Τουρκία Καππαδοκία

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αααχχ! Τι όμορφες εικόνες μας μεταδίδεις. Ξαναφέρνω στο μυαλό μου τις δικές μου εικόνες από αυτήν την μυθική χώρα...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.497
Likes
8.017
Αυτή η υπόγεια διαδρομή πολύ μου άρεσε!!! Και οι παστουρμάδες βαβαίως βεβαίως! :)
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..ΥΠΟΓΕΙΑ ........................
kappadocia 020.jpg

εκλησιες στους βραχους..
kappadocia1 121.jpg

Στο Ghereme
kappadocia1 279.jpg

ετσι ξεκινα....
kappadocia 135.jpg

εν συνεχεια....
kappadocia 154.jpg

kappadocia 155.jpg
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Και ..σορυ που σας πεθανα με τοσες φωτο αλλα δεν εμαθα ακομη να τις στελνω πολλες μαζι...:(:(
Όχι, παιδί μου, βάζε εσύ, βάζε, να βλέπουμε!!!!!!!!!
Η έκλειψη τέλεια και η υπόγεια πόλη απείρως κλειστοφοβική, αλλά εξαιρετικά ενδιαφέρουσα!!!
(Φωτό από το χαμάμ με τα 'κουφετάκια', δεν έχει???)
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..δυστυχως οχι...ειχε τοσο ατμο!!!!!!!!!!!!:bleh:
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Όταν με το καλό τελειώσεις αυτή την τέλεια αφήγησή σου , γράψε μας και μερικές χρηστικές πληροφορίες για το ταξίδι. Πως το κανονίσατε , κόστος , πως βρήκατε το 'κουφετάκι' ...Ήταν με γκρουπ; Μπορεί να πάει κάποιος μόνος του; Τα αερόστατα πως τα κανονίσατε; πότε είναι καλύτερα να πάει κανείς;Ο Αύγουστος θα είναι χάλια για να παει κανείς;
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Όταν με το καλό τελειώσεις αυτή την τέλεια αφήγησή σου , γράψε μας και μερικές χρηστικές πληροφορίες για το ταξίδι. Πως το κανονίσατε , κόστος , πως βρήκατε το 'κουφετάκι' ...Ήταν με γκρουπ; Μπορεί να πάει κάποιος μόνος του; Τα αερόστατα πως τα κανονίσατε; πότε είναι καλύτερα να πάει κανείς;Ο Αύγουστος θα είναι χάλια για να παει κανείς;
Φυσικα μπορει να παει καποιος μονος..,
..ειμαστε 7 φιλοι και κανονιστηκε μεσω ενος πρακτορειου θεσσαλονικης. το ΚΑΝΩΝ [email protected]
Πηγα Μαρτη και ο καιρος ηταν πολυ καλος, για αυγουστο που λες θα εχει ζεστη...
Η τιμη ηταν τοτε 1400 ευρω εκτος απο Αθηνα, αεροπορικως, και η τιμη για το αεροστατο ηταν τσουχτερινη , 180 ευρω , φανταζομαι τωρα να ειναι φθηνοτερα..., τα γραφεια των χαμηλων πτησεων ειναι στο Ghereme και μπορεις και απο τη ρεσεψιον του ξενοδοχειου να παρεις πληροφοριες....
.παντως ειναι ενα ταξιδι που αξιζει..........
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Φυσικα μπορει να παει καποιος μονος..,
..ειμαστε 7 φιλοι και κανονιστηκε μεσω ενος πρακτορειου θεσσαλονικης. το ΚΑΝΩΝ [email protected]
Πηγα Μαρτη και ο καιρος ηταν πολυ καλος, για αυγουστο που λες θα εχει ζεστη...
Η τιμη ηταν τοτε 1400 ευρω εκτος απο Αθηνα, αεροπορικως, και η τιμη για το αεροστατο ηταν τσουχτερινη , 180 ευρω , φανταζομαι τωρα να ειναι φθηνοτερα..., τα γραφεια των χαμηλων πτησεων ειναι στο Ghereme και μπορεις και απο τη ρεσεψιον του ξενοδοχειου να παρεις πληροφοριες....
.παντως ειναι ενα ταξιδι που αξιζει..........
Για πόσες μέρες αυτό το ποσό; Στις 26 του Απρίλη που μας πέρασε πλήρωσα για το αερόστατο 150 ΕΥΡΩ αλλά πετούσαν περίπου 100 αερόστατα ταυτόχρονα που σημαίνει πάνω από 1500 άτομα. Φαντάσου το καλοκαίρι! Δεν ξέρω βέβαια τι τιμές θα έχει τότε
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Για πόσες μέρες αυτό το ποσό; Στις 26 του Απρίλη που μας πέρασε πλήρωσα για το αερόστατο 150 ΕΥΡΩ αλλά πετούσαν περίπου 100 αερόστατα ταυτόχρονα που σημαίνει πάνω από 1500 άτομα. Φαντάσου το καλοκαίρι! Δεν ξέρω βέβαια τι τιμές θα έχει τότε
100 Αεροστατα!!!!! πυργο ελεγχου πρεπει να βαλουν...εγω πηγα το 2006 και ηταν 27 ολα και ολα...τα 1400 ευρω ηταν για 12 μερες χωρις τα εισιτηρια εσωτερικης πτησης γιατι εγω μενω σε νησι...
Τωρα αν πιασει και η κριση τις αεροστατοεταιρειες ποιος ξερει ?
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Καλά ρε παιδιά, εγώ μια ζωή αναρωτιέμαι, αυτή η δασκάλα του Τοτού που τις βρίσκει τέτοιες ερωτήσεις? Άκου τώρα μάθημα, πως θα βάλουμε δυο τρύπες σε μια...
Lullu πολύ ωραία η αφήγησή σου... πόσες μέρες πιστεύεις είναι το ελάχιστο που κάποιος περαστικός από κει πρέπει να κάτσει για να δει πέντε πράγματα (αερόστατο, υπόγεια πόλη κ.α).
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
...φοβερη η δασκαλα ετσι??
σιγουρα 12 μερες ειναι αρκετες αν πας με αεροπλανο και οχι οδικως, αλλιως 15..και ο Μαρτης μου φαινεται ειναι καλυτερη εποχη..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.804
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom