίζεις ότι σε πολεμάμε και δεν το αντέχεις τα σκυλιά είναι δεμένα...

Προς wotan 1975
Το ότι δεν βοηθάω τον κόσμο σε αυτό το φόρουμ ήταν κάτι που δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα το έλεγε κάποιος... το άκουσα κι αυτό... άμα είναι μιζέρος ο άλλος τι να σχολιάσεις... δεν αξίζει...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Κατσε ρε Traveller,δεν εννοω εσενα,αμεσως παρεξηγηθηκες!
Ισως στην αρχη να ησουν λιγο αποτομος αλλα μετα αλλαξα αποψη!Εκτιμω οτι προσωπικα με εχεις βοηθησει σε ερωτηματα που ειχα,ειδικα τον τελευταιο καιρο!Παρολο που με ειπες και μιζερο αλλα δεν πειραζει.

Γενικα,παντως καλο θα ειναι μην αποπαιρνουμε καποιον,ολοι εδω ζηταμε να μας απντησουν σε κατι,γιαυτο υπαρχει το φορουμ.
Εχουμε και κοινο φιλο,τον Kalspiros!
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Eπί προσωπικού και το κόβω εδώ...

Προς katerina-1-
Έγραψες του κόσμου τις ανακρίβειες και κατηγόρησες ευθέως τις αεροπορικές εταιρίες ότι βγάζουν προσφορές μαϊμού. Σου απάντησαν όλοι ότι αυτό δεν ισχύει κι εσύ εξακολούθησες να επιμένεις... τώρα ζητάς τα ρέστα από πάνω ότι σε πολεμάμε... ποιός σε πολεμάει και ποιός ασχολείται μαζί σου δεν έχω καταλάβει... εγώ διάβασα ένα ποστ από ένα νέο μέλος που όχι μόνο δεν ρωτάει για να μάθει αλλά βγάζει αυθαίρετα συμπεράσματα και επιμένει σε αυτά...σου εξήγησαν όλοι τι τρέχει κι εγώ εκτός από την απάντηση μου διαπίστωσα με αυτά που έγραψες ότι δεν έχεις ιδέα από αεροπορικά... αντί λοιπόν να κάνεις μια ερώτηση για το τι κάνεις λάθος και δεν βρίσκεις εισιτήρια αρχίζεις να κατηγορείς και να αμφισβητείς αεροπορικές εταιρίες και μέλη... το ξέρω ότι οι αγανακτισμένοι είναι της μόδας αλλά μην το παίζεις έξυπνη, άσε τις κλάψες και διάβαζε για να μαθαίνεις ειδικά σε θέματα που δεν ξέρεις... αν πάλι νομίζεις ότι σε πολεμάμε και δεν το αντέχεις τα σκυλιά είναι δεμένα...

Προς wotan 1975
Το ότι δεν βοηθάω τον κόσμο σε αυτό το φόρουμ ήταν κάτι που δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα το έλεγε κάποιος... το άκουσα κι αυτό... άμα είναι μιζέρος ο άλλος τι να σχολιάσεις... δεν αξίζει...
Είδες μόνος σου το κατάλαβες πως εσύ ήσουν το άτομο που επιτέθηκες και φαίνεται ακόμη και απο αυτό το μήνυμα ότι συνεχίζεις να είσαι επιθετικός επι προσωπικού επιπέδου.
Έγραψα τι έχω συναντήσει και δεν είπα ότι ξέρω τίποτα.. Και τι σε νοιάζει εσένα αν κατηγόρησα αεροπορικές εταιρίες δικές σου είναι και σε πείραξε τόσο; Αν είναι δυνατόν λες και κατηγόρησα την οικογένειά σου έκανες.
Και συνεχίζω να επιμένω όταν λέει η διαφήμιση κλείσε θέση τώρα με 69? και μόλις παίρνω μου τα βγάζουν 120? δεν είναι παραπλάνηση; Και αν τελείωσαν οι θέσεις γιατί δε σταματάν τη διαφήμιση και συνεχίζει να παίζει;
Το ξέρω πως μπορεί να έχεις προσωπικά προβλήματα και να ξεσπάς στο φόρουμ μ'αυτόν τον τρόπο αλλα δε φταίμε σε τίποτα οι υπόλοιποι.. Και μη ψωνίζεσαι, το ότι είσαι πολυταξιδεμένος δε σημαίνει πως ξαφνικά απέκτησες τρόπους ευγένειας γιατί βλέπω πως απο τρόπους συμπεριφοράς μηδέν και αγένεια.. Νόμιζα πως άτομα πολυταξιδεμένα έχουν άλλον τρόπο σκέψης αλλά εσύ καταρρίπτεις τον μύθο δυστυχώς.
Και με τέτοια συμπεριφορά δε θα ήθελα καμμία απάντηση απο'σένα και να μην ξανα ασχοληθείς σε παρακαλώ με τα μηνύματά μου..
Αυτοί που θέλουν να βοηθήσουν θα το κάνουν καλοπροαίρετα.
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Πάντως γενικά επειδή κι εγώ προσπαθώ να βρω προσφορές σε αεροπορικά για να ταξιδεύω, δεν μπορώ να πω ότι μου είναι εύκολο, κυρίως όμως επειδή εγώ δεν μπορώ να κανονίσω από πολύ πριν άδειες σε μη high season.
Προφανώς προσφορές υπάρχουν και δεν αποτελούν παραπλανητική διαφήμιση, συμφωνώ με αυτό που ειπώθηκε πιο πριν, ότι για να αξιοποιήσεις μια τέτοια προσφορά πρέπει να προσαρμόσεις τα ταξίδια σου με βάση τις προσφορές αντί να περιμένεις να βγάλουν προσφορές την εποχή που θέλεις, ειδικά αν είναι high season. Όποιος τυχερός μπορεί, μια χαρά, οι υπόλοιποι...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.341
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom