Καταλληλη πολη μετα απο χυλοπιττα.....

xitogeo

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αφρικη
Αραζεις στο μπαλκονι σου με εναν φραπε σκευφτεσε που εχεις φιλο καιρο να μιλησεις (καπου εκτος πολης) και ορμας στο μηχανακη και παιρνεις κανα χρηματο για τις βενζινες και εφυγες!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αραζεις στο μπαλκονι σου με εναν φραπε σκευφτεσε που εχεις φιλο καιρο να μιλησεις (καπου εκτος πολης) και ορμας στο μηχανακη και παιρνεις κανα χρηματο για τις βενζινες και εφυγες!!
Σαν εμπειρο σε κοβω επι του θεματος...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αν πήγαν ή όχι δεν ξέρω - δεν είμαι αδιάκριτος να ρωτήσω. Αυτό που ξέρω είναι ότι σε μάθημα ανθρωπολογίας στο Παν/μιο, όταν θίχτηκε το θέμα στο αμφιθέατρο, μόνο τσάρτερ που δε ναύλωσαν κάποιες ανυπόμονες... ;)
Baba η φημη της Μαδαγασκαρης πληττεται απο τους Ινδιανους!
Ακουσον,ακουσον!
Ερευνα στο ιντερνετ επ αυτου απο 3 χαβαλεδιαρες κορασιδες καποτε ....εδωσε αυτη την απαντηση:Τα σκηπτρα κατεχουν οι Ινδιανοι.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Μμμ, εγώ μάλλον θα την έκανα προς Θιβέτ ή Μπουτάν, για να επαναπροσδιορίσω τον εαυτό μου. Γέλασα πολύ πάντως με τις ιδέες σας!!
 

xitogeo

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αφρικη
Σαν εμπειρο σε κοβω επι του θεματος...
οπως ολοι εχουμε καποιες επιδοσης σε αυτον τον τομεα!!!:bleh::bleh: το θεμα ειναι να σε παρει κατω η αποτυχεια αλλα να ξανανεβεις αλλιως θα σε παρει απο μπιχαιντ!!
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Σε οσες πολεις -της Ελλαδας η του εξωτερικου- εχω βρεθει μετα απο χυλοπιτα,
καμμια δεν συγκρινεται με το σπιτακι μου και τον καναπε μου...
fully accesorised με χαρτομαντηλα, παγωτο, τηλεφωνο παντα φορτισμενο
και τις φιλες σε ετοιμοτητα για συμπαρασταση:rolleyes:

Απ' την αλλη, οταν καποια φιλη εχει φαει χυλοπιτα, παντα της προτεινω να παμε μια εκδρομουλα,
ενα ταξιδακι να αλλαξει λιγο παραστασεις
συνηθως σε καποιο μερος που θελω να επισκευθω...:lol:

Και στις δυο περιπτωσεις ,εγω εχω δει αποτελεσματα:haha::haha::haha:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Λοιπόν μετά από διεξοδική σκέψη κατέληξα ότι κατάλληλη πόλη μετά από χυλόπιτα είναι η Μπριζ. Περιφέρεσαι μόνη στα ρομαντικά δρομάκια, με τα ρομαντικά σπιτάκια, και γύρω σου είναι ρομαντικά ζευγαράκια που χαίρονται τον έρωτα τους. Εσύ πάλι σκέφτεσαι που σε άφησε ο λεγάμενος σου έρχεται απελπισία, και βάζεις τα κλάματα. Στο τρίτο ζευγαράκι που φιλιέται, δεξιά μπαίνεις σε σοκολατάδικο και τσακίζεις μια σακούλα σοκολατάκια. Συνεχίζεις την βόλτα και παρατηρείς τις σκέψεις σου, αν συνεχίζεις να τον σκέφτεσαι έστω και μπαϊλντισμένη από το περπάτημα, βαρυστομαχιασμένη από τα σοκολατάκια και μουτζουρωμένη από την μάσκαρα, ε τότε τι να πω; Τα κανάλια είναι άφθονα, δίνεις μια και πέφτεις μέσα, εκεί δύο πράγματα μπορούν να συμβούν, ή πνίγεσαι και ησυχάζεις από τις σκέψεις, ή νέος ωραίος και ρωμαλέος βουτάει να σε σώσει οπότε μια νέα ιστορία έρωτα ξεκινά.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Λοιπόν μετά από διεξοδική σκέψη κατέληξα ότι κατάλληλη πόλη μετά από χυλόπιτα είναι η Μπριζ. Περιφέρεσαι μόνη στα ρομαντικά δρομάκια, με τα ρομαντικά σπιτάκια, και γύρω σου είναι ρομαντικά ζευγαράκια που χαίρονται τον έρωτα τους. Εσύ πάλι σκέφτεσαι που σε άφησε ο λεγάμενος σου έρχεται απελπισία, και βάζεις τα κλάματα. Στο τρίτο ζευγαράκι που φιλιέται, δεξιά μπαίνεις σε σοκολατάδικο και τσακίζεις μια σακούλα σοκολατάκια. Συνεχίζεις την βόλτα και παρατηρείς τις σκέψεις σου, αν συνεχίζεις να τον σκέφτεσαι έστω και μπαϊλντισμένη από το περπάτημα, βαρυστομαχιασμένη από τα σοκολατάκια και μουτζουρωμένη από την μάσκαρα, ε τότε τι να πω; Τα κανάλια είναι άφθονα, δίνεις μια και πέφτεις μέσα, εκεί δύο πράγματα μπορούν να συμβούν, ή πνίγεσαι και ησυχάζεις από τις σκέψεις, ή νέος ωραίος και ρωμαλέος βουτάει να σε σώσει οπότε μια νέα ιστορία έρωτα ξεκινά.
Ασε το εχω κανει.. Στη Μπρυζ!!
Δεν πιανει !! Γυρνας πισω 300 κιλα , αλκοολικος και τιγκα στα σπυρια απο τις σοκολατες:haha:
 
Last edited by a moderator:

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Τα κανάλια είναι άφθονα, δίνεις μια και πέφτεις μέσα, εκεί δύο πράγματα μπορούν να συμβούν, ή πνίγεσαι και ησυχάζεις από τις σκέψεις, ή νέος ωραίος και ρωμαλέος βουτάει να σε σώσει οπότε μια νέα ιστορία έρωτα ξεκινά.

Ιωάννα απίθανο....

Κι όταν πας να πέσεις, σκέφτεσαι :να έχει ομίχλη ή όχι...;
 
Last edited by a moderator:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Χωρίς καμία δόση υπόθεσης και μιλώντας από εμπειρία, νομίζω πως η Αβάνα είναι το ιδανικό μέρος, και νεκρούς ανασταίνει...
Το μόνο για το οποίο δεν κάνει είναι να βρεις ενεχυροδανειστή να πουλήσεις το δαχτυλίδι γάμου που σου έμεινε στο χέρι... (λέμε τώρα, αυτά δε συμβαίνουν φυσικά ποτέ).
συμφωνώ με το Γιωργο ...
Αβανα , οντως ανασταινει νεκρούς , και το λεω εκ πειρας :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.746
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom