Γενικά Καμμία προσφορά σε αεροπορικά ακόμη και 4 μήνες πρίν!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.589
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ έκανα ερώτηση να δούμε και να συζητήσουμε για πιο λόγο δε κατάφερα ΠΟΤΕ εως τώρα να βρώ για κανέναν προορισμό εισιτήριο κάτω απο 250? με επιστροφή για Αυστρία, Ολλανδία ή και Βαρκελώνη που ταξιδεύω τώρα.

Το πρόβλημα μου λοιπόν είναι αυτό!! Γιατί δε μπορώ να βρω χαμηλότερες τιμές;;Ψάχνω κάπου λάθος;; Μπορεί!

Αν έψαχνες σε κάποια ψαχνομηχανή (υπάρχουν χιλιάδες, π.χ. KAYAK - Cheap Flights, Hotels, Airline Tickets, Cheap Tickets, Cheap Travel Deals - Compare Hundreds of Travel Sites At Once) θα έβλεπες πως υπάρχουν τιμές στα 130?, στα 150? κλπ, στο έγραψα και πιο πάνω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μην το ψαχνεις,ειναι μια πολυ μικρη μεριδα που δεν θελει να απανταει στις ερωτησεις που κανουν οι νεοτεροι.Γνωστοι σε ολους.
αυτό να το ξεκαθαρίσεις αν εχεις το θάρρος της γνώμης σου και να μην γίνεσαι "τσάμπα μάγκας". ποιους εννοείς? γιατι απαντώνται αναλυτικότα μνμ μελών στο 1ο τους ποστ κιόλας. και είναι κρίμα να αφηνεις τέτοια υπονοούμενα. για πες κ σε μας που δεν τους ξερουμε.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Παρακαλώ μείνετε εντός θέματος (αν και νομίζω ότι το ερώτημα έχει απαντηθεί). Οι προσωπικές διαφωνίες με pm.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν μπορώ να πω ότι μου είναι εύκολο, κυρίως όμως επειδή εγώ δεν μπορώ να κανονίσω από πολύ πριν άδειες σε μη high season..
αν μπορείς να κανονίσεις σε high season όπως λες, τοτε με κατάλληλο προγραμματισμο ταξιδεύεις κ με προσφορές σε high season. δες το τμημα των προσφορών στο φόρουμ, βρίθει από προσφορές γι αυτό το καλοκαίρι. Lufthansa worldwide sales, Alitalia, Emirates και άλλα. όποιος έχει προγραμματισμένες διακοπές, παρακολουθεί το φόρουμ και άμεσα εκμεταλλευεται τις προσφορές που φυσικά βγαινουν ΚΑΙ σε high season.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Δεν θεωρω τον εαυτο μου μαγκα αλλα ουτε και τσαμπα μαγκα.Απο εκει και περα,ο καθενας κρινεται απο τα γραφομενα του και σταματαω εδω τη φλυαρια.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Εντάξει παιδιά ευχαριστώ σε όσους βοήθησαν με τις απαντήσεις τους, έχει απαντηθεί όντως το ερώτημα, μάλλον δεν έψαξα σωστά και όσο θα έπρεπε..
Τώρα όσο για το θέμα να προσαρμοστώ εγώ στις προσφορές έχω άσχημη εμπειρία., έχω κανονίσει στο παρελθόν ταξίδι (εσωτερικό) και ζήτησα άδεια απο την εργασία μου τη συγκεκριμένη περίοδο της προσφοράς, το μετανιώνω ακόμη και σήμερα, οκ μου τη δώσανε την άδεια αλλα όταν επέστρεψα...... ήταν ο λόγος να μου πούνε πως ζητάω άδειες όποτε γουστάρω. Ρίσκαρα και έχασα τη δουλειά μου. Στον ιδιωτικό τομέα δεν είναι εύκολα τα πράγματα. Δε θέλω να την ξανα πάθω.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Έγραψα τι έχω συναντήσει και δεν είπα ότι ξέρω τίποτα.. Και τι σε νοιάζει εσένα αν κατηγόρησα αεροπορικές εταιρίες δικές σου είναι και σε πείραξε τόσο; Αν είναι δυνατόν λες και κατηγόρησα την οικογένειά σου έκανες.
Το λιγότερο που έκανες ήταν ότι κατηγόρησες αεροπορικές εταιρίες και μέλη... ΔΕΝ μπορεί να γράφει ο καθένας εδώ μέσα ότι ανακρίβεια θέλει και να αξιώνει να μην του απαντάει κανένας... δεν είμαστε οι δυό μας εδώ μέσα... είναι δημόσιο φόρουμ και όταν διαβάζει ο άλλος ότι οι εταιρίες δίνουν προσφορές μαϊμού σκέφτεται τα μύρια όσα...

Και συνεχίζω να επιμένω όταν λέει η διαφήμιση κλείσε θέση τώρα με 69? και μόλις παίρνω μου τα βγάζουν 120? δεν είναι παραπλάνηση; Και αν τελείωσαν οι θέσεις γιατί δε σταματάν τη διαφήμιση και συνεχίζει να παίζει;
Το να υπάρχουν εισιτήρια προσφοράς σε μέρες που δεν σε ενδιαφέρουν έχει περάσει ίσως από το μυαλό σου? Κατά τα άλλα συνέχισε να επιμένεις... τσάμπα είναι...


Το ξέρω πως μπορεί να έχεις προσωπικά προβλήματα και να ξεσπάς στο φόρουμ μ'αυτόν τον τρόπο αλλα δε φταίμε σε τίποτα οι υπόλοιποι.. Και μη ψωνίζεσαι, το ότι είσαι πολυταξιδεμένος δε σημαίνει πως ξαφνικά απέκτησες τρόπους ευγένειας γιατί βλέπω πως απο τρόπους συμπεριφοράς μηδέν και αγένεια...
Και ποιός σου είπε ρε πουλάκι μου ότι παραμυθιάζομαι ότι έχω τρόπους ευγένειας και τρόπους συμπεριφοράς? Έχεις παρεξηγήσει ορισμένα πράγματα εδώ μέσα... εδώ είναι ιντερνετικό φόρουμ ούτε δημόσιες σχέσεις κάνουμε ούτε διαγωνισμό ευγένειας... εδώ κάποιος ρωτάει και όποιος γουστάρει απαντάει... όποιος γράφει ανακρίβειες θα παίρνει και την πρέπουσα απάντηση... αν δεν σου αρέσει ξυδάκι... από εκεί και πέρα σε ευχαριστώ που καταλαβαίνεις τα προβλήματα μου και με συμπονάς αλλά προσπάθησε κι εσύ να μην μου τα επιτείνεις... με αυτά που γράφεις με κάνεις χειρότερα...


Και με τέτοια συμπεριφορά δε θα ήθελα καμμία απάντηση απο'σένα και να μην ξανα ασχοληθείς σε παρακαλώ με τα μηνύματά μου..
Αυτοί που θέλουν να βοηθήσουν θα το κάνουν καλοπροαίρετα.
Δεν κατάλαβες καθόλου καλά... πρώτον θα γράφω όπου θέλω και δεύτερον σιγά μην ασχολούμαι με σένα... βοηθάω όπου μπορώ τον κόσμο να κατανοήσει ορισμένα πράγματα και δεν τον αφήνω να παρασύρεται από ανακρίβειες και συμπεράσματα που αυθαίρετα γράφουν κάποιοι κακόπιστοι...
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Χαχαχα έχεις πολύ πλάκα τελικά.. Διάβασα ήδη αρκετά μηνύματα σου στο φόρουμ και είδα πως στους περισσότερους απαντάς με τον ίδιο τρόπο και είσαι μέσα στην ειρωνία.. Οκ δεν είμαι η μόνη το ξέρω τώρα..
Αφου σε ευχαριστεί και σε κάνει να ξεσπάς συνέχισε να μας κάνεις να γελάμε κι εμάς με τις γραφικότητές σου!:bleh::lol:
Καλό θα ήταν όμως να βρείς μία ασχολία και όχι να ξεσπάς σε άψυχα υλικά όπως το πληκτρολόγιο και η οθόνη! Πήγαινε για καφέ, κάνε παρέα με φίλους, βρες μια σύντροφο, θα βοηθηθείς πολύ πιστεύω!;)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν πας και συ για κανά καφέ να ηρεμήσεις?
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
ΌΧΙ ΑΛΛΑ OFFTOPIC

Οι διαφωνίες με pm...
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Δεν πας και συ για κανά καφέ να ηρεμήσεις?
Όχι ακόμη σε μια ωρίτσα έχω κανονίσει;) Είμαι απολύτως ήρεμη και χαλαρή..:D
ΌΧΙ ΑΛΛΑ OFFTOPIC

Οι διαφωνίες με pm...
Ήταν το τελευταίο off topic για να μην αφήσω αναπάντητα ερωτήματα..
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Καλό θα ήταν όμως να βρείς μία ασχολία και όχι να ξεσπάς σε άψυχα υλικά όπως το πληκτρολόγιο και η οθόνη! Πήγαινε για καφέ, κάνε παρέα με φίλους, βρες μια σύντροφο, θα βοηθηθείς πολύ πιστεύω!;)
Ναι φυσικά τον έχουμε βάλει σε πρόγραμμα κάθε Δευτέρα Βράδυ για Μπύρα και κάθε Σάββατο για Καφέ !!!!!!!!
Εσυ θα έρθεις να σε γνωρίσουμε απο κοντά ,να ανταλλάξουμε απόψεις γυρω από ταξίδια ??????
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.205
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom